Aloha West stanie na farmie Mill Ridge w 2023 r.

Mill Ridge Farm powita nową perspektywę ogiera do 2023 roku w 2021 roku, zwycięzca Qatar Racing Breeders’ Cup Sprint (G1) Witaj Zachód .

Będący własnością Eclipse Thoroughbred Partners i wyszkolony przez Wayne’a Catalano, Aloha West przygotowuje się do obrony tego zwycięstwa w tegorocznej edycji Sprintu 5 listopada o godz. Keeneland.

Z rodziny Fappiano Aloha West jest 5-letnim synem Twarde wirowanie Związane z wyspą za pomocą Speightstown . Island Bound wygrał 2012 Winning Colors Stakes (G3), sześciostopniowy sprint w Churchill Downs.

Mill Ridge zauważa, że ​​Aloha West przypomina tę stronę swojej rodziny z szybkością Speightstown oraz jego fizyczną jakością i prezencją. Ponadto babcia jest córką AP Indy, co zapewnia wspaniałą mieszankę rodowodową Danzig poprzez Twarde wirowanie Udał się na zachód przez Speightstown i AP Indy — trzy z najbardziej wpływowych linii ogierów w dzisiejszych czasach.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy ogłosić Aloha West jako naszego następnego ogiera z Mill Ridge” – powiedział dyrektor generalny Mill Ridge, Price Bell. “Dzięki jego woli zwycięstwa, mieszance rodowodowej i wyjątkowej fizycznej prezencji wierzymy, że przyciągnie do niego hodowców. Uważamy, że ma szansę przyczynić się do rozwoju naszej rasy.”

Zapisać się do

Początkowo należący do Gary’ego Westa i trenowany przez Boba Bafferta, wczesne szkolenie Aloha Westa sugerowało, że może być jednym z najlepszych dwulatków Bafferta. Niestety przed pierwszym startem doznał kontuzji.

Po wygraniu debiutu w karierze na 4 at Park Oaklawn i zajmując piąte miejsce w dodatku dla Westów i trenera Wayne’a Catalano, Aloha West została sprzedana prywatnie firmie Eclipse Thoroughbred Partners. Aloha West zaliczył siedem kolejnych startów w 2021 roku, zwieńczony zwycięstwem Breeders’ Cup Sprint nad dr Schivel z mistrzem sprinterem Wojownik Jackie sprawdzanie w szóstym.

Ta historia błyskotliwości przypomina historię Speightstown, która w wieku 6 lat wygrała Breeders’ Cup Sprint. Biorąc pod uwagę szybkość, jaką Aloha West zademonstrował, wygrywając Breeders’ Cup Sprint i wpływy ze Speightstown i rodziny Fappiano, a także jego wygląd fizyczny, Mill Ridge spodziewa się, że będzie atrakcyjny dla hodowców komercyjnych.

Mill Ridge zauważa, że ​​po ogierach czempionów Diesis i Gone West długo czekało na powitanie zwycięzcy Pucharu Turf John Deere Breeders’ Cup (G1T) z 2003 roku Johar . Farma obecnie stoi na zwycięzcy 2018 Breeders’ Cup Mile (G1T) Występ Oscara .

Mill Ridge zauważył, że kolejny zdobywca Pucharu Hodowców w Aloha West jest wspaniałym dodatkiem do farmy. Będzie on znajdował się w stodole i padoku ogierów Gone West.

Mill Ridge nie określił opłaty za stadninę Aloha West w swoim ogłoszeniu z 28 października. Wiele gospodarstw czeka na wyniki uczestników Breeders’ Cup przed sfinalizowaniem opłat.

Ta informacja prasowa została zredagowana pod kątem treści i stylu przez zespół BloodHorse.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *