Austin Bass Fishing Porady i najlepsze miejsca do odwiedzenia

Zdjęcie autorstwa Michaela Oehrtmana

Austin, stolica Teksasu, leży w regionie Hill Country w Teksasie. Łowienie okonia w Austin, a także ogólnie w Teksasie, może być fenomenalne ze względu na długi, ciepły sezon i spiętrzenia tworzące wysokiej jakości zasoby wodne.

Rzeka Kolorado jest spiętrzona w mieście Austin, tworząc powolne, podobne do rzeki jeziora Austin i Lady Bird Lake. Linia brzegowa jest w większości własnością prywatną, pozostawiając niewielki dostęp do linii brzegowej poza kilkoma parkami publicznymi, w których można znaleźć kilka pochylni dla łodzi utrzymywanych przez Departament Parków i Rekreacji w Austin. Rekreacyjna żegluga może być ciężka w ciągu dnia, zwłaszcza latem, więc okresy poza szczytem, ​​takie jak wieczory i chłodniejsze miesiące, mogą być najlepszym czasem na spróbowanie szczęścia. Na połów ryb może mieć również wpływ uwalniana woda z tamy innego bliskiego spiętrzenia rzeki Kolorado, bardziej „podobnego do jeziora”, rozległego jeziora Travis.

Jezioro Walter E. Long Lake jest znacznie mniejsze i znajduje się na wschód od Austin. Jest również znany z doskonałego łowienia basów. Woda tutaj jest używana do chłodzenia elektrowni, więc pozostanie ciepła w zimie, jeśli elektrownia pracuje. Hybrydowy bas pręgowany tu i w Lake Travis jest bonusem za łowienie w Austin, gdzie wędkarze odnoszą sukcesy na wahadłowych lub przynętach topwater. Inne możliwości połowu basów w Austin to Lake Georgetown, Granger Lake i Lake Kyle.

Weź ze sobą standardowy sprzęt do łowienia basów, ale ta kombinacja wędki i kołowrotka o średniej akcji z żyłką o wadze 8-10 funtów może zostać wystawiona na próbę. Szansa na prawdziwego lunkera jest tak duża, że ​​państwo ma Udostępnij programLunker gdzie genetyka tych gigantów jest przekazywana nowym pokoleniom w Texas Freshwater Fisheries Center niedaleko Aten w Teksasie.

Latem trudno jest pokonać wiertnice z miękkiego plastiku. Przy niższych temperaturach przynęty typu spinnerbait lub swimbait oraz woblery bez warg mogą wywołać taką reakcję. Łowiąc okonie w Austin, powinieneś wybrać mniejsze i bardziej finezyjne prezentacje dla mniejszych rzek i strumieni, takich jak McKinney Falls State Park.

Chociaż łowienie basów w Austin zwykle wykorzystuje normalne techniki basowe, możesz chcieć zachować otwarty umysł, jeśli chodzi o wskazówki dotyczące łowienia basów. Austin jest również znane z mostu nad jeziorem Lady Bird, w którym mieszka ponad milion nietoperzy. Bas jest oportunistyczny i zje prawie wszystko, co zmieści się w tych przerośniętych ustach. W rzeczywistości przynęta na nietoperze została zaprezentowana w tym roku na ICAST. Być może podczas mojej następnej wyprawy do Teksasu, po zdobyciu licencji wędkarskiej, będę musiał spróbować jednej z tych wyjątkowych przynęt górnowodnych pod tym mostem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *