5 wytycznych dotyczących międzynarodowych licencji połowowych, które należy znać

Niezależnie od tego, czy planujesz odwiedzić Terytorium Północne Australii, aby namierzyć barramundi, czy wskoczyć na pokład łodzi na Bahamach, aby wyłowić swoją pierwszą rybę kostną w locie, musisz kupić międzynarodową licencję połowową. Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że każdy kraj będzie miał inne wymagania dotyczące licencji połowowych i opłat. Aby pomóc Ci w procesie zakupu licencji wędkarskiej dla nierezydenta na podróż międzynarodową, rozważ kilka wskazówek, które mogą ułatwić proces planowania.

Skoro wiesz, jak znaleźć szczegółowe informacje na temat zakupu odpowiedniego międzynarodowego zezwolenia lub licencji połowowej, dlaczego nie zacząć planować podróży z listą rzeczy do zrobienia? Twoje najlepsze wędkarskie wspomnienia jeszcze nie zostały stworzone!

  1. Skorzystaj z usług renomowanej firmy turystycznej lub firmy zajmującej się sprzętem wędkarskim, która pomoże Ci zaplanować podróż międzynarodową (w tym wszelkie międzynarodowe zezwolenia połowowe lub szczegóły licencji). Będą zaznajomieni z wszelkimi wymaganiami licencyjnymi i opłatami, które obowiązują w wybranym przez Ciebie miejscu docelowym. W wielu przypadkach mogą zająć się wszystkimi dokumentami dotyczącymi licencji połowowej przed przyjazdem.
  2. Obecne przepisy dotyczące połowów na Bahamach stanowią, że obecnie wymagane są licencje połowowe. Jednak większość schronisk, ośrodków rybackich lub przewodników, u których rezerwujesz, będzie mieć pod ręką formularze licencji. W takim przypadku możesz po prostu wypełnić formularz licencyjny po przyjeździe, a następnie zapłacić loży lub przewodnikowi, aby sfinalizować licencję.
  3. Ponieważ Hawaje i Alaska są częścią Stanów Zjednoczonych i nie są uważane za międzynarodowe miejsca połowów, możesz kupić licencję wędkarską przez Internet dla obu z nich. Jeśli jednak rezerwujesz wyprawę wędkarską z czarterową łodzią lub przewodnikiem wędkarskim, dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z kapitanem lub przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jaki konkretnie rodzaj licencji musisz mieć przed wyjazdem.
  4. Jeśli chcesz kupić międzynarodową licencję połowową Kanady, musisz pamiętać, że każda prowincja lub terytorium ma inne prawa licencyjne (tak jak nasze poszczególne stany). Na przykład w Ontario wymóg posiadania licencji połowowej dla nierezydentów składa się z dwóch części: zakupu karty Outdoors Card i zakupu identyfikatora licencji połowowej. Pamiętaj, aby sprawdzić wymagania licencyjne dotyczące prowincji lub terytorium, na którym będziesz łowić.
  5. Planując wyjazd do Australii, warto wiedzieć, że na ich stronach internetowych można znaleźć wymagania dotyczące międzynarodowych licencji połowowych dla każdego ze stanów i terytoriów. Należą do nich między innymi: rybołówstwo i akwakultura w Nowej Południowej Walii, rybołówstwo w stylu wiktoriańskim, rybołówstwo w Queensland, rybołówstwo w Australii Południowej, rybołówstwo w Australii Zachodniej, rybołówstwo i akwakultura morska na Tasmanii oraz tasmańska służba rybołówstwa śródlądowego, rybołówstwo na terytorium północnym i rybołówstwo na australijskim terytorium stołecznym .

Skoro wiesz, jak znaleźć szczegółowe informacje na temat zakupu odpowiedniego międzynarodowego zezwolenia lub licencji połowowej, dlaczego nie zacząć planować podróży z listą rzeczy do zrobienia? Twoje najlepsze wędkarskie wspomnienia jeszcze nie zostały stworzone!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *