6 SPRAWDZONYCH sposobów na przyciągnięcie wron na podwórko! (2022)

Przyciąganie wron na swoje podwórko nie musi być skomplikowane!

jak przyciągnąć wrony

Niestety, spotkałem się z wieloma poradami, które sugerują strategie, które uważam za dość głupie, takie jak wypuszczanie fałszywych wabików wron, lub kłopotliwe, takie jak odtwarzanie dźwięków wrony z głośnika zewnętrznego.

Wrony to inteligentne i oportunistyczne ptaki. Jeśli zastosujesz się do moich zaleceń poniżej, przypuszczam, że będziesz w stanie przyciągnąć wrony do swojego podwórka i karmniki dla ptaków w krótkim czasie.

Oto 6 SPRAWDZONYCH sposobów na przyciągnięcie wron:


#1. Przyciągaj wrony TYM pokarmem!

Jednym z NAJLEPSZYCH sposobów na zwabienie wron jest zapewnienie ich ulubionego pokarmu. I chociaż wrony mają niezwykle zróżnicowaną dietę, znalazłam TRZY popularne karmy, które KOCHAJĄ najbardziej.

Tutaj są!

ORZESZKI ZIEMNE:

*Informacje żywieniowe: 49% tłuszczu, 26% białka, 19% węglowodanów

Orzeszki ziemne są świetnym pożywieniem, które możesz podać w swojej stacji żywienia. Wrony nie tylko uwielbiają je jeść, ale są zdrowe i dostarczają znacznej ilości tłuszczu i białka, które są ważne dla ptaków, zwłaszcza w mroźne zimowe miesiące. Koniecznie kup pieczone, nieposolony orzeszki ziemne, jeśli to możliwe!

Możesz oferować orzeszki na dwa sposoby, albo w łupinach, albo już wyjęte, tak jak wrony je lubią. Wiele mniejszych ptaków nie może otworzyć orzeszków, które są jeszcze w skorupce, więc jeśli szczególnie chcesz przyciągnąć wrony i nie chcesz, aby inne ptaki zjadały orzeszki, zdecydowanie powinieneś je kupić w ten sposób.

Jedną z moich ulubionych rzeczy do oglądania jest to, że wrony próbują zmieścić w ustach jak najwięcej orzeszków! Możesz spróbować policzyć kwotę w nagranym przeze mnie filmie, który możesz obejrzeć PONIŻEJ.

Dowiedz się więcej o dwóch kamerach LIVE przesyłających strumieniowo z mojego podwórka!

ŁÓJ:

Wrony UWIELBIAJĄ odrywanie kawałków łoju z moich karmników (patrz zdjęcie PONIŻEJ).

pokarmy, które jedzą wrony - łój

Ze względu na duże rozmiary wrony mogą POWAŻNIE uszkodzić ciasto łojowe. Jeśli kilkoro z nich znajdzie razem ciastko z łojem, mogą prawie w całości zjeść za jednym posiedzeniem. Nie mam nic przeciwko wronom jedzącym mój łój, ale jeśli chcesz zachować go dla dzięciołów, musisz umieścić swój łój w karmniku lub miejscu, do którego wrony nie mają dostępu.

KUKURYDZA:

Informacje o wartości odżywczej: 5% tłuszczu, 9% białka, 74% węglowodanów

Kukurydza jest tania w zakupie w porównaniu z innymi rodzajami nasion i żywności dla ptaków. W moim lokalnym sklepie dla majsterkowiczów zazwyczaj mogę kupić 50 funtów za około 10 USD!

Kukurydzę można kupić na dwa różne sposoby, jako kukurydzę łamaną lub całe ziarno. Na moim podwórku widzę, jak jedzą oba rodzaje, ale wydaje się, że wolą kukurydzę pełnoziarnistą.


#2. Używaj TYLKO tego typu karmnika!

co jedzą wrony?

Jak widać powyżej, wrony są znacznie większe niż przeciętny ptak śpiewający, który odwiedza karmniki. Z tego powodu większość karmników dla ptaków nie jest przystosowana do przyjmowania wron. Czy możesz sobie wyobrazić, jak ktoś próbuje dopasować swoje duże ciało do grzędy podajnika rurowego?

Jeśli więc chcesz przyciągnąć wrony, musisz mieć dla nich wystarczająco dużo miejsca. Znalazłem JEDYNY rodzaj karmnika dla ptaków, który pasuje do tych krukowatych, to karmniki tackowe lub platformowe. Zgodnie ze swoją nazwą, te karmniki są proste i zapewniają dużą, otwartą przestrzeń do karmienia ptaków. Są idealne dla wron! Poniżej możesz zobaczyć podajnik do tac, którego używam, wraz z linkiem do miejsca, w którym można go kupić.

karmniki dla ptaków, z których korzystają wrony

Podajnik platformowy Woodlink 3 w 1

W powyższym podajniku Woodlink podoba mi się to, że mogę zawiesić go na drążku do karmienia ptaków lub położyć go na ziemi, ponieważ ma metalowe nogi, które wystają z dna.

Wreszcie, wrony również nie mają problemu z żerowaniem na ziemi. W rzeczywistości, jeśli nie chcesz kupować podajnika do tacek, możesz rzucić niektóre z ich ulubionych potraw bezpośrednio na ziemię. Jeśli pójdziesz tą trasą, użyłbym jeszcze orzeszków ziemnych w łupinach, ponieważ odrobina wilgoci może zrujnować orzeszki ziemne i kukurydzę w łupinach.


#3. Umieść karmnik i karmę w bezpiecznej pozycji.

Zalecam umieszczenie stacji karmienia ptaków jak najbliżej schronienia i osłony. Daje to wronom większą szansę na ucieczkę przed drapieżnikami i sprawia, że ​​czują się bezpieczniej. Najgorsze miejsce na umieszczenie karmnika dla ptaków jest na środku jałowego, wypielęgnowanego trawnika!

Na przykład poniżej znajduje się widok z lotu ptaka na moje podwórko. Jak widać, moja stacja żywienia znajduje się wzdłuż lasu. Znajduje się również pod niektórymi gałęziami, co utrudnia jastrzębiowi wlatywanie z góry.

najlepsze lokalizacje dla stacji karmienia ptaków


#4. Woda to najlepszy przyjaciel wrony!

Innym świetnym sposobem na skłonienie wron do odwiedzenia twojego podwórka jest zapewnienie stałego źródła wody. Wrony użyją go nie tylko do nawodnienia, ale także do kąpieli i utrzymania czystości.

Najlepszym sposobem na zaoferowanie wody jest zakup kąpieli dla ptaków. I wJeśli chodzi o wabienie wron, najlepszą opcją jest KĄPIEL PTAKA ZIEMNEGO. Te ptaki czują się najbardziej komfortowo, gdy mają wodę na ziemi. Ale wrony są zdolne do przystosowania się i inteligentne i chętnie skorzystają z prawie każdej kąpieli dla ptaków, o ile będzie ona pełna czystej wody.

Oto kąpiel dla ptaków, której używam na moim podwórku dla wron:

Łania dla ptaków z tworzywa sztucznego

najlepsze kąpiele dla ptaków naziemnych

Zobacz dzisiejszą cenę

Po pierwsze, podoba mi się to, że ta wanna gruntowa jest wykonana z drewna z recyklingu. Ten materiał jest niesamowicie trwały. Posiadam ten produkt od kilku lat i nie ma blaknięcia, pękania ani pękania materiału.

Zostawiam tę wannę dla ptaków na moim podwórku przez cały rok. Podczas zimy, Wrzucam do wody odmrażacz, żeby nie zamarzł. Ponieważ woda ma tylko 5 cm głębokości, zamarza bardzo szybko.


#5. Wrony KOCHAJĄ drzewa!

Idealnym siedliskiem do przyciągania wron jest wiele dużych drzew! Jeśli twoje podwórko jest pozbawione drzew, powinieneś rozważyć ich posadzenie. Być może myślisz, że zajmie to dużo czasu, zanim to drzewo urośnie na tyle, aby spodobało się wronom. Ale jak mówią, najlepszy czas na sadzenie drzewa był 30 lat temu, a drugi najlepszy czas jest dzisiaj!

Jeśli nie masz żadnych drzew, nie martwiłbym się zbytnio. Wrony, które przychodzą do mojego podwórka, KOCHAJĄ przysiadają w moim domu. Wydaje się, że daje im to świetny punkt obserwacyjny do obserwowania karmiących.


#6. Wrony są (podobno) przyciągane do obiektów BŁYSZCZĄCYCH.

Jeśli poszukujesz w internecie informacji o przyciąganiu wron, najprawdopodobniej zobaczysz kogoś, kto poleca wystawienie błyszczących przedmiotów. Podobno przemawiają do nich przedmioty błyszczące, jak monety czy biżuteria. Mówi się, że odbijające się światło ciekawi wrony, zwłaszcza młode.

Z drugiej strony czytałem też, że inni ludzie uważają, że rozrzucone błyszczące przedmioty onieśmielają wrony i trzymają je Z DALA!

Postanowiłem więc przeprowadzić test w mojej stacji żywienia. Ustawiłem mnóstwo błyszczących przedmiotów, aby sprawdzić, czy przyciągną wrony! Obejrzyj poniższy film, aby poznać moje wyniki.

Zobacz mój kanał na YouTube TUTAJ.


Jak przyciągasz wrony do swojego podwórka?

Podziel się swoimi ulubionymi wskazówkami poniżej!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *