6 rzeczy, których doświadczą jeźdźcy, gdy cofną się zegary

 • Wkraczamy w brytyjską zimę i jeśli jesteś normalnym obywatelem, może to oznaczać rozkoszowanie się przytulnymi nocami przy kominku, modną garderobę na zimną pogodę i obfite ilości świątecznej kawy Starbucks (Uwaga: dostępne są inne marki, Ed). Ale jeśli masz konia (lub siedmioro), zimne miesiące wymagają co najmniej takiej samej ilości godzin poświęconych na konie, jak latem, jeśli nie więcej.

  Mimo że powiedziałeś w lipcu „Będę gotowy w tym roku”, oto sześć rzeczy, o których zawsze zapominamy, że zdarzają się zimą na podwórku…  1. Ciemność

  Dawno minęły czasy hacków o 18:00 lub wieczornych lekcji. Jeśli chcesz odbyć trening tej zimy, aby nie zostać w tyle w przyszłym sezonie, oznacza to, że wcześnie zaczynasz łapać poranne promienie przed pracą. Obecnie robi się jasno około 7 rano, więc jeśli musisz być gotowy do rozpoczęcia pracy o 9 rano, musisz być przywiązany i gotowy do wyjścia na drogę lub wcześnie pod drzwi areny. Jestem już zmęczona…

  2. Zimno

  Bez względu na to, ile lat spędzisz zimą, pierwszy poranek na podwórku, gdy jest poniżej zera, i tak będzie cię nokautował na sześć. Nadal nie znalazłeś najlepszych zimowych rękawic do podwórka, które pozwolą Ci przetrwać następne sześć miesięcy, a tę samą część roku spędzisz w nocy, martwiąc się, czy odpowiednio wzmocniłeś swojego konia, aby chronić go przed żywiołami. Podsumowując, prawdopodobnie nic mu nie będzie, ale twoje zmarznięte palce prawdopodobnie nie.

  3. Błoto

  Śnieg / lód / deszcz ze śniegiem / deszcz + trawa = błotnista katastrofa. Czyszczenie i suszenie nóg latem jest obcym pomysłem, ale nadchodzi zima i większość wycieczek w teren kończy się dramatyczną bitwą z zamarzniętym wężem i tańczącymi nogami. Chociaż obiecujesz w tym roku, że pozwolisz swojemu koniowi odejść w naturze, buty i kremy na błotniki mogą stać się cotygodniowym zakupem, który ma chronić przed niszczącym działaniem przerażającego brązowego materiału.

  4. Brak kontaktu z ludźmi

  Twoja druga połowa prawdopodobnie zapomni, jak wyglądasz do Bożego Narodzenia, biorąc pod uwagę nawyki przypominające stworzenia, które rozwijasz podczas zimy. Przed wschodem słońca i do domu, długo po zapadnięciu zmroku, stajesz się nieuchwytną nocną istotą, którą można zobaczyć w mrocznej nocy. Przynajmniej masz swoich podobnie myślących kumpli z podwórka, którzy utrzymują cię (względnie) przy zdrowych zmysłach.

  5. Oprawy zimowe

  Jeśli twój koń w lecie pokonywał tor w jednej dyscyplinie, fajnie może być mieszanie zimowych wycieczek. Zabawa jest słowem operacyjnym. Polowanie i WKKW na arenie to popularne wybory dla wielu, ale wczesna motywacja może szybko osłabnąć, gdy zdasz sobie sprawę, że nie skakałeś przez tyczkę od miesięcy i zapomniałeś, jak zobaczyć krok…

  6. Uroczystości

  Halloween, noc przy ognisku, Boże Narodzenie i Nowy Rok; czas zimowy jest wypełniony licznymi uroczystościami. Ale dla właściciela konia — podczas gdy dekorowanie stajni i słuchanie świątecznych piosenek w podwórkowym radiu jest absolutną koniecznością — okres świąteczny niesie ze sobą szereg stresów zarówno dla konia, jak i człowieka, w tym fajerwerki i twój kowal, który przez kilka tygodni nie pracuje. Nie wspominając o dylematach przepływów pieniężnych.

  Może Cię również zainteresować:

  Postępuj zgodnie z radami British Horse Society — od grania muzyki po odpowiednie ubezpieczenie — aby świętować

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest pełen najnowszych wiadomości i raportów, a także wywiadów, ofert specjalnych, nostalgii, porad weterynarza i treningu. Dowiedz się, jak możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, a także opcje uaktualnienia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszej usługi online, która zapewnia najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *