5 wskazówek, jak zainteresować dzieci wędkowaniem

Moja żona i ja wychowujemy dwóch wędkarzy. Ta prosta przyjemność będzie dla nich czymś więcej niż tylko hobby, jeśli chcą poczuć dreszczyk emocji lub uciec od niepokoju. Obserwowanie emocji moich dzieci z wędkowania pomogło mi przypomnieć sobie magię wędkowania z dziećmi i na nowo rozpaliło moją pasję do tego sportu. Oto jak możesz podniecać dzieci „nieustanną serią okazji do nadziei”.

1. Zacznij młody.
Wykorzystaj każdą okazję, aby odwiedzić wodę. Zafunduj im przejażdżkę wózkiem dziecięcym podczas wizyty w akwarium lub zwiedzaniu wylęgarni ryb. Chcesz łowić ryby z maluchem? Przypnij swojego malucha do plecaka i rozwal jego umysł, ściągając rybę ze stawu. Niech bawią się rybkami w wiadrze z przynętą. A gdy tylko maluch pozna różnicę między twizzlerem a gumowym robakiem, kup mu pudełko na sprzęt i załóż własną kolekcję miękkich plastikowych stworzeń.

2. Wykorzystaj swoje podwórko.
Nawet gdy nie jesteś w pobliżu wody, włóż wędkę do rąk dla dzieci i pozwól im grać w gry castingowe. Samo rzucanie tego rodzaju poziomego jojo jest zabawne, a ich rosnąca celność pomoże zmniejszyć frustrację podczas łowienia – co może sprawić, że dzieci będą podekscytowane łowieniem ryb. Wtyczka do rzucania i hula-hop, frisbee lub wiadro na cel mogą wywołać u nich swędzenie, by sprawdzić swoje nowe umiejętności na wodzie.

3. Złap ryby…
Brzmi to oczywiste, ale „sukces jest zaraźliwy”, a jednym z najlepszych sposobów zbliżenia tej czynności „łowienia dzieci” do „łowienia dzieci” jest użycie żywej przynęty. Kiedy próbujesz podekscytować swoje dzieci wędkowaniem, mogą pojawić się pewne problemy, ponieważ pomysł nabicia żywej przynęty na haczyk może nie być tak dobry. Możesz spróbować zracjonalizować ze starszymi dziećmi dyskusję na temat łańcucha pokarmowego i że ryba i tak by jadła, ale nie naciskaj. Inna przynęta też może działać.

4. Albo nie.
Pamiętaj, że łowienie z dziećmi ma na celu po prostu dobrą zabawę i dobrą zabawę. Jednym z powszechnych błędów rodziców jest nieprzestrzeganie starego powiedzenia: „zawsze zostawiaj publiczność, która chce więcej”.
Słynny wędkarz Hank Parker ma 4 chłopców i 11 wnucząt. „Nauczyłem się na własnej skórze. Zostaw wędkę w domu. Niech będzie zabawnie. Ryba 5 minut. Zrezygnować. Pomiń skały.

5. Obudź wszystkie zmysły.
Wędkarstwo to sensoryczny bufet. Skorzystaj z tego, aby stworzyć trwałe wrażenie tego doświadczenia.

Pomóż im zobaczyć ryby w wodzie w ich własnych spolaryzowanych okularach, gdy płyniesz w dół rzeki w łodzi odrzutowej. Ustaw je za pomocą przynęty z powierzchni wody i nerwowego podmuchu z głębin, który z pewnością nadejdzie. I zwróć uwagę na wspaniałe pomarańcze i błękity ze zwykłych, ale prawie tropikalnych nasion dyni.

A kiedy już to zrobisz, szybko powąchaj tę rybę. Wraz ze sprayem na owady, kremem przeciwsłonecznym i gumowymi robakami ten dziwnie słodki zapach ryb uzupełnia niezapomniany bukiet wędkarski.

Pozwól swoim dzieciom poczuć rybę, nie tylko za pomocą wędki raz zahaczonej, ale pozwól im dotknąć żyłki, gdy coś podgryza przynętę. Tajemnicza wibracja wędrująca po cienkiej nici monofilamentu jest komunikacją z innego świata. Po wylądowaniu pokaż im, jak bezpiecznie trzymać rybę i być może ujawnij dziwną przyjemność z uzyskania małego „kciuka basowego”.

Słuchaj skaczących ryb, rechotania żab i wspaniałego odgłosu pracy hamulca kołowrotka.
I pozwól im delektować się tą miodową bułeczką w drodze lub torbą Cheetos wracających.

A przed zabraniem dzieci na ryby i pływanie łodzią upewnij się, że Twoja licencja wędkarska i rejestracja łodzi są aktualne.


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *