7 miejsc do wędkowania zimą, które warto odwiedzić

Co zrobić, gdy nie chcesz schować wędki muchowej na zimę? Odpowiedź jest prosta. Powinieneś zaplanować wycieczkę do jednego z najcenniejszych miejsc do wędkowania zimą, to właśnie powinieneś zrobić. Od słonowodnych zatok Florydy po słodkowodne rzeki Kolorado, poznaj te miejsca wędkarstwa muchowego i dowiedz się, dlaczego teraz może być dobry moment, aby je odwiedzić.

  1. Islamorada na Florydzie. Chociaż istnieje wiele gatunków przybrzeżnych, które można przechadzać na słonowodnych równinach w pobliżu Islamorady w okresie zimowym, ryby kościane należą do najlepszych bojowników słonowodnych, jakich kiedykolwiek doświadczysz w locie. Kiedy będziesz gotowy, aby przejść z wody słodkiej na słoną, upewnij się, że pudełko na muchy ma mnóstwo wzorów ze skorupiakami, a tej zimy zarezerwuj lot do Keys.
  2. Forks, Waszyngton. Zimowe biegi Steelhead na półwyspie olimpijskim w Waszyngtonie zapewniły Forks miejsce na liście najlepszych zimowych miejsc do wędkowania na muchę. Szczyt sezonu dla dzikiego Steelheada na półwyspie rozpoczyna się pod koniec stycznia i trwa do początku kwietnia. Muchy w stylu intruzów i muchy szpiegowskie są najczęściej używane do namierzania Steelhead w tym obszarze.
  3. Sebring, Floryda. W odległości krótkiej przejażdżki od miasta Sebring znajdziesz: Jezioro Istokpoga i jezioro Glenada. Oba jeziora są zamieszkane przez sporych rozmiarów bassy wielkogębowe, więc spakuj swoje Woolly Buggery i obserwuj pogodę. Kiedy temperatury w Sunshine State utrzymają się na stałym poziomie przez kilka dni z rzędu, nadejdzie czas, aby wybrać się na wielkiego basu w locie.
  4. San Francisco, Kalifornia. Bas w paski Delta i bass wielkogębowy nagrzewają się w miesiącach zimowych. Możesz rozważyć wynajęcie przewodnika wędkarstwa muchowego, który wie, gdzie znaleźć najlepsze rzeki i zatoczki, ponieważ są to dwa rodzaje obszarów, w których można wyhodować dużego zimowego basa pasiastego. Zabierz ze sobą wzory muchowe Whistler i Clouser podczas podróży do delty Kalifornii.
  5. Austin w Teksasie. The Rzeka Guadalupe i Llano River to dwa warte odwiedzenia miejsca w pobliżu Austin, gdzie można wędkować zimą. Te drogi wodne są otwarte dla wędkarzy przez cały rok, ponieważ głównymi źródłami wody są podziemne źródła o temperaturze 70 stopni. Pstrąga tęczowego i okonia można łowić na muchy codziennie, nawet w miesiącach zimowych.
  6. Telluride, Kolorado. Możesz pominąć dzień na stoku zamiast dnia rzucania much na dolną rzekę Gunnison. Planuj jechać między lutym a marcem, kiedy dolina rzeki zacznie się nagrzewać. W ciągu tych dwóch miesięcy można zaobserwować wzrost aktywności owadów, co często wiąże się z możliwością łowienia na suchą muchę.
  7. Bozeman, Montana. Jeśli chcesz wyłowić kilka pstrągów potokowych lub pstrągów tęczowych, Madison River to całoroczne łowisko, które często może dobrze produkować od późnej zimy do wczesnej wiosny. Najlepiej skoncentruj się na dolnym końcu rzeki, bliżej Bozemana, pamiętając, że cieplejsza woda oznacza większą aktywność pstrągów. Zaplanuj łowienie w najcieplejszych porach dnia.

Czy masz jakieś inne ulubione miejsca do wędkowania zimą, które nie zostały wymienione? A może byłeś zaskoczony, gdy złowiłeś swoją największą rybę w sezonie zimowym? Sprawdź sezonowe przepisy wędkarskie i kup stanową licencję wędkarską, a następnie wypróbuj jedno z tych miejsc wędkarstwa muchowego, aby móc podzielić się z nami swoimi historiami.


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *