6 sekretów korzystania z wędki i kołowrotka z otwartą twarzą

Aby wyjawić tajniki używania wędki i kołowrotka z otwartą powierzchnią czołową, musimy najpierw wyjaśnić, czym właściwie jest wędka i kołowrotek z otwartą powierzchnią czołową. Bardziej powszechnym terminem jest kołowrotek spinningowy i jest to obecnie najpopularniejszy rodzaj kołowrotka używanego w branży wędkarskiej. Początkujący wędkarze preferują zestaw z otwartym kołowrotkiem, ponieważ jest łatwy do nauczenia, a jednocześnie ma dużo miejsca na postęp. Jeśli jesteś nowy w wędkarstwie, oto kilka sekretów, które sprawią, że będziesz używać wędki z otwartym kołowrotkiem jak profesjonalista.

1. Kołowrotek wchodzi pod pręt

W przypadku baitcasterów i kołowrotków spinningowych umieszczenie kołowrotka znajduje się „na górze” wędki. Może to powodować zamieszanie podczas konwersji na wędkę i kołowrotek o otwartej powierzchni, który jest zaprojektowany z kołowrotkiem pod wędką.

2. Wybierz odpowiedni rozmiar rolki

Wybierz rozmiar kołowrotka, który jest idealny do rodzaju połowów, które planujesz. Kołowrotki spinningowe różnią się znacznie wielkością od 1000 do 20000, a może nawet więcej! Rozmiary od 1000 do 3500 są uważane za małe kołowrotki idealne dla małych gatunków słodkowodnych, takich jak bas, pstrąg i leszcz. Rozmiary od 4000 do 5500 to średnie kołowrotki idealne do większości przybrzeżnych i przybrzeżnych połowów morskich.

3. Poszukaj uchwytu blokującego Anti-reverse

Ta funkcja zapobiega obracaniu się uchwytu kołowrotka do tyłu, jeśli ręka się ześlizgnie. Wybierając kołowrotek, upewnij się, że zawiera on rączkę zapobiegającą cofaniu.

4. Zamknij kaucję ręcznie

Możliwe jest automatyczne zamknięcie kabłąka przez nawijanie, ale ręczne zamykanie pomoże zachować żywotność kołowrotka i zapobiec niechcianym skręceniom lub splątaniom żyłki.

5. Poznaj przeciąganie i jak go używać

Kiedy zacinasz się do ryby, system hamulca kołowrotka pozwala ściągnąć linkę ze szpuli przy jednoczesnym zachowaniu oporu, który utrzymuje nacisk na linkę. Odpowiednie ustawienie oporu pozwoli na zabawną, kontrolowaną walkę. Zbyt mocne ustawienie oporu spowoduje powstanie linii przyciągania.

6. Poproś eksperta o poradę

Stworzenie wymarzonego zestawu wędki i kołowrotka może być przytłaczające podczas przeszukiwania czarnej dziury w Internecie. Przeprowadź badania, a następnie uzyskaj drugą opinię od eksperta z lokalnego sprzedawcy produktów outdoorowych. Zajrzyj na fora wędkarskie lub zobacz, z czego korzystają profesjonaliści.

Teraz, gdy znasz już sekrety używania wędki i kołowrotka z otwartą twarzą, wyjdź i łowić ryby! A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się ze wskazówkami, jak zarzucić wędkę i kołowrotek z otwartą główką lub wybrać wędki odpowiednie dla siebie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *