5 zimowych wskazówek wędkarskich do łowienia i wypuszczania

Zdjęcie: Departament Zasobów Naturalnych Michigan

Natkniesz się na wiele wskazówek dotyczących wędkarstwa zimowego, które obejmują takie tematy, jak sprzęt do łowienia pod lodem lub strategia, ale nie zapomnij poznać wskazówek dotyczących połowu i wypuszczania, które mają zastosowanie również do połowów zimowych. Możesz zastosować te wskazówki, gdy łowisz ryby, które nie są objęte przepisami stanowymi lub po prostu chcesz cieszyć się łowieniem w zimnej pogodzie bez zatrzymywania połowów. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami dotyczącymi połowów zimowych, aby łowić i wypuszczać, jednocześnie zapewniając przyszłym pokoleniom takie same możliwości tworzenia całorocznych wspomnień wędkarskich.

1. Gdy temperatura spada poniżej zera, jeszcze ważniejsze jest ograniczenie czasu spędzanego poza wodą. Weź pod uwagę fakt, że rybie oczy i tkanka skrzeli mogą zamarznąć, co może spowodować nieodwracalne uszkodzenia. Ogranicz ekspozycję na powietrze, upewniając się, że narzędzia wyzwalające (takie jak szczypce lub haczyki) znajdują się w bliskiej odległości i upewnij się, że aparat jest gotowy, zanim wyjmiesz rybę z wody, aby zrobić zdjęcie.

2. Zachowaj ostrożność podczas przenoszenia ryb przez otwór do łowienia pod lodem. Używając świdra do lodu do wiercenia otworu, weź pod uwagę wielkość ryby, którą prawdopodobnie złowisz. Otwór nie powinien być zbyt duży, aby stanowił zagrożenie, ale powinien być na tyle duży, aby można było zwinąć zdobycz bez użycia siły, która mogłaby spowodować zranienie ryby. Średni rozmiar wynosi od 8 do 10 cali, ale zależy to od wielkości ryby, na którą się wybierasz.

3. Podczas łowienia na przynęty naturalne i tip-upy uważnie obserwuj swoje żyłki i flagi tip-up. Im szybciej uda się zaciąć, tym w większości przypadków lepiej dla ryby. Jeśli ryba uderzy w twoją przynętę, a haczyk nie zostanie założony szybko, tym większe prawdopodobieństwo, że ryba połknie twoją przynętę i zahaczy się w jelitach.

4. Używaj sztucznych przynęt zamiast naturalnych. Jeśli łowisz pod lodem z dziećmi, żywa przynęta często będzie początkowo dawać więcej akcji, ale jeśli nie masz dzieci ze sobą lub po prostu nie łowisz żadnych brania z naturalną przynętą, zmień przynęty na sztuczne. Ryby rzadziej połykają sztuczne przynęty, co zwiększa przeżywalność połowu i wypuszczenia. Główki jigowe z plastikowymi ogonkami świetnie sprawdzają się w przypadku panfish, a krzykliwe metalowe łyżki znane są z przyciągania sandacza.

5. Przed wyjazdem zapoznaj się z przepisami wędkarskimi obowiązującymi w Twoim stanie. Państwowe przepisy dotyczące rybołówstwa mogą wymagać wypuszczania określonych gatunków w określonych porach roku (w tym w miesiącach zimowych) lub podczas połowów określonych państwowych dróg wodnych. Przepisy te mogą ulec zmianie w oparciu o zaktualizowane dane o populacji ryb, które są pozyskiwane przez biologów stanowych, dlatego przed każdą wyprawą wędkarską należy sprawdzić przepisy stanowe w celu uzyskania aktualizacji.

Wędkarstwo w niskich temperaturach wiąże się ze szczególnymi względami zarówno dla wędkarza, jak i dla ryb, ale nie ma potrzeby hibernacji na kanapie, gdy rtęć spadnie. Wszystko, co musisz zrobić, to kupić licencję wędkarską, dowiedzieć się o bezpieczeństwie łowienia pod lodem, pamiętać o tych zimowych wskazówkach dotyczących łowienia i wypuszczania ryb oraz zaplanować spędzenie dnia na świeżym powietrzu.


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *