5 wskazówek od rodzica podczas wędkowania z dziećmi

Kiedy dorastam, naprawdę mam poczucie, że na tym świecie nie ma żadnych gwarancji. Rynki, zatrudnienie, bańki mieszkaniowe i tak dalej. Cóż, przypuszczam, że ruch uliczny w południowej Kalifornii to coś, na co zawsze można liczyć. To działa jak w zegarku! Jednak wiele innych rzeczy nie idzie zgodnie z planem. Myślę, że w tym miejscu pojawia się stare powiedzenie: „Nie chodzi o to, co ci się przydarza, ale o to, jak na to reagujesz.

Wraz z dorastaniem chłopców uczyliśmy się coraz więcej o wędkowaniu. To nigdy nie było częścią mojego dzieciństwa, ale zakochałem się w łowieniu ryb po tym, jak nauczyłem się gotować świeżego pstrąga. Podczas gdy łapanie i wypuszczanie jest świetnym sposobem na łowienie ryb, jestem raczej osobą typu łapania i smażenia na patelni. To wszystko jest częścią tego, jak odnajduję swoje miejsce wśród bogactw natury. Miałem wrażenie, że moje oczy otworzyły się na to, o czym tak wielu zapomniało. Niewiele osób wie, skąd dzisiaj pochodzi ich jedzenie, a niestety – zwłaszcza w Kalifornii – niektórzy nawet nie wiedzą, jak wygląda ryba, którą jedzą, z wyjątkiem fileta na talerzu.

Wraz z tym zaczęliśmy uczyć się kilku rzeczy o tym, jak łowić ryby z dziećmi. Niektórzy z was mogą mieć dobry pomysł. Wiele znanych mi osób, które lubią łowić ryby z dziećmi, ma jedno, może dwoje dzieci. Mam do czynienia z czterema. Tak więc mam do przekazania DUŻĄ naukę, ludzie! W każdym razie jest to pięć najlepszych rzeczy, których nauczyliśmy się w ciągu ostatnich kilku lat.

1. Przynieś kapelusz. Fantazyjny.

2-dziecko-na-wędkarstwo-i-szczęśliwe.jpg
 • Słońce jest brutalnym przeciwnikiem. Nawet jeśli jest pochmurno, ta gigantyczna kula płonącego gazu wyśle ​​swoją karę prosto na twoją twarz.
 • Czasami dobry kapelusz pomaga nawet zaznaczyć ten moment. Może nie jest to najważniejsza rzecz, ale czapka może być zabawna i pomagać w budowaniu pozytywnych wspomnień. Możesz nawet przykleić na nim swoje łaty i zapasowe bobbery.

2. Weź przekąski

4-dzieci-nauka-na-ryba.jpg
 • Och. Masz dzieci. Nie możesz zapomnieć o przekąskach.
 • Podczas łowienia staraj się nie przynosić śmierdzących lub tłustych przekąsek, ponieważ ryby mogą pachnieć. Postaraj się przynieść suche i żaroodporne przekąski. Rozpuszczona czekolada robi bałagan.

3. Pogoda nie przestrzega zasad

3-Ojciec-i-dzieci-wedkarstwo.jpg
 • W zależności od tego, gdzie łowisz, pogoda może być sporadyczna. Warto poznać możliwości w okolicy.
 • Pogoda może zmienić Twoje potrzeby w zakresie bezpieczeństwa. Koniecznie weź ze sobą wodę i ewentualnie ciepłą odzież. Długi dzień na słońcu może być wyczerpujący dla najmłodszych, a to, co jest dla Ciebie fajne, może skończyć się dla nich nieprzyjemnie zimnym.
 • Wiedz, kiedy to nazwać. Być może będziesz musiał podjąć odpowiedzialną decyzję, aby go spakować. Ekstremalne upały, oświetlenie lub zimno mogą stać się problemem bezpieczeństwa.

4. Pamiętaj o ich wieku

6-Ojciec-i-synowie-polow.jpg
 • Różne grupy wiekowe różnie reagują na wędkowanie. Im są mniejsze, tym mniej prawdopodobne jest, że zachowają koncentrację podczas długich napadów… cóż… niczego. Staraj się nie denerwować, gdy nie wydają się tak uważni, jak tego chcesz.
 • Pozwól na dywersję. Czasami pozwolenie im na oderwanie się od rzeczy pomoże im wytrzymać przez całe doświadczenie. Podczas łowienia na dużej rzece moi synowie lubią rzucać źdźbła trawy do wody, aby „mrówki mogły je znaleźć i trzymać się, gdy zmęczą się pływaniem”. Cóż, w takim razie dobrze.
 • Dzieci w wieku 4–6 lat: To dobry czas, aby porozmawiać o zasadach dotyczących sprzętu i bezpieczeństwa. Pamiętaj, haki są ostre.
 • Dzieci 6–10 lat: W tym wieku ci faceci będą mieli więcej zajęć praktycznych, więc porozmawiaj o przepisach i prawach, sprzątaniu, etyce i lekcjach moralności. To, jak traktujesz złowioną rybę, jest cenną lekcją i jest to świetny wiek, aby wprowadzić te idee.
 • Dzieci 10+: W tym wieku dzieci są bardziej zręczne i bardziej skoordynowane. Stają się też bardziej konkurencyjni. To świetny czas na pracę nad techniką i stylami, a także na zorientowanie się, jaki rodzaj wędkowania preferują. Zainteresowaniem może być łowienie okoni, pstrągów, molo, a może nawet wędkarstwo sportowe w oceanie.

5. Bądź cierpliwy

5-mamy-i-dzieci-na ryby.jpg
 • Zacznij rozumieć, że nic nie może pójść po Twojej myśli.
 • Pamiętaj, to oni są tymi, którzy mają „zabrać”. Nie chodzi o Ciebie.
 • Baw się dobrze! Przynajmniej jesteś ze swoimi dziećmi. Będą Cię pamiętać takim, jakim jesteś w tych chwilach. Możesz dowolnie kształtować moment.

Niedawno mieliśmy okazję łowić ryby w Eagle River w Kolorado, gdzie te lekcje w taki czy inny sposób się sprawdziły. O ile bardzo podobała mi się możliwość spróbowania łowienia ryb w zimnej rzece, bardziej chodziło mi o zrobienie małych wspomnień dla chłopców. Oczywiście mieli kapelusze. Zawsze mamy czapki. A gdy Chelsea trzymała najmniejszego chłopca, więksi mijali trochę czasu, rzucając tratwy ratunkowe do wody. Mieliśmy szczęście z doskonałą pogodą i rzeką paradą tratw i wędkarzy muchowych, którzy złapali o wiele więcej niż my.

Zabraliśmy jednak do domu mnóstwo wspomnień.

Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach wędkowania i pływania łódką, które czekają na Twoją rodzinę, odwiedź Take Me Fishing. Pamiętaj, aby podzielić się z nami wspomnieniami swojej rodziny w mediach społecznościowych, korzystając z #FirstCatch.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *