7 wskazówek, jak nauczyć się łowić kałamarnice

Kalmary to jedna z najlepszych naturalnych słonowodnych przynęt, a także wspaniała potrawa stołowa. Niezależnie od tego, czy wolisz je jako haczykową przynętę na paski, czy jako smażone kalmary, najszybszym sposobem nauczenia się łowienia kałamarnic jest udanie się z kimś, kto może pokazać ci liny. Nie znasz takiej osoby? Nie bój się, to nie jest takie trudne, więc oto porady, jak łowić kałamarnice, a także kilka wskazówek dotyczących łowienia kałamarnic.

Po pierwsze, poznaj te fakty na temat kałamarnic: podróżują w szkołach, które czasami są bardzo gęste; są agresywne, szybko pływają i są pelagiczne; żywią się głównie małymi rybami; są szczególnie aktywne w nocy; i przyciąga ich światło.

Podstawowym elementem nauki łowienia kałamarnic jest używanie specjalistycznych „przyponów do kałamarnic”. Te przynęty, które występują w różnych wagach i rozmiarach (zwykle od 2 do 4 cali), są podłużne z jednym do trzech (zwykle dwoma) zestawami blisko rozmieszczonych bezzadziorowych kolców. Macki kałamarnicy wplątują się w kolce. Większość wędkarzy używa jednego jigu na kałamarnice, ale można założyć kilka zestawów, aby uzyskać głębsze pionowe łowienie. Kalmary można również łowić na konwencjonalnych łyżkach do dżigowania, ale kałamarnice są znacznie bardziej wydajne.

Jeśli chodzi o właściwy ruch jigowania, powolne podnoszenie i opadanie jest czasem sposobem na łowienie, zwłaszcza w świetle dziennym. Innym razem wymagana jest stabilna, szybsza seria szarpnięć. Czasami najlepsze jest równomierne zwijanie, zwłaszcza gdy jest dużo kałamarnic. Ruchy te można wykonywać w pionie lub nieco w poziomie po zarzuceniu przynęty i opuszczeniu jej głębiej przed zwróceniem.

Oto kilka podstawowych wskazówek dotyczących łowienia kałamarnic:

  1. Popularnymi kolorami są czerwony, różowy i fluorescencyjny zielony lub chartreuse, zwłaszcza jeśli są świetliste lub odbijają światło.
  2. Zmień wagę, kolor lub rozmiar przyrządu, jeśli nie robisz nic złego.
  3. Często najlepsze jest łowienie w nocy, zwłaszcza pod lub w pobliżu oświetlonych obszarów na nabrzeżu, doku, molo, grodzi lub moście.
  4. Przynieś latarnię lub inne jasne światło do nieoświetlonych miejsc.
  5. O ile kalmary nie są duże lub nie używasz wielu przynęt, możesz użyć stosunkowo lekkiego sprzętu spinningowego z plecionką; wędka o długości 7 stóp to dobry, wszechstronny wybór.
  6. Trzymaj się z dala od linii, ponieważ kałamarnica po prostu wisi na kolcach; puszczają, gdy jest luz.
  7. Kiedy wyjmiesz kałamarnicę z wody, zawahaj się na chwilę, aby pozwolić jej wtrysnąć atrament do wody.

Teraz, gdy już wiesz, jak łowić kalmary, po odstawieniu kiści na przynętę, rozważ grillowanie ich w całości lub smażenie pokrojonych w plasterki pierścieni rurowych (umoczonych w przyprawionej mące), w stylu kalmarów. Mniam.

Sprawdź przepisy stanowe dotyczące wielkości, zbiorów i zasad dotyczących narzędzi dla kałamarnic i upewnij się, że masz licencję połowową.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *