8 miejsc na łodzie na Zachodnim Wybrzeżu, które rozpuszczą Twoje troski

Kredyt fotograficzny © Can Stock Photo / mblach

Z tysiącami mil linii brzegowej Pacyfiku i jednymi z najbardziej malowniczych jezior w Ameryce, istnieje wiele miejsc do żeglowania na Zachodnim Wybrzeżu, które mogą pomóc rozproszyć Twoje zmartwienia. Decyzja, dokąd popłynąć, zależy tylko od tego, co chcesz zobaczyć i zrobić. Tutaj nie wolno się stresować, jedno z tych ośmiu miejsc do żeglowania na Zachodnim Wybrzeżu może zamienić się w Twoje nowe, szczęśliwe miejsce.

1. Zatoka Misji, Kalifornia

Mission Bay oferuje obiekty marin, wypożyczalnie łodzi, prywatne czartery, wycieczki łodzią, zaplanowane wycieczki i lekcje żeglarstwa. Niezależnie od tego, czy planujesz wziąć własną łódź na spokojny rejs, czy wskoczyć na pokład łodzi wycieczkowej, łatwo się zrelaksować przy spokojnych wodach zatoki i przybrzeżnej bryzie.

2. Jezioro Big Bear, Kalifornia

Ze względu na wysokie wzniesienie pływanie łódką po tym zbiorniku w hrabstwie San Bernardino jest ograniczone do sezonu letniego, ale wycieczki w ciepłe dni są warte czekania. Możesz zabrać rodzinę na popołudniowy piknik łodzią na China Island lub motorem do tamy, gdzie znajdziesz publiczne boje, które pozwolą ci związać się i zanurzyć w majestatycznych górskich widokach.

3. Jezioro Tahoe, Kalifornia/Nevada

Jako największe jezioro alpejskie w Ameryce Północnej, Jezioro Tahoe słynie z krystalicznie czystych, błękitnych wód i panoramicznych widoków. Podczas letniego sezonu żeglarskiego, który trwa od czerwca do września, zrelaksuj się podczas łowienia pstrąga tęczowego lub podziwiaj krajobrazy podczas rejsu o zachodzie słońca.

4. Jezioro Billy Chinook, Oregon

Jezioro Billy Chinook leży w kanionie wyrzeźbionym miliony lat temu przez rzeki Deschutes, Crooked i Metolius. Chociaż jezioro jest popularnym miejscem żeglugi na zachodnim wybrzeżu, wielu turystów przyjeżdża również na połowy łososia sockeye, pstrąga potokowego i okonia (przed wyjazdem sprawdź lokalne raporty wędkarskie). Istnieją dwa kempingi z pełnym zakresem usług w The Cove Palisades State Park i przystań, która zapewnia dostęp do jeziora.

5. Jezioro Powell, Arizona

Położone w północnej Arizonie jezioro Powell jest często określane jako ulubione miejsce do pływania łodzią na Zachodnim Wybrzeżu. Oszałamiające czerwone formacje skalne otaczające to miejsce i umiarkowany klimat Arizony sprawiają, że jest to idealne miejsce na odpoczynek na wodzie.

6. Jezioro Saguaro, Arizona

Jezioro Saguaro znajduje się w granicach Lasu Państwowego Tonto. Jak sama nazwa wskazuje, pustynne wybrzeża jeziora są usiane okazałym kaktusem Saguaro. Udaj się na wschodni kraniec jeziora, aby uzyskać spokojniejsze wrażenia i kemping z dostępem do łodzi.

7. Wyspy San Juan, Waszyngton

Udaj się 109 mil na północ od Seattle, aby odpocząć na Wyspach San Juan. Ten archipelag 172 nazwanych wysp jest znany z tego, że jest jednym z najspokojniejszych miejsc do pływania łodzią na zachodnim wybrzeżu. Wynajmij łódź z jednej z pobliskich przystani lub wejdź na pokład promu Washington State Ferry z Anacortes.

8. Jezioro Roosevelt, Waszyngton

Utworzone w 1941 roku przez spiętrzenie rzeki Columbia jezioro Roosevelt to 130-kilometrowy zbiornik z 22 publicznymi wodowaniami, które obsługują każdy rodzaj łodzi, od kajaków po motorówki. Znalezienie tu letniego spokoju jest proste, ponieważ istnieją dosłownie setki ukrytych plaż, zatoczek i zatoczek.

Teraz, gdy wiesz więcej o tych ośmiu relaksujących miejscach na łódkę na Zachodnim Wybrzeżu, które z nich planujesz umieścić na szczycie swojej listy życzeń? Chcesz zarejestrować swoją łódź? Nie ma problemu, mamy cię w zasięgu.


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson to wielokrotnie nagradzana pisarka outdoorowa, orędowniczka wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistka świata IGFA i przewodnik po wodach słodkich mieszkająca na południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *