6 SPRAWDZONYCH sposobów na przyciągnięcie kardynałów do karmników! (2022)

W naszym domu organizujemy zawody biegowe, które dotyczą przyciągania kardynałów z północy.

jak przyciągnąć kardynałów północnych do karmników

Gra polega na tym, aby zobaczyć, ilu kardynałów można obserwować na jeden raz na podwórku! Obecnie rekord to siedemnaście, który został ustanowiony w zimny, śnieżny dzień zeszłej zimy.

I wiem, że nie jesteśmy sami. Wygląda na to, że każdy chce przyciągnąć więcej kardynałów. Zarówno samce, jak i samice są piękne, przyjemnie się je ogląda i nigdy nie przerastają twoich karmników, takich jak wróble domowe czy szpaki europejskie!

Sprawdź ten strumień NA ŻYWO z moich karmników dla ptaków! Możesz teraz zobaczyć kardynała północnego.

Na szczęście przyciągnięcie kardynałów jest proste.

Dziś poznasz SZEŚĆ strategii, o których udowodniono, że przyciągają kardynałów.

Realizując kilka poniższych pomysłów, powinieneś cieszyć się większą liczbą tych pięknych czerwonych ptaków na swoim podwórku, zanim się zorientujesz!


#1: Wybierz TE produkty, które KOCHAJĄ kardynałowie!

Moim zdaniem NAJLEPSZĄ rzeczą, jaką możesz zrobić, aby przyciągnąć kardynałów, jest karmienie ich ulubionymi potrawami! Jeśli możesz zapewnić niezawodne i niekończące się dostawy pysznego jedzenia, dlaczego nie mieliby wracać raz po raz?

Co więc lubią jeść kardynałowie?

Spójrz na zdjęcie dzioba kardynała poniżej. Zwróć szczególną uwagę na jego projekt. Jak myślisz, do czego specjalizują się ich dzioby?

jak przyciągnąć kardynałów

Jeśli powiedziałeś, że otwierasz muszle, aby zjeść nasiona w środku, to masz rację! Ich dzioby zapewniają niezbędną moc i dźwignię, aby otworzyć szeroką gamę grubych i twardych łusek nasion.

Nie powinno więc dziwić, że najlepszym pokarmem, którego możesz użyć do przyciągnięcia kardynałów, są nasiona i orzechy. Oto NAJLEPSZE opcje:

Ziarna słonecznika:

Istnieją trzy różne odmiany słonecznika, które można kupić dla kardynałów:

nasiona słonecznika do przyciągnięcia kardynałów

A. Nasiona słonecznika czarnuszkowego: Są to mniejsze nasiona słonecznika z czarną łupiną. Jest to ulubione nasiono do stosowania w karmnikach kardynałów ze względu na niską cenę i atrakcyjność dla szerokiej gamy gatunków ptaków. Niejadalne dla ludzi!

B. Nasiona słonecznika szaro-czarnego w paski: Są to duże nasiona słonecznika, które jedzą również ludzie. Ponieważ łupiny są większe niż słonecznika z czarnuszki, nie tak wiele ptaków może rozłupywać nasiona. Ale kardynałowie nie mają problemu! Dobry wybór, jeśli chcesz dyskryminować inne ptaki.

C. Ziarna/frytki słonecznika: Z nasion słonecznika usunięto łupinę i zostało tylko ziarno. Ziarna słonecznika przyciągają do twojego kardynała najróżniejsze ptaki, ponieważ nikt nie musi rozbijać skorupy. Jednak jądra i frytki są znacznie droższe niż słonecznik czarny olej i nasiona słonecznika pasiastego.

Nasiona krokosza:

nasiona krokosza barwierskiego - najlepsza karma dla ptaków

Zobacz aktualne ceny

Kardynałowie lubią nasiona krokosza i jedzą je regularnie. Ale fantastyczną zaletą tego pokarmu jest to, że wiele innych ptaków go ignoruje, co pozostawia więcej kardynałom!

Na przykład krokosz jest również używany do zapobiegania kosom i wiewiórkom, ponieważ oboje zazwyczaj nie jedzą tego białego nasiona.

Nie panikuj, jeśli kardynałowie nie zjedzą od razu nasion krokosza barwierskiego.

Twoi kardynałowie mogą początkowo nie tknąć tego nowego jedzenia. Nie chodzi o to, że im się to nie podoba, ale prawdopodobnie nigdy wcześniej tego nie mieli.

Zalecam mieszanie nasion krokosza i słonecznika. Kardynałowie nieuchronnie zjedzą krokosz barwierski i uświadomią sobie, że jest smaczny i jadalny.

Orzeszki ziemne łuskane:

karma z orzeszkami ziemnymi dla ptaków

Kardynałowie są również zainteresowani orzeszkami ziemnymi, o ile są już poza skorupą.

Orzeszki ziemne są doskonałym źródłem białka i tłuszczu oraz zapewniają kardynałom dodatkowe pożywienie podczas ostrej zimy.

Ale podobnie jak nasiona słonecznika, wiele innych ptaków też UWIELBIA łuskane orzeszki ziemneSójki, wrony, dzięcioły, kowaliki, kosy, sikorki, sikorki, gołębie, juncos i wiele więcej!


#2: Używaj Kardynałów Friendly Feeders!

Do wyboru są tysiące różnych karmników dla ptaków. Niestety kardynałowie Północni nie będą używać wielu z nich, nawet jeśli zawierają ich ulubione potrawy.

Dzieje się tak, ponieważ nie wszystkie karmniki dla ptaków są zaprojektowane tak, aby spełniały ich specyficzne potrzeby.

Po pierwsze, kardynałowie lubią mieć dużą okonię, platformę lub tacę, na której można wylądować. Potrzebują lekko otwartej przestrzeni, aby czuły się komfortowo podczas jedzenia.

Po drugie, kardynałowie północni wolą żywić się twarzą do przodu. Ptaki te nie lubią skręcać ciała, aby jeść, co oznacza, że ​​rzadko korzystają z żerdzi tradycyjnego podajnika rurowego, ponieważ muszą obracać się, aby dotrzeć do portów karmienia.

Najlepszymi podajnikami do przyciągania kardynałów są leje, tace lub platformy.

Dzieje się tak dlatego, że są wystarczająco duże, aby kardynałowie mogli wylądować i zjeść, stojąc twarzą do przodu.

Oto trzy podajniki, które świetnie sprawdzają się w przyciąganiu kardynałów!

*Kliknij każdy link poniżej, aby sprawdzić aktualną cenę.*

najlepsze karmniki dla kardynałów

najlepszy podajnik tac

Najlepsze podajniki kardynałów

Więcej szczegółowych informacji na temat tych opcji i uczciwych recenzji znajdziesz w tym poście –> 5 najlepszych karmników dla kardynałów (które faktycznie działają!)

W tym krótkim filmie możesz zobaczyć niektóre karmniki dla ptaków, które przyciągają moich kardynałów!


#3: Rozmieść karmniki dla ptaków mądrze!

Mimo że są powszechne, kardynałowie z północy są nieśmiali. Przed lotem, aby odwiedzić karmnik, ptaki te zazwyczaj spędzają czas w pobliskich krzakach i drzewach, aby upewnić się, że jest to bezpieczne.

Mając to na uwadze, ważne jest, aby karmniki dla ptaków umieścić w cichym miejscu na podwórku w pobliżu jakiegoś schronienia, takiego jak krzewy, krzaki lub drzewa. Doskonała lokalizacja na skraju lasu lub w zaroślach. Kardynałowie docenią prywatność i bliskość dróg ucieczki przed drapieżnikami!

Jeśli to możliwe, musisz unikać umieszczania stacji żywienia na środku jałowego podwórka. Kardynałowie nie będą czuli się bezpieczni wychodząc na posiłek.

najlepsze lokalizacje dla stacji karmienia ptaków

Jak widać powyżej, moja stacja żywienia znajduje się na skraju lasu.

Zauważyłem, że im dalej od mojego domu odchodzą moi karmownicy, tym więcej kardynałów wydaje się przybywać! Jeśli masz stację żywienia blisko domu, staraj się trzymać ją z dala od okien, w których wewnątrz jest dużo ruchu.

Co zrobić, jeśli na twoim podwórku nie ma żadnych kryjówek ani schronienia?

Jeśli masz tylko idealnie wypielęgnowaną trawę, bez drzew i krzewów, będziesz miał trudności z tym, aby kardynałowie czuli się bezpiecznie.

Moją radą jest udanie się do lokalnego centrum ogrodniczego i rozpoczęcie sadzenia wielu rodzimych roślin! Całkowicie możliwe (i zabawne) jest „ptaszkowanie” swojego podwórka. Rodzime rośliny nie tylko dają kryjówki, schronienia i miejsca gniazdowania, ale także dostarczają pożywienia jagody, orzechy i owady.


#4: Zapewnij wodę, aby przyciągnąć kardynałów.

zwabić kardynałów za pomocą kąpieli dla ptaków

Jak wszystkie zwierzęta, kardynałowie z północy muszą pić, aby przeżyć. Radzę wykorzystać ten fakt i zapewnić świeżą, czystą wodę oprócz stałego źródła pożywienia.

Jeśli nie masz szczęścia, aby mieć jezioro lub mały strumień na swoim podwórku, będziesz musiał kupić kąpiel dla ptaków!

Oto wanna dla ptaków, z której obecnie korzystam w mojej stacji karmienia:

najlepsze kąpiele dla ptaków naziemnych

Łania dla ptaków z tworzywa sztucznego Zobacz dzisiejszą cenę

Ogrzewane i umieszczone na ziemi wanny dla ptaków najlepiej przyciągają kardynałów.

Po pierwsze, ponieważ jest podgrzewana, woda nie zamarznie, gdy jest zimno, co oznacza, że ​​będzie dostępna, gdy ptaki będą jej najbardziej potrzebować! Po drugie, kardynałowie wolą pić na ziemi i będą najwygodniej korzystać z wanny naziemnej.

Przed zakupem nowej wanny dla ptaków, dowiedz się, jak ją właściwie pielęgnować! Łaźnie dla ptaków mogą się szybko zabrudzić! Jeśli nie są często czyszczone, stają się idealnym miejscem do rozwoju bakterii i glonów oraz do składania jaj przez komary.


#5: Kardynałowie z Północy KOCHAJĄ przebywanie na ziemi.

Kardynałowie Północni lubią żywić się na ziemi. Więc nie zdziw się, jeśli zobaczysz, jak często jedzą i szukają opadłych nasion.

Aby skorzystać z ich zamiłowania do przebywania na ziemi, mam pod stacją karmienia tackę PEŁNĄ ich ulubionych pokarmów.

Właściwie możesz dokładnie zobaczyć, jak karmię kardynałów na ziemi na moim podwórku. Naciśnij przycisk PLAY poniżej, aby zobaczyć na żywo widok ziemi pod karmnikami dla ptaków. W ciągu dnia często można zobaczyć, jak wielu kardynałów karmi się razem.


#6: Wczesny (i późny) cArdinal dostaje nasiona!

Upewnij się, że Twoje karmniki są pełne każdego ranka przed wschodem słońca. Kardynały to ranne ptaszki i będą jednymi z pierwszych ptaków, które codziennie odwiedzają.

Ponadto ptaki te są również jednymi z ostatnich, które odlatują wieczorem. Wiele razy ledwo widziałem kardynała na moich karmnikach, ponieważ było tak ciemno!

Nigdy nie pozwól, aby Twoje karmniki nigdy nie były puste w ciągu dnia. I upewnij się, że każdego ranka są pełne świeżej żywności. Nie chcesz, aby Kardynałowie Północni, którzy mieszkają w pobliżu, znaleźli karmnika kogoś innego, który ZAWSZE ma nasiona ptaków.


Przyciąganie kardynałów jest warte wysiłku!

Jedną z fajnych cech Northern Cardinals jest to, że nie migrują. Więc raz odwiedzają twoje podwórko i lubią to, co zastają, powinni wracać każdego dnia!

Uwielbiam chodzić po moim podwórku i obserwować kardynałów. Ilekroć słyszę charakterystyczny “ptak ptaszek ptaszek” zew śpiewających w marcu samców, to pewny znak, że wiosna już blisko. Fajnie jest również spróbować znaleźć ptaka siedzącego wysoko, desperacko próbującego zwabić partnera.

Jak przyciągasz kardynałów do swojego podwórka?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *