7 najlepszych porad wędkarskich na jezioro Okeechobee na lato

Wędkowanie w jeziorze Okeechobee latem to doświadczenie, które wymaga odrobiny wędkarskiej pomysłowości. Oczywiście jezioro Okeechobee jest jednym z najlepszych łowisk na Florydzie dla bassów wielkogębowych, ale będziesz musiał poświęcić trochę więcej uwagi swojej letniej strategii. Rozważ te ważne wskazówki dotyczące wędkowania w jeziorze Okeechobee i dokładnie zastanów się, gdzie łowić ryby na największym jeziorze Sunshine State tego lata.

1. Prawie każdy raport wędkarski na jeziorze Okeechobee, który czytasz latem, każe szukać dwóch rodzajów obszarów: obszarów z prądem lub obszarów z osłoną. Najważniejszą wskazówką dla wędkarzy na jeziorze Okeechobee, o której należy pamiętać, jest skupienie się na zacienionych miejscach z osłoną lub obszarach ruchomej wody, gdzie temperatura wody jest prawdopodobnie o kilka stopni niższa.

2. Idź wcześnie. Najlepsze możliwości wędkowania na Florydzie w okresie letnim często odbywają się tuż po wschodzie słońca. Możesz zacząć od przynęty górskiej w stylu „walk-the-dog”, pracując w pobliżu trawiastych punktów lub krawędzi roślinności.

3. Gdy letnie słońce wschodzi wyżej na niebie, zmień przynęty na przynęty lub przynęty, które można łowić głębiej w słupie wody lub na dnie. Senkos, miękkie plastikowe robaki i miękkie plastikowe przynęty na stworzenia są warte spróbowania, gdy ryby zanurzają się głęboko, aby uniknąć południowego upału.

bigmouth-bass-worm640x280_body.jpg

4. Utrzymuj swoją prezentację powoli. Podczas łowienia ryb słodkowodnych na Florydzie w miesiącach letnich, pamiętaj, że basy chcą oszczędzać tyle energii, ile wzrasta temperatura wody. Prawdopodobne jest, że uzyskasz więcej brań, jeśli będziesz łowił przynęty i przynęty powoli.

5. Jeśli łowisz z łodzi, dobrze wykorzystaj echosondę lub echosondę, aby zlokalizować podwodną strukturę. Konstrukcja może przybierać formę półek, dziur lub spadków. Bass utrzyma się w pobliżu struktury latem, ponieważ obszary te zapewniają osłonę dla zdobyczy z zasadzki.

6. Aby latem odnieść sukces w łowieniu na jeziorze Okeechobee, trzeba znaleźć ławice aktywnych przynęt. O tej porze roku bass wielkogębowy często goni ławice shadów, błyszczyków lub błękitnoskrzeli, więc uważnie obserwuj aktywność na powierzchni wody. Kiedy zauważysz, że przynęta pędzi w kierunku powierzchni, spróbuj zarzucić przynętę lub przynętę, która naśladuje wygląd zauważonego rodzaju przynęty.

7. Na koniec, ale na pewno nie mniej ważne, zawsze sprawdź pogodę, zanim zaplanujesz dzień letniego łowienia na jeziorze Okeechobee. Ponieważ jezioro jest płytkie (średnia głębokość to około 9 stóp) i obejmuje około 730 mil kwadratowych, nie wymaga dużego wiatru, aby wygenerować duże fale. Subtropikalny klimat Florydy może również oznaczać letnie burze, więc miej przy sobie radio pogodowe i często sprawdzaj prognozę. Pamiętaj, że najlepsze dni wędkarskie na Florydzie to bezpieczne dni wędkarskie.

Możesz sprawdzić aktualny raport z połowów na Florydzie dla jeziora Okeechobee, aby uzyskać więcej informacji na temat lokalnych obszarów, w których ryby biorą lub dowiedzieć się, które przynęty działają najlepiej. Stamtąd wszystko, co musisz zrobić, to kupić licencję połowową na Florydzie, sprawdzić przepisy dotyczące połowów i udać się na południowo-wschodnią Florydę.


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *