6 powodów, aby nauczyć się latać na ryby w tym roku

Ponieważ trening przekrojowy sprawia, że ​​sportowcy są lepsi w swoich dyscyplinach sportowych, nauka latania rybami sprawi, że Ty również będziesz lepszym wędkarzem.

 • Wędkarstwo muchowe jest przeciwieństwem tradycyjnego łowienia. Przy łowieniu muchowym rzucasz ciężką linkę i lekką przynętę (muszkę). Przy łowieniu konwencjonalnym zarzucasz ciężką przynętę i lekką linkę. Koordynacja i delikatność zwiększą twoje zdolności rzucania i łowienia, a ty będziesz rzeczywiście bardziej wrażliwy.

 • Znajomość owadów. Wędkarze muchowi badają owady w nieskończonym stopniu. Badając jętki, chruściki, widelnice, muszki, żurawie, ważki i lądowe lądowe, takie jak koniki polne i mrówki, w naturalny sposób wpisują się w pstrągi, ich środowisko i porę roku. Tego rodzaju spostrzeżenia są bezcenne dla konwencjonalnych wędkarzy.

 • Znajomość przynęty. Wędkarze słonowodne stosują ten sam proces myślowy do gatunków słonowodnych. Zamiast badać owady, dowiadują się o rybach żyjących na przynętę i o tym, jak te cykle życiowe odnoszą się do drapieżników, takich jak bas pasiasty, tarpon lub paszczy (powszechna nazwa tuńczyka bonito).

 • Wędkarstwo muchowe jest napędzane techniką. Wędkarze muchowe są przystosowane do oporu, naturalnego dryfu i prądu, a te umiejętności dodadzą poziom wrażliwości wędkarzom.

 • Rybacy na żywą przynętę i korki są już w połowie drogi?. Jeśli potrafisz tańczyć na żywo lub tańczyć z korkiem (lub miękkim plastikiem) do sukcesu, twoje umiejętności czytania wody i rozumienia ruchu przyspieszą twoją krzywą uczenia się.

 • To zabawne. Nawet małe rybopodobne skorupiaki i leszcze to haczyk do złapania w locie. Wędkarstwo na suchą muchę na powierzchni i wędkarstwo widokowe w chudych wodach do pływania lub łowienia ryb to niesamowita frajda. Niezależnie od tego, czy jest to pstrąg, rybka kostna, tarpon, czy bas pasiasty, będziesz się świetnie bawić oglądając akcję.

 • Więc w tym roku udaj się na pokaz wędkarstwa muchowego, odwiedź lokalny sklep z muchami lub sprawdź grupę ochrony, taką jak Trout Unlimited lub Federacja Fly Fishing. Szanse są takie, że w pobliżu biegnie klasa, która szybko zabierze Cię na wiosnę. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zaangażować się w wędkarstwo muchowe, odwiedź:

  Tom Keer

  Tom Keer

  Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *