7 wskazówek, jak zapobiegać ptasim gniazdom

Wiosna nie jest daleko. Niedługo na podwórku zakwitną kwiaty, będę kichał, aw moich kołowrotkach z przynętą będzie „ptasie gniazdo”. Jak Taniec Billa mówi w swojej najnowszej reklamie Bass Pro Shops: „Nie rób tego”. Oto kilka wskazówek, jak zapobiegać plątaniu:

 • Ćwiczyć. Nawet z zaawansowanym technologicznie kołowrotkiem baitcaster z magnetycznym układem hamulcowym potrzeba wprawnego kciuka, aby uniknąć ptasiego gniazda. Elitarny wędkarz Bassmaster Ricka Clunna udostępnił: „Tak, nawet zawodowcy spotykają się z reakcją”.

 • „Nie „ładuj” wędki.” Podczas niedawnego seminarium, profesjonalny wędkarz Bassmaster Elite Tommy’ego Biffla ostrzegł, że dodatkowy obrót wygiętej wędki podczas mocnego rzutu może sprawić, że wewnętrzna szpula zacznie się obracać z nieoczekiwaną, niekontrolowaną prędkością.

 • Zamiast próbować dostosowywać ustawienie przynęty za pomocą każdej innej ważonej przynęty, jeśli masz środki (i wyrozumiałego współmałżonka), poświęć inną kombinację kołowrotka Baitcaster dla każdego typu przynęty.

 • Nawijając kołowrotek nową żyłką, połóż szpulę płasko i nawiń kilka stóp żyłki, a następnie otwórz kabłąk. Jeśli linka rozwija się jak wąż z pianki z fałszywej puszki po orzeszkach ziemnych, zdejmij linkę i spróbuj ponownie z odwróconą szpulą nowej żyłki.

 • Nie przepełniaj szpuli żyłką. Załadowanie kołowrotka zbyt blisko krawędzi szpuli to proszenie się o kłopoty.

 • Zwróć uwagę. Kołowrotek powinien być gładki w dotyku. Jeśli podczas aportowania usłyszysz odgłos tiku lub klapy, spójrz w dół i wcześnie złap potencjalne spiętrzenie. Jeśli hamulec jest nieco luźny, pociągnij za linkę, a nawet jeśli pętla jest w szpuli, może się wyślizgnąć. Innym taktem jest wyrzucenie go, tym razem zarzucając dalej, a następnie cofając się między dwoma palcami, aby wyczuć ewentualne pozostałe problemy z żyłką.

 • Superlinie nie mają „pamięci”. Oznacza to, że nie pamiętają, że kiedyś były ciasno nawinięte na szpulę, a zatem po rzuceniu wyprostują się płasko. Kiedyś zacząłem rzucać Linia ognia moje załamania prawie zniknęły. Jeśli jednak dojdzie do małego zagięcia plecionki, ściśnij ją mocno i przeturlaj między palcami, a się poluzuje.

 • Andy'ego Whitcomba

  Andy’ego Whitcomba

  Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *