7 powodów, dla których warto pokochać wędkowanie w San Diego

Jeśli jeszcze nie łowiłeś ryb w San Diego, możesz rozważyć dodanie tego miasta na wybrzeżu Pacyfiku do swojej listy „must-fish”. Potrzebujesz kilku konkretnych powodów, aby uzasadnić podróż? Sprawdź powody, dla których San Diego słynie z łowienia wędkarzy z daleka.

  1. Pokochasz łowienie ryb w San Diego ze względu na umiarkowany klimat miasta. San Diego ma średnio 76°F w miesiącach letnich i 50°F w zimie. Temperatury są idealne do całorocznych aktywności na świeżym powietrzu, takich jak wędkowanie i pływanie łódką.
  2. Nie będziesz musiał bardzo się rozglądać ani podróżować bardzo daleko, aby dowiedzieć się, gdzie łowić ryby w San Diego. Wybierz spośród wielu miejsc ze słoną i słodką wodą, które znajdują się w odległości godziny jazdy od miasta.
  3. Możesz skorzystać z fantastycznych możliwości połowów śródlądowych słodkowodnych basów wielkogębowych z Florydy. Trzy z najlepszych jezior w San Diego dla wielkiego basu z Florydy to El Capitan Reservoir, Lake Cuyamaca i Lake Murray.
  4. W zależności od pory roku wędkarstwo sportowe na morzu w San Diego może oznaczać zachwycającą różnorodność gatunków błękitnopłetwych, takich jak tuńczyk żółtopłetwy, tuńczyk błękitnopłetwy, tuńczyk długopłetwy i mahi mahi (delfin). Wystarczy sprawdzić raport wędkarski w San Diego, aby dowiedzieć się, co będzie gryźć w czasie Twojej wizyty.
  5. W San Diego i Mission Bay możesz łowić ryby w słonej wodzie, by łowić perkale, halibuty, skorpeny, głowce, krakacza, corbinę lub okonia morskiego. Jeśli nie masz własnej łodzi, możesz wyczarterować przybrzeżną łódź rybacką lub spróbować łowienia surfingowego na jednej z publicznych plaż. Prawdopodobnie zauważysz, że wędkarstwo surfingowe jest jednym z najpopularniejszych rodzajów wędkarstwa w San Diego.
  6. Na oceanie znajduje się łącznie siedem pomostów, które umożliwiają łowienie ryb. Te pomosty rybackie w San Diego obejmują molo Imperial Beach, molo Coronado Ferry Landing Pier, molo Embarcadero Marina Park, molo Ocean Beach, molo Crystal, molo Shelter Island i molo Oceanside.
  7. Jeśli odwiedzisz San Diego w czerwcu, możesz wziąć udział w biegu grunion. kalifornijski grun to małe, srebrzyste ryby, które można znaleźć tylko wzdłuż wybrzeża południowej Kalifornii. Jest to wyjątkowe doświadczenie wędkarskie w San Diego, które nie wymaga wędki i kołowrotka, ponieważ przepisy mówią, że grunion można łowić ręcznie tylko podczas sezonu otwartego.

Biorąc pod uwagę szeroki wachlarz doświadczeń wędkarskich i komfortowy klimat, jaki daje łowienie ryb w San Diego, nietrudno zrozumieć, dlaczego to miasto jest jednym z najlepszych obszarów do wędkowania w Kalifornii. Upewnij się tylko, że przeczytałeś kalifornijskie przepisy wędkarskie i kupiłeś licencję wędkarską przez Internet, zanim dotrzesz do swojego pierwszego miejsca wędkowania w San Diego.

Zdjęcie: Wędkowanie w jeziorze Cuyamaca — dzięki uprzejmości SanDiego.org


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *