6 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie licencji wędkarskiej

Może widziałeś, jak twoi znajomi publikują zdjęcia basów wielkogębowych Instagram lub zainspirował cię twój kuzyn, który niedawno zwinął 150-funtowy tarpon podczas wycieczki do Florida Keys. Niezależnie od tego, wszystkie rozmowy wędkarskie, programy telewizyjne, zdjęcia i historie zaintrygowały Cię. Możesz nie mieć zbyt dużego doświadczenia w łowieniu ryb, ale co z tego? Jest tylko jeden sposób na zdobycie doświadczenia – wychodząc na wodę i robiąc to.

Pierwszym krokiem jest zakup państwowej licencji połowowej, jeśli jeszcze jej nie masz. Jednak po przejrzeniu Internetu możesz zastanawiać się nad wszystkimi opcjami licencji i związanymi z nimi opłatami.

Oto sześć typowych pytań dotyczących licencji połowowych wraz z odpowiedziami do rozważenia:

  1. Ile wynoszą opłaty za licencje wędkarskie i dlaczego musimy je płacić? Opłaty za licencje wędkarskie różnią się w zależności od stanu (tutaj znajdziesz informacje dotyczące danego stanu) i są ważne, ponieważ fundusze są wykorzystywane do ochrony rybołówstwa stanowego i populacji ryb.

  2. Czy dla każdego stanu oferowane są licencje połowowe dla rezydentów i nierezydentów? A czy opłaty są wyższe dla nierezydentów? Tak, w każdym stanie oferowane są licencje połowowe dla rezydentów i nierezydentów. Opłaty są zazwyczaj wyższe dla nierezydentów.

  3. Czy wędkarze poniżej 16 roku życia muszą wykupić kartę wędkarską? W większości stanów osoby poniżej 16 roku życia nie potrzebują licencji na łowienie ryb. Prosimy jednak o zapoznanie się z lokalnymi przepisami dotyczącymi wędkowania i pamiętają, że każda osoba dorosła łowiąca z osobami poniżej 16 roku życia będzie potrzebować licencji.

  4. Czy niektóre stany oferują bezpłatne lub obniżone opłaty za licencje połowowe? Tak, niektóre stany oferują bezpłatne lub ulgowe licencje tym, którzy są weteranami, niepełnosprawnymi, prawnie niewidomymi oraz w wieku 65 lat lub starszym. Pamiętaj, aby sprawdzić konkretne przepisy obowiązujące w Twoim stanie i skontaktować się ze stanową agencją zajmującą się rybołówstwem i dziką przyrodą lub DNR (Departamentem Zasobów Naturalnych), jeśli masz pytania.

  5. Czy mogę kupić licencję wędkarską przez Internet, czy też muszę iść do sprzedawcy licencji wędkarskiej, takiego jak sklep wędkarski lub sklep z artykułami sportowymi? Wiele stanów sprzedaje obecnie licencje połowowe online, a także za pośrednictwem zatwierdzonych sprzedawców. Pamiętaj, aby skontaktować się z agencją stanową, aby dowiedzieć się, czy licencje można kupić online.

  6. Czy istnieje coś takiego jak dożywotnia licencja wędkarska rezydenta? Tak, wiele stanów, w tym Floryda, Nowy Jork, Kalifornia i Minnesota, oferuje mieszkańcom opcję dożywotniej licencji połowowej. Dożywotnie licencje są przeznaczone dla zapalonych wędkarzy (lub tych, którzy planują zostać zapalonymi wędkarzami) i chcą wygody bez konieczności odnawiania ich co roku. Dla tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze, koszt dożywotniej licencji jest niższy niż koszt odnowienia rocznych licencji, zezwoleń i opłat.

Czy masz inne pytania dotyczące licencji połowowych? Dołącz do społeczności Take Me Fishing i skomentuj ten post, aby dodać swoje pytanie do listy.


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *