8 wskazówek dotyczących wędkowania w deszczu

Wydajne rybołówstwo wymaga inteligentnego planowania. Wielcy wędkarze z góry biorą pod uwagę wiele czynników, takich jak znajomość terenu, pływy, fazy księżyca, temperatura wody i oczywiście pogoda. Lekki deszcz zwykle zniechęca niektórych wędkarzy do uderzania w wodę, ale w rzeczywistości daje świetną okazję do łowienia ryb. Oto osiem świetnych wskazówek dotyczących łowienia w deszczu.

Planując wyprawę na ryby w deszczu, weź pod uwagę wszystkie wskazówki dotyczące łowienia w deszczu i czynniki środowiskowe, takie jak temperatura wody, pływy, struktura, położenie przynęty, ruch wody i czas łowienia. Znajdź więcej porad wędkarskich na naszej stronie internetowej, w tym najlepszy czas na wędkowanie i inne wskazówki dotyczące wędkowania w deszczu.

  1. Ryba tuż przed burzą. Najbardziej produktywne połowy będą miały miejsce przed burzą, kiedy niskie ciśnienie atmosferyczne może doprowadzić ryby do szału żerowania. Może zwolnić podczas burzy i wzrosnąć po jej przejściu, gdy ciśnienie zacznie ponownie rosnąć.
  2. Podczas łowienia w deszczową pogodę noś sprzęt na niepogodę. Wysokiej jakości wodoodporny sprzęt sprawia, że ​​jest wygodny lub nieszczęśliwy. Pozostań ciepły i suchy, wtedy możesz łowić przez cały dzień. Ze wszystkich wskazówek dotyczących łowienia w deszczu ta jest kluczem do utrzymania pozytywnego nastawienia.
  3. Rób hałas, używaj koloru i kontrastu. Deszcz zamula wodę, zmniejszając widoczność i utrudniając rybom dostrzeżenie przynęt. Wybierając sztuczne przynęty, weź pod uwagę jaskrawe kolory i hałaśliwy sprzęt, taki jak woblery lub wyskakujące korki, aby pomóc rybom znaleźć przynętę.
  4. Ruch wody ryb. Podczas sztormów pływy są wyższe, a na lądzie gromadzi się woda deszczowa. Ryby w pobliżu odpływów, wlotów lub przelewów, gdzie odpływ będzie mieszał przynętę, a ryby będą czekały na żer.
  5. Po przejściu burzy łowić na wietrznej linii brzegowej. Wiatr wiejący na linię brzegową podczas burzy zepchnie przynętę i skorupiaki do linii brzegowej lub grzbietów, tworząc produktywne żerowiska dla ryb.
  6. Zwiększ prędkość. Gdy ryby żerują agresywnie, zastosuj szybsze zwijanie lub wypróbuj różne prędkości, aby zobaczyć, na co ryby zareagują.
  7. Wypróbuj topwater. Gdy ryby są aktywne, mogą przebywać w płytszej wodzie żerując blisko powierzchni. Spróbuj łowić z powierzchni wody lub kilka stóp pod powierzchnią.
  8. Najpierw ćwicz bezpieczeństwo. Chociaż łowienie w lekkim deszczu może być świetnym pomysłem, nigdy nie jest mądrze łowić, gdy występują pioruny lub niebezpieczne warunki do surfowania, postępuj zgodnie z tymi prostymi wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa wędkowania podczas podróży. Wskazówki dotyczące łowienia w deszczu obejmują trzymanie się z dala od błyskawic!

Planując wyprawę na ryby w deszczu, weź pod uwagę wszystkie wskazówki dotyczące łowienia w deszczu i czynniki środowiskowe, takie jak temperatura wody, pływy, struktura, położenie przynęty i ruch wody. Znajdź więcej porad wędkarskich na naszej stronie internetowej, w tym najlepszy czas na wędkowanie i inne wskazówki dotyczące wędkowania w deszczu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *