8 najbardziej znanych kowbojów z kreskówek

Nasi czytelnicy nas wspierają. Ten post może zawierać linki partnerskie. Zarabiamy na kwalifikujących się zakupach. Ucz się więcej

Kowboje od dawna są popularną częścią popkultury. Oddają ducha Dzikiego Zachodu i są symbolem siły i odwagi.

Chociaż jest wielu znanych kowbojów z programów telewizyjnych i filmów na żywo, my skupiamy się na najbardziej znanych kowbojach z kreskówek.

Od starych klasyków po nowoczesne faworyty, na naszych ekranach pojawiło się mnóstwo wspaniałych postaci kowbojów.

8. Szczęśliwy Łukasz

Kowboj z kreskówek Lucky Luke

Lucky Luke oraz Nowe przygody Lucky Luke’a to seriale animowane oparte na komiksach o tej samej nazwie. Stworzony przez belgijskiego rysownika Morrisa, serial jest jednym z najlepiej sprzedających się komiksów w całej Europie.

Lucky Luke to przebiegły rewolwerowiec znany jako „człowiek, który strzela szybciej niż jego cień”. Towarzyszy mu jego inteligentny koń Jolly Jumper i razem podróżują po całym Zachodzie.

Lucky Luke mierzy się z różnymi złoczyńcami, z których niektóre są fikcyjne, a inne inspirowane amerykańską historią lub folklorem.

Najsłynniejszymi przeciwnikami Lucky Luke’a są Dalton Brothers, którzy są luźno wzorowani na Gangu Daltonów z początku lat 90. XIX wieku. Lucky Luck pilnie pracuje nad utrzymaniem pokoju i porządku na Dzikim Zachodzie.

7. Szeryf Sam Brown (Dom na strzelnicy)

Szeryf Sam Brown Postać kowboja z kreskówek Disneya

Szeryf Sam Brown jest w filmie szeryfem Chugwater Dom na strzelnicy. Jest dobrym przyjacielem Pearl Gesner, właścicielki Little Patch of Heaven.

Sam jest starszym, nieudolnym szeryfem. Jeździ na koniu Buck, który uwielbia być w centrum uwagi. Sam stara się wytropić złodzieja bydła, Alamedę Slima, ale daje się zwieść przebraniu Alamedy jako Yancy O’Del.

6. Alameda Slim (Dom na strzelnicy)

Postać kowboja z kreskówki Alameda Slim Disney

Alameda Slim jest głównym antagonistą w filmie z 2004 roku Dom na strzelnicy. Jest przebiegłym zapaśnikiem bydła, zdolnym ukraść tysiące krów w ciągu jednej nocy.

Sekretem sukcesu Alamedy są jego wyjątkowe umiejętności jodłowania. Jego jodłowanie jest w stanie zahipnotyzować każdą krowę, która go słyszy, by robiła to, co chce. Współpracuje z Juniorem Buffalo i Panem Wesleyem, a także Rico, jako jego wspólnicy w zbrodni.

Alameda jest złym, chciwym człowiekiem i choć jest przebiegły, nie jest najbystrzejszy. Udaje się w przebraniu Yancy O’Del, aby pomóc chronić swoją tożsamość.

5. Rachunek Pecos (czas melodii)

Pecos Bill Disney postać z kreskówki z Melody Time

Pecos Bill występuje w filmie animowanym Disneya z 1948 r. Czas melodii a nawet występował gościnnie w innych produkcjach Disneya. Jego postać opiera się na amerykańskim folklorze, ponieważ jest przesadną personifikacją zachodniej siły i wartości.

Pecos Bill to najtwardszy i najtwardszy kowboj na Dzikim Zachodzie. Jeździ na swoim wiernym koniu Widowmaker, którego uratował przed sępami na pustyni.

Pecos Bill stworzył jedne z najbardziej znanych zachodnich zabytków podczas swojego życia jako kowboj. Uwiązał szalejący cyklon, okiełznał silny wiatr, sprowadził deszcz do dotkniętego suszą Teksasu i związał na lasso zapaśników bydła.

4. Yosemite Sam (Zwariowane melodie)

Kowbojska kreskówka Yosemite Sam z filmów Looney Tune

Yosemite Sam, znany również jako Samuel Michelangelo Rosenbaum, jest kowbojem z zwariowane Melodie franczyzowa. Jest rywalem Królika Bugsa w całej serii.

Yosemite Sam jest agresywnym banitą używającym broni. Ma silną nienawiść do królików i ma ją do Królika Bugsa. Yosemite Sam ma ognisty temperament i jest nieustannie przechytrzany przez sprytnego Królika Bugsa.

3. Samotny strażnik

Postać kowboja z kreskówki Lone Ranger

Podczas gdy Lone Ranger jest najbardziej znany z tego, że jest programem telewizyjnym na żywo (1949-1957) i ma wiele filmów (1956, 1981 i 2013), były też dwa seriale animowane.

Pierwsza seria kreskówek była Samotny strażnik który był emitowany w latach 1966-1969, a następnie Nowe przygody samotnego strażnika, który był emitowany od 1980 do 1982 roku.

The Lone Ranger to jeden z najbardziej lubianych kowbojów w popkulturze. Jest zamaskowanym strażnikiem i byłym strażnikiem Teksasu, który niestrudzenie walczy z banitami na Starym Zachodzie.

Samotnemu strażnikowi towarzyszy jego wierny przyjaciel Tonto, który pomaga mu schwytać bandytów. Jeździ też na wielkim białym ogierze o imieniu Silver.

2. Jessie (Toy Story)

Jessie z Toy Story

Chociaż Jessie może być kowbojką, a nie kowbojem, z pewnością jest jedną z najbardziej znanych zachodnich postaci w popkulturze. Jest jodłującą lalką kowbojką, która pojawia się w Zabawka kino.

Jessie jest rozpoznawalna dzięki swoim czerwonym warkoczom, czerwonym kowbojskim kapeluszu i spodniach w krowie. Obok Bullseye i Stinky Pete była jedną z przyjaciółek Woody’ego w Roundup Woody’ego.

Jessie jest odważna, żądna przygód i pobudliwa, choć nosi w sobie wiele smutku od czasu, gdy jej pierwotny właściciel ją przerósł.

Jessie jest silnym liderem, który lubi tańczyć i jodłować. W końcu staje się również ukochaną osobą Buzza Astrala.

1. Chudy (Toy Story)

Woody z Toy Story

Szeryf Woody jest głównym bohaterem Disneya Zabawka franczyzowa. Jest starą lalką kowbojską ze sznurkiem, która pierwotnie należała do chłopca o imieniu Andy.

Woody był ulubioną zabawką Andy’ego dorastając, a kiedy Andy poszedł do college’u, został przekazany wraz z innymi zabawkami Andy’ego małej dziewczynce.

Woody ma klasyczne kowbojskie przebranie, a spód jednego z jego kowbojskich butów ma napisane imię Andy’ego. Był kiedyś w programie telewizyjnym o nazwie Obława Woody’ego ze swoim wiernym koniem Bullseye, a także Jessie i Śmierdzącym Petem.

Woody jest bystry, pełen pasji i zdeterminowany, i zrobi wszystko dla swoich przyjaciół, co nie znaczy, że jest bez wad. Dziewczyna Woody’ego to Bo Peep, który jest jego ukochanym obiektem w filmach.

Przeczytaj także: 30 najlepszych filmów westernowych i kowbojskich wszech czasów

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *