7 rzeczy, które należy wiedzieć o wędkowaniu na Florydzie?

Jeśli planujesz łowić ryby na Florydzie, z pewnością nie jesteś sam. Według National Survey of Fishing, Hunting and Wildlife-Associated Recreation 2011, ponad 3 miliony wędkarzy wybrało się na ryby w stanie Floryda w poprzednim roku. Różnorodna gama gatunków ryb zarówno słonowodnych, jak i słodkowodnych występujących na Florydzie oferuje mnóstwo możliwości wędkowania. Jest kilka rzeczy, które możesz chcieć wiedzieć, zanim zmoczysz linię w Sunshine State.

Porady wędkarskie na Florydzie

1. Florida Fish and Wildlife Conservation Commission co roku organizuje dni wędkarskie wolne od licencji w wodach słodkich i słonych, aby nowi wędkarze mogli spróbować swoich sił w wędkowaniu na Florydzie. Lub możesz uzyskać licencję połowową na Florydzie online.

2. Istnieje kilka egzotycznych gatunków ryb słodkowodnych, które mogą stworzyć wyjątkowe wrażenia wędkarskie dla wędkarzy z Florydy. Motyl paw okoń, klaun-nożowiec, jaguar guapote, wąż wężowy i pielęgnica Majów to tylko kilka przykładów egzotycznych gatunków ryb, na które wędkarze mogą łowić na Florydzie.

3. Miłośnicy łowienia okoni wielkogębowych mogą być zainteresowani tym, że szczep wielkogębowy z Florydy generalnie rośnie szybciej i jest większy niż bass wielkogębowy północny.


4. Podczas łowienia ryb na Florydzie zawsze bądź bardzo świadomy swojego otoczenia. Zapoznaj się z dziką przyrodą, która może być obecna w obszarze, w którym planujesz łowić ryby, na przykład aligatorami i różnymi gatunkami węży. Czytać wskazówki bezpieczeństwa to pomoże ci wiedzieć, co zrobić, jeśli napotkasz dziką przyrodę.

5. Możesz czytać raporty wędkarskie na Florydzie online, aby być poinformowanym o warunkach i mieć wyobrażenie o tym, jakie przynęty lub przynęty wypróbować na swój gatunek docelowy.

6. Jeśli planujesz łowić ryby w słonej wodzie na Florydzie, nie zapomnij najpierw sprawdzić wykresu pływów. Pływy będą miały wpływ na nawyki żywieniowe ryb, ponieważ stały ruch pływowy pomaga zwiększyć aktywność żywca i skorupiaków, które są głównym źródłem pożywienia dla ryb drapieżnych.

7. Jedną z najbardziej popularnych i poszukiwanych ryb na Florydzie jest tarpon. Chociaż tarpony nie są cenione za jedzenie, znane są z akrobatycznych skoków i umiejętności walki. Boca Grande i Florida Keys to dwie części stanu znane z tego, że są popularnymi punktami tarponów.

Teraz, gdy masz już przydatne informacje na temat wędkarstwa na Florydzie, możesz zacząć planować wyprawę. Skorzystaj z mapy miejsc do łowienia ryb i łodzi, jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu dobrego łowiska.


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *