9 Prezenty wędkarskie i żeglarskie na całe życie

Zdjęcia © Ken Schultz

Jeśli szukasz dla kogoś prezentu na wędkowanie lub pływanie łódką, nie dawaj mu tej samej starej rzeczy, wędki, kołowrotka, pudełka na sprzęt lub akcesoriów do łodzi. Daj mu coś, co przyda mu się przez całe życie, a zawsze będzie ci dziękował.

Większość ludzi, którzy dają coś wędkarzowi, nie zdaje sobie sprawy z różnych rodzajów połowów, metod lub produktów, które istnieją dla łodzi i ostatecznie kupują kartę podarunkową. Ale dlaczego nie dać czegoś, co naprawdę doceni coś na całe życie? Oto kilka przydatnych opcji prezentów dla tych, którzy kochają wędkarstwo i pływanie łódką.

 1. Podaruj licencję wędkarską
  Dożywotnia licencja wędkarska to dobry pomysł dla osób w każdym wieku, zwłaszcza młodych, o których wiesz, że będą z niej korzystać. Ten prezent będzie trwał przez całe życie, a pieniądze, które licencjobiorca zaoszczędzi przez całe życie, są bardzo znaczące. W wielu przypadkach taka licencja zachowuje ważność nawet po wyprowadzeniu się właściciela poza stan, w którym została wydana.

  Kupując licencję połowową, nie tylko dokonasz wspaniałej inwestycji, ale także pomożesz agencjom państwowym w finansowaniu większej liczby programów ochrony, zajęć wędkarskich, pływania łódką lub innych programów edukacyjnych.

 2. Daj książkę
  Jako autor wielu książek i ktoś, kto podarował wiele książek na urodziny i Boże Narodzenie, jestem zwolennikiem podarowania książki drukowanej lub elektronicznej przyjaciołom, którzy lubią łowić ryby. Książki będą informować i bawić we wszystkich aspektach tego sportu. Dowiedz się, jakie książki wędkarskie i nawigacyjne są na rynku i podaruj książkę w te Święta Bożego Narodzenia.
 3. Zapisz znajomego na zajęcia w plenerze
  Ogólny kurs instruktażowy dla początkujących wędkarzy, zwłaszcza kobiet i dziewcząt, to świetny sposób na nauczenie się wędkowania, pływania łódką i innych podstaw tej aktywności na świeżym powietrzu w sprzyjającym, wolnym od ciśnienia środowisku. Wiele agencji państwowych prowadzi interaktywne warsztaty wędkarskie na świeżym powietrzu. Można było dowiedzieć się, jakie zajęcia wędkarskie i żeglarskie oferują i rozdać w prezencie.
 4. Zaproś kogoś na zajęcia jak łowić ryby
  Większość szkół wędkarskich jest przeznaczona do wędkarstwa muchowego. Orvis jest niekwestionowanym liderem w prowadzeniu lekcji wędkarstwa muchowego, z ponad 1500 certyfikowanymi instruktorami w sklepach detalicznych w całym kraju, którzy prowadzą bezpłatne zajęcia w określonych terminach. Kilkadziesiąt lat temu poszedłem do szkoły wędkarstwa muchowego (nie Orvisa) i było to bardzo pomocne, ponieważ nauczyłem się rzucać i latać. Chociaż zajęcia są dobrym pomysłem dla każdego, kto dopiero zaczyna wędkować na muchę, są one szczególnie dobre dla juniorów i kobiet.
 5. Daje kurs nawigacji online
  Niektóre kursy żeglarstwa są wymagane w niektórych stanach, ale nie we wszystkich. Rozsądnie jest wziąć udział w kursie bezpieczeństwa żeglugi (zwykle przez US Coast Guard Auxiliary lub online). Będziesz mógł upewnić się, że nauczą się pływania i bezpieczeństwa żeglugi oraz że zdobędą niezbędną wiedzę. Oprócz legitymacji lub certyfikatu do prowadzenia łodzi motorowej lub łodzi.
 6. Daj członkostwo w lokalnym klubie
  Dowiedz się, jakie typy lokalnych klubów istnieją i które z nich chciałaby osoba, której zamierzasz przyznać członkostwo. Niektóre kluby organizują tylko wyprawy wędkarskie lub turnieje, a inne organizują regularne spotkania dla początkujących i gości (lepiej się uczyć). Niektórzy mają regularne sesje, aby nauczyć się pewnych czynności, takich jak wiązanie much lub nauka różnych technik łowienia.

  Roczne członkostwo w lokalnym klubie różni się ceną, ale jest bardzo wygodne, ponieważ poznajesz ludzi i nawiązujesz przyjaźnie, które również lubią wędkować i pływać łódką.

 7. Daj certyfikat początkującemu w wędkarstwie
  Nie ma nic lepszego niż wręczenie certyfikatu komuś, kto lubi sport rekreacyjnego wędkowania. Może to być certyfikat na klasę wędkarską, na zakup sprzętu wędkarskiego, sprzętu, przynęty lub czegoś innego, co przyda Ci się podczas wędkowania.
 8. Daj subskrypcję od agencji państwowej
  Wiele agencji stanowych ma subskrypcję miesięcznych, dwumiesięcznych lub kwartalnych magazynów dotyczących różnych dziedzin, sportów, takich jak rybołówstwo i żeglarstwo, oraz informacji o zasobach naturalnych dla tego stanu. Niektóre czasopisma poruszają interesujące tematy związane z rybami lub dziką przyrodą w stanie. Większość magazynów jest bardzo pouczająca dla tych, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu.

  Publikacje te mogą być dostępne w formie drukowanej w ramach cyfrowej subskrypcji online. Zajrzyj na stronę swojej stanowej agencji rybołówstwa lub na stronę swojego stanowego departamentu zasobów naturalnych i zobacz, jakie publikacje oferują.

 9. Najlepszy prezent
  Jeśli jesteś doświadczonym rybakiem, być może najlepszym prezentem, jaki możesz dać, jest Twój czas. Wędkowanie z początkującym w wędkarstwie może być Twoją największą inwestycją i najlepszym prezentem ze wszystkich. Nie tylko spędzisz czas z tą osobą, ale także stworzysz pasję do sportu. Wędkowanie i pływanie łódką to zawsze zabawne zajęcia, którymi można się dzielić z przyjaciółmi lub bliskimi. To najlepszy prezent ze wszystkich.

Może ci się spodobać również

Ken Schultz

Ken Schultz

Ken Schultz był długoletnim dziennikarzem magazynu Field & Stream i byłym redaktorem naczelnym ESPNoutdoors.com. Napisał i sfotografował dziewiętnaście książek o tematyce wędkarstwa sportowego, a także roczny kalendarz porad wędkarskich, a jego artykuły pojawiają się na różnych stronach internetowych od ponad dwóch dekad. Jego autorska strona internetowa to kenschultz.com

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *