7 powodów, dla których rodziny uwielbiają razem łowić ryby

Życie wydaje się być coraz bardziej zajęte, prawda? Rodzice często są przyłapani na żonglowaniu pracą, zajęciami szkolnymi dla dzieci, treningiem sportowym, pomaganiem w odrabianiu lekcji i wieloma innymi obowiązkami. Ponadto, jako społeczeństwo, jesteśmy zawsze podłączeni do naszych telefonów, laptopów lub tabletów i zapominamy, że ważne jest zaplanowanie przestojów.

Właśnie z tego powodu rodzinne wyprawy wędkarskie często stają się niecierpliwie wyczekiwanymi i cennymi wydarzeniami. Rodziny uwielbiają wspólne wędkowanie, ponieważ może to być świetny sposób na odprężenie podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wędkarstwo zapewnia środki do „cyfrowego detoksu” i pomaga nam wszystkim pamiętać, że naprawdę istnieje życie z dala od kabli i komputerów. Nigdy w to nie uwierzysz, ale zgadnij co? Świat się nie zawali, jeśli przegapisz e-mail lub post na Facebooku.

Kiedy poprosiłem grupę wędkarzy o zastanowienie się nad konkretnymi powodami, dla których cenią sobie czas spędzony na łowieniu ryb z rodziną, oto co mieli do powiedzenia.

  1. „Wędkarstwo to docenianie Matki Natury i cennego czasu spędzonego z bliskimi”. (Tim Jones)

  2. „Nigdy nie potrzebujemy wymówki, aby się spotkać – po prostu rozumiemy, że wędkowanie odbywa się tak często, jak to możliwe”. (Caitie Caroleo)

  3. „Spokój i piękno wody to najlepsze miejsce na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Dodaj do tego kilka obserwacji dzikich zwierząt lub ukąszeń na wędce i wszystko jest w porządku”. (Samuel Arcure)

  4. „Trzyma dzieci z dala od komputera”. (Curtis Josey)

  5. “Żadnego stresu na wodzie!” (John Cook)

  6. „Chodzi o czas budowania więzi rodzinnych, jednocześnie zmuszając nas do bycia bliżej siebie fizycznie”. (Amy Awe)

  7. „Zabiera nas na zewnątrz i oddycha czystym powietrzem nad oceanem. Jest to dla nas szczególnie ważne, ponieważ mój syn ma astmę”. (Joe Sarmiento)

Jeśli często wybieracie się na rodzinne wyprawy wędkarskie, jakie są inne powody, dla których cenicie sobie wspólne spędzanie czasu nad wodą? Zaloguj się do społeczności Take Me Fishing i podziel się swoimi przemyśleniami… a potem wyjdź na zewnątrz i idź na ryby!


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *