Bezpieczeństwo łodzi dla dzieci 101

Na szczycie każdej listy dotyczącej bezpieczeństwa łodzi dla dzieci znajdują się oczywiście kamizelki ratunkowe dla dzieci. Nie tylko musisz upewnić się, że masz wystarczająco dużo dla każdego pasażera, ale także PFD muszą mieć odpowiedni rozmiar, bezpiecznie zapięte, a dzieci, nawet silni pływacy, zawsze powinny je nosić. Chociaż pływanie łódką z dziećmi wymaga szczególnej uwagi w zakresie bezpieczeństwa łodzi, nadal może być świetną zabawą, a posiadanie wygodnych, bezpiecznych kamizelek ratunkowych dla wszystkich to pierwszy krok.

Innym aspektem bezpieczeństwa łodzi dla dzieci jest rozpoznanie warunków pogodowych i wodnych z dużym wyprzedzeniem. Nie chcesz być zaskoczony wiatrem, falami i błyskawicami wynikającymi z nagłej burzy. Sprawdź prognozę i jeśli pogoda może się zmienić i pogorszyć sytuację na wodzie, poczekaj i spróbuj innego dnia. Jeśli dzieci nadal nalegają na przejażdżkę łodzią, nie odchodź daleko i przygotuj się na skrócenie podróży.

Przed wejściem na wodę przejrzyj wszystkie zasady dotyczące łodzi. Podczas pływania łódką z dziećmi może być konieczne przypomnienie im prostych rzeczy, takich jak kiedy i czy mogą stać, czego nie dotykać itp. Jest to szczególnie ważne w każdych warunkach zimnej wody.

A jeśli jednym z zajęć na łodzi dla dzieci jest łowienie ryb, poświęć trochę czasu na omówienie aspektów bezpieczeństwa wędkowania. Na przykład, zmieniając techniki rzutu, takie jak kąt wędziska i podkreślając, że za tobą może czaić się dodatkowa świadomość potencjalnych zaczepów i uszu, można poprawić bezpieczeństwo łodzi dla dzieci. Często dodatkowe wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w wodzie dla dzieci można znaleźć w małej książeczce, którą niektóre stany udostępniają po odnowieniu rejestracji łodzi lub licencji połowowej.

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *