8 wskazówek dotyczących łowienia crappie zimą

Jeśli chcesz sprawdzić swoje umiejętności znajdowania ryb i lubisz eksperymentować ze sztucznymi przynętami, spróbuj zimą łowić crappie. Crappie są znane z tego, że są koczownikami słodkowodnymi, które poruszają się po jeziorach lub rzekach tak samo często w zimie, jak w każdej innej porze roku. Nie oznacza to jednak, że bzdury są trudne do złapania. Możesz mieć mnóstwo zabawy z panfish w miesiącach zimowych, pamiętaj tylko o tych wskazówkach na temat łowienia bzdur.

1. Używaj odpowiedniego biegu. Weź ze sobą lekką lub ultralekką kombinację spinningową. W większości sytuacji wędka o średniej lub wolnej akcji o długości od 5 do 7 stóp dobrze sprawdzi się podczas łowienia crappy w niskich temperaturach.

2. Przełącz na jaśniejszą linię. Kiedy łowisz crappie zimą, spróbuj użyć lżejszej żyłki, aby zachęcić wybredne bzdury do gryzienia. Może być konieczne zmniejszenie wagi linii z testu sześciu lub ośmiu funtów do testu trzech lub czterech funtów.

3. Idź na ryby o zmierzchu. Jednym ze sposobów na złapanie większej ilości zimowego crappie jest łowienie o zmierzchu lub w godzinach wieczornych. Zmieniające się warunki oświetleniowe często wywołują aktywność żywieniową. Jeśli łowisz zimą przez lód nocą, pamiętaj o zastosowaniu w praktyce środków bezpieczeństwa łowienia pod lodem i zabierz ze sobą kumpla wędkarza.

4. Dobrze wykorzystaj wykrywacz ryb. W miesiącach zimowych crappies zwykle chodzą do szkoły w głębszych wodach. Użyj sonaru lub echosondy, aby zlokalizować ławice rybek i crappie, aby wiedzieć, gdzie należy upuścić przynęty, aby wprowadzić je do „strefy uderzenia”. Sukces w łowieniu crappie w zimnej pogodzie zależy od umiejętności znalezienia i pozostania na rybach.

5. Zachęć zimowe bzdury do karmienia przyponów żywą rybką. Spróbuj użyć 1/16 do 1/8 uncji marabuta lub jigów z kręconym ogonem w kolorze białym, żółtym, różowym i chartreuse. Zakończ swoje jigi żywą rybą strzebli lub woskowca, a Twoja prezentacja będzie jeszcze bardziej nie do odparcia dla crappy zimnej pogody.

6. Zwolnij swoją prezentację. Powolna, metodyczna prezentacja jest ważna podczas zimowego łowienia crappie. Crappie nie będzie agresywnie ścigać przynęt ani przynęt w zimnej wodzie, ponieważ stara się oszczędzać energię. Musisz również zwrócić szczególną uwagę na swoją żyłkę, ponieważ zgryz może być bardzo lekki w zimie.

7. Bądź gotów eksperymentować i zmieniać swoje przynęty lub przynęty. Pionowe przynęty często są bardziej skuteczne podczas zmieniających się warunków oświetleniowych lub w nocy, podczas gdy poziome są często najlepiej używane w ciągu dnia. Jednak z pewnością nie jest to twarda i szybka zasada, więc jeśli bzdury nie reagują na to, co oferujesz, bądź gotów poeksperymentować!

8. Lekko zahacz. Kluczowym słowem jest tutaj lekko. Crappie są często określane jako „papierowe usta”, ponieważ mają delikatne usta, które dość łatwo mogą się rozerwać. Kiedy już złapiesz kęs, uważaj, aby nie wyrwać haczyka z pyska ryby.

Teraz, gdy wiesz już więcej o tym, jak łowić zimowe crappie, kup licencję na wędkarstwo słodkowodne i znajdź miejsce w pobliżu, aby je złapać.


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson to wielokrotnie nagradzana pisarka outdoorowa, orędowniczka wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistka świata IGFA i przewodnik po wodach słodkich mieszkająca na południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *