7 porad wędkarskich Lake Tarpon do połowu bassa wielkogębowego

Choć może być nazwany na cześć innej popularnej ryby sportowej, Lake Tarpon jest przede wszystkim znany jako jedno z najlepszych łowisk bassów wielkogębowych na Florydzie. Wielu przewodników wędkarskich i odwiedzających Lake Tarpon celuje w okonie trofeum na tym 2500-hektarowym jeziorze, które znajduje się w pobliżu miasta Tarpon Springs. Ciepły klimat, palmy, wielkie okonie – czego nie kochać w łowieniu ryb na jeziorze Tarpon?

Jeśli nie wiesz, gdzie łowić ryby lub jakich przynęt użyć podczas łowienia w jeziorze na Florydzie, nie martw się! Te dziesięć wskazówek dotyczących wędkarstwa słodkowodnego może pomóc Ci złowić okonia wielkogębowego na jeziorze Tarpon.

  1. Możesz spróbować przeciągnąć po dnie miękkiego plastikowego 10-calowego robaka wstążkowego lub wolno toczącego się złotego błystki wierzbowej po zboczach lub brzegach głębokiej wody. Podczas olinowania robaków wstążkowych należy sparować z pociskiem o masie do 1 uncji, w zależności od głębokości i warunków wiatru.
  2. Jeśli łowisz Lake Tarpon z początkującymi lub dziećmi, spróbuj uzbroić żywe dzikie shinery lub żywe shady pod wyskakującym korkiem, aby uzyskać spójną akcję. Obie żywe przynęty powinny dać dużo brania od dużego basu.
  3. Wczesną jesienią i zimą, kiedy bas goni ławice płetw nitkowatych po otwartej wodzie. Jak można sobie wyobrazić, to idealny moment na użycie przynęt imitujących shady.
  4. Aby odnieść sukces przez cały rok, spróbuj przerzucić ciemne jaszczurki z miękkiego plastiku lub kraby w kolorach czerwcowych lub arbuzowych w roślinność lub wzdłuż krawędzi kanału.
  5. Jeśli chcesz zaplanować wyprawę wędkarską na jezioro Tarpon pod koniec lata, musisz zmienić strategię. O tej porze roku bas będzie szkolił się na morzu w pobliżu takich struktur, jak garby i półki. Spróbuj użyć bezwargowych woblerów jako narzędzi wyszukiwania, które pomogą Ci zlokalizować ławice basu.
  6. Pamiętaj, że warunki w jeziorze zmienią się z powodu pogody. Sprawdź zaktualizowany raport wędkarski Lake Tarpon online lub odwiedź lokalny sklep wędkarski. Przekonasz się, że rady lokalnych wędkarzy mogą być niezwykle pomocne.
  7. Jeśli próbujesz zdecydować, od których łowisk Lake Tarpon zacząć, spróbuj najpierw płytkich kanałów i obszarów brzegowych w pobliżu gęstej roślinności. Przenieś się do głębszych obszarów (8 do 10 stóp) na jeziorze, gdy temperatura powietrza wzrośnie. Po przejściu do głębszej części jeziora użyj sonaru, aby zlokalizować wszelkie zmiany w składzie dna.

Chociaż te wskazówki dotyczące połowów tarponów w jeziorze nie dotyczą łowienia tarponów na Florydzie, powinny pomóc Ci znaleźć kilka basów wielkogębowych z Florydy, które sprawią, że Twoja podróż będzie się opłacać. Przed wyjazdem zapoznaj się z przepisami dotyczącymi połowów słodkowodnych na Florydzie i przeczytaj kilka dodatkowych wskazówek dotyczących wędkowania w jeziorze, aby uzyskać jeszcze większą szansę na sukces.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *