8 najbardziej kultowych kreskówkowych osłów wszech czasów

Nasi czytelnicy nas wspierają. Ten post może zawierać linki partnerskie. Zarabiamy na kwalifikujących się zakupach. Ucz się więcej

Chociaż istnieje wiele uroczych koni z kreskówek, jest też kilka wspaniałych osłów z kreskówek.

Wiele z tych postaci z kreskówek stało się dość rozpoznawalnych w popkulturze na przestrzeni lat.

Od bystrego Osła po uroczego Eyeore, dzielimy się najsłynniejszymi osłami z kreskówek.

Te urocze osły z kreskówek wystąpiły w niektórych z najbardziej kultowych serii.

8. Benjamin (Folwark Zwierząt)

Animowany osioł Benjamin z filmu Animal Farm

Benjamin był starym osłem, który pojawił się w filmowej adaptacji z 1954 roku Farma zwierząt. Film oparty jest na powieści George’a Orwella o tym samym tytule z 1945 roku.

Benjamin jest głównym bohaterem filmu. Przewodzi kontrrewolucji zwierząt przeciwko tyrańskiemu przywódcy Napoleonowi po tym, jak jego nadużycia w końcu zaszły za daleko. Benjamin jest najstarszym ze wszystkich zwierząt i jednym z najmądrzejszych.

Postać Benjamina można interpretować na wiele różnych sposobów. Farma zwierząt został również zrealizowany w filmie aktorskim w 1999 roku.

7. Nestor (Nestor, Długouchy świąteczny osioł)

Nestor (Nestor, Długouchy Świąteczny Osioł)

Osioł Nestor jest gwiazdą Nestor, długouchy świąteczny osioł. Krótki film poklatkowy to świąteczny klasyk.

Ze swoimi zbyt długimi uszami Nestor zostaje wyrzutkiem w rzymskiej Judei. Nestor próbuje zamaskować swoje wyjątkowe ucho skarpetkami, ale kiedy rzymscy żołnierze odkrywają prawdę, zabierają wszystkie inne osły jego właścicielowi Olafowi. Olaf następnie wyrzuca Nestora, jednak Nestor znajduje specjalny cel, pomagając poprowadzić Marię i Józefa do Betlejem.

Nestor jest uroczym osłem, a jego wydłużone uszy czynią go wyjątkowym. Nestor, długouchy świąteczny osioł to zdrowa historia bożonarodzeniowa, którą może cieszyć się cała rodzina.

6. Jacchus (Fantazja)

Rysunkowy osioł Jacchus z Fantazji

Osioł Jacchus występuje w przebojowym filmie Disneya Fantazja. Pojawia się w segmencie „Symfonii pasterskiej” jako ulubieniec Bachusa.

Podobnie jak jego właściciel, Jacchus wygląda głupio i głupio, ale też jest kochany. Z rozkoszą uczestniczy w produkcji wina z satyrami, centaurami i centauretami.

Gdy Zeus złapał burzę, Bachus i Jacchus zostali zmyci w strumieniu wina. Po uderzeniu pioruna w balię, pod którą się ukrywali, zapomnieli o niebezpieczeństwach i radośnie piją wino.

5. Mały

Osioł Mały z filmu Mały Jeden

Small One to stary i chudy, ale sympatyczny osioł z Ten mały. Ten mały to krótki animowany film Disneya oparty na historii o tym samym tytule.

Ojciec każe młodemu chłopcu sprzedać swojego ukochanego osła, Małego. Niechętnie zabiera Małego na aukcję koni, gdzie licytator żartuje z osła z powodu jego chudej budowy. Osioł i chłopiec uciekają, ale spotykają życzliwego mężczyznę, który proponuje kupić osła.

Mężczyzna i jego żona, którzy kupują Small One, to Maryja i Józef w drodze do Betlejem. Ten mały to wzruszająca historia świąteczna, którą może cieszyć się cała rodzina.

4. Osły (Encanto)

Osły z filmu Encanto

Chociaż nigdy nie zostały nazwane konkretnie, osły Czar pojawiają się kilka razy w całym filmie, w tym w ważnych scenach. Wiele osób przez cały film posiada osły i jeździ na nich lub jeździ.

Osły w Czar są znani z regularnych ucieczek, a Louisa często musi użyć swojej super siły, aby przenieść je z powrotem do domu.

Osły są również ważną częścią piosenki „Surface Pressure”, w której pojawiają się, robiąc różne rzeczy, w tym tańcząc i grając na instrumentach.

3. Bo (Gwiazda)

Osioł Bo z Gwiazdy

Bo osioł jest głównym bohaterem bożonarodzeniowego filmu Gwiazda. Gwiazda ma gwiazdorską obsadę i jest filmem, który z pewnością spodoba się całej rodzinie.

Bo to młody, ale odważny osioł, który pragnie życia poza mieleniem pszenicy. Gdy znajdzie odwagę, by się uwolnić, wyrusza w podróż swoich marzeń. Bo łączy siły z gołębiem Davem i owcą Ruth, a podczas swojej podróży spotykają więcej zwierząt, w tym trzy wielbłądy.

Bo wraz ze swoimi nowymi przyjaciółmi podążają za Gwiazdą i przypadkowo stają się bożonarodzeniowymi bohaterami.

Gwiazda to nowa opowieść o klasycznej szopce z punktu widzenia osła.

2. Kłapouchy (Kubuś Puchatek)

Osioł Kłapouchy z Kubusia Puchatka

Osioł Kłapouchy jest jedną z głównych postaci Kubuś Puchatek franczyza, która ma wiele programów i filmów. Jest jednym z najbardziej lubianych osłów kreskówek w przemyśle filmowym.

Kłapouchy jest przyjacielem Puchatka, Tygryska, Prosiaczka, Kangi i Maleństwa, Sowy, Królika i Krzysia. Ma ponurą osobowość i nie jest fanem wielu rzeczy poza jedzeniem ostów. Kłapouchy często traci ogon i często potrzebuje pomocy w jego znalezieniu.

Chociaż Kłapouchy z pewnością nie jest najweselszym z całej grupy, jego lojalność podbija serca jego przyjaciół. Jest postacią kultową i przez lata zdobył wielu fanów.

1. Osioł (Shrek)

Osioł z filmów Shrek

Ze swoim błyskotliwym dowcipem i beztroską osobowością, Osioł jest jedną z najlepszych części Shrek franczyza filmowa. Jest zaufanym przyjacielem wilkołaka Shreka.

Osioł często towarzyszy Shrekowi w swoich przygodach. Zawsze mówi, co myśli i lubi tańczyć i śpiewać, często denerwując otoczenie. Ma dość słodyczy i chociaż potrafi być trochę tchórzem, jest bardzo opiekuńczy.

Przygody Shreka i Osła nigdy nie są nudne, ponieważ Osioł nawet raz zamienia się w majestatycznego białego ogiera. Osioł jest żonaty z Dragonem i mają razem dzieci znane jako „Dronkeys”.

Przeczytaj także: Dlaczego osły mają krzyż na grzbiecie?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *