9 specjalnych przedmiotów do twojego pudełka na sprzęt

Szanse są całkiem dobre, twoje pudełko na sprzęt jest całkiem dobrze zaopatrzone w sprzęt wędkarski. Większość z nich to szczypce, ostrzałki do haków, bobbery i tym podobne. Ale oto dziewięć elementów, które rozwiązują problemy i mogą uratować sytuację.

Nożyczki/kleszcze. Na większości pokazów wędkarskich znajdziesz wersje ze stali nierdzewnej za około pięć dolców. Przypnij końcówkę do kieszeni koszuli, aby ten często używany przedmiot był zawsze pod ręką. Użyj go, aby usunąć haczyk głęboko w gardle ryby, do cięcia żyłki do zawiązania nowych przynęt oraz do zginania zadziorów.

Folia termokurczliwa i zapasowe prowadnice. Folia termokurczliwa do łodzi może być wykorzystana do szybkiego dodania nowej przelotki do wędki. Oderwij kawałek, owiń go wokół prowadnicy i uderz suszarką do włosów. Tak, jestem pewien, że nie masz suszarki do włosów w kieszeni, ale wpadnij do toalety na stacji benzynowej i użyj suszarki do rąk. Zapomnij o dziwnym wyglądzie….

Taśma. Taśma elektryczna świetnie nadaje się do szybkich łat, ponieważ jest rozciągliwa, więc jeśli uzwojenia zsuwają się z owijek prowadzących lub jeśli twoja czapka ciągle spada, skręć w zakręt lub dwa i kontynuuj wędkowanie. Bawełniana taśma sportowa w twoim pudełku jest dobra na palce wskazujące muchówek, ponieważ zapobiega przecięciu żyłki na mokrych dłoniach. Aby dokonać szybkiego pomiaru w celu określenia legalnej ryby, dodaj trochę taśmy do blanku wędki. Za chwilę będziesz wiedział, czy ryba trafi do pudełka, czy z powrotem do wody.

Przypinana rolka. Chowane kołowrotki doskonale nadają się do przechowywania niektórych przedmiotów pod ręką: obcinaków do paznokci, ostrzałek do haczyków, prostownic przyponów i tym podobnych. To rodzaj kelnerek, których używają w jadłodajniach.

Zapasowe okulary polaryzacyjne. Łapią się, wypadają za burtę, drapią, a czasem siadają. Heck, czasami nawet tracę swoją! Zapasowa para w pudełku na sprzęt ma sens.

Zestaw do lądowania dla ryb zębatych. Możesz łowić okonie, ale jeśli szczupak lub szpicak złapie twoją przynętę, będziesz chciał coś go oswoić. Niezbędne są szczypce Bogagrip lub szczypce z długimi końcówkami.

Smar do szpuli. Nie ma nic bardziej irytującego niż skrzypiący kołowrotek. Nic nie jest łatwiejsze do naprawienia. Kropla lubrykantu sprawia, że ​​wszyscy są szczęśliwi… łącznie z twoim kumplem wędkarskim.

Wosk. Jeśli część szczytówki wędki poluzuje się od dolnika, dodaj trochę wosku do żeńskiej ferruli. Końcówki pozostaną na miejscu z odrobiną wosku.

Z tymi kilkoma przedmiotami w pudełku na sprzęt wędkarski zmniejszysz zarówno swoje cussin’, jak i swoje zamieszanie. Do wędkowania. Przeczytaj więcej o sprzęcie wędkarskim i sprzęcie wędkarskim, aby przygotować się na lato!


Może ci się spodobać również

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *