5 wskazówek dotyczących wędkowania z dziećmi

Z wiekiem naprawdę mam wrażenie, że na tym świecie nie ma żadnych gwarancji. Rynki, praca, bańki na rynku nieruchomości itp. Cóż, myślę, że ruch uliczny w południowej Kalifornii to coś, na co zawsze można liczyć. To działa jak w zegarku! Jednak wiele innych rzeczy nie idzie zgodnie z planem. Myślę, że w tym miejscu pojawia się stare powiedzenie: „Nie chodzi o to, co ci się przydarza, ale o to, jak na to reagujesz”.

Wraz z wiekiem dzieci uczyliśmy się coraz więcej o wędkowaniu. To nigdy nie było częścią mojego dzieciństwa, ale zakochałam się w łowieniu ryb po tym, jak nauczyłam się gotować świeżego pstrąga. Chociaż „łapanie i wypuszczanie” to świetny sposób na łowienie ryb, ja jestem raczej osobą typu „łapiesz i gotujesz na patelni”. To wszystko jest częścią tego, jak odnajduję swoje miejsce wśród darów natury. Poczułem, że moje oczy otwierają się na to, o czym wielu zapomniało, że tam jest. Niewiele osób wie, skąd pochodzi ich jedzenie, a niestety, zwłaszcza w Kalifornii, niektórzy nawet nie wiedzą, jak wygląda ryba, którą jedzą, z wyjątkiem steków na talerzu.

Wraz z tym zaczęliśmy uczyć się kilku rzeczy na temat tego, czego potrzeba, aby łowić ryby z dziećmi. Niektórzy z was mogą mieć dobry pomysł. Wiele osób, które znam, którzy lubią łowić ryby ze swoimi dziećmi, ma jedno, może dwoje dzieci. Mam do czynienia z czterema. Tak więc mam WIELKIE nauki do przekazania, ludzie! W każdym razie jest to pięć najlepszych rzeczy, jakich nauczyliśmy się w ostatnich latach.

1. Załóż kapelusz. taki, który lubisz

2-dziecko-na-wędkarstwo-i-szczęśliwe.jpg
 • Słońce jest brutalnym przeciwnikiem. Nawet jeśli jest pochmurno, ta gigantyczna kula ognistego gazu wyśle ​​karę prosto w twoją twarz.
 • Czasami dobry kapelusz pomaga nawet zaznaczyć ten moment. Może nie jest to najważniejsza rzecz, ale czapka może być zabawna i pomagać w budowaniu pozytywnych wspomnień. Możesz nawet przykleić do niego zapasowe główki i bobbery.

2. Przynieś jedzenie

4-dzieci-nauka-na-ryba.jpg
 • Oczywiste. Masz dzieci. Nie możesz zapomnieć o kanapkach.
 • Kiedy idziesz na ryby, unikaj przynoszenia śmierdzących lub tłustych przekąsek, ponieważ ryby mogą pachnieć. Zaleca się zabranie suchych i żaroodpornych przekąsek. Stopiona czekolada staje się katastrofalna.

3. Pogoda nie przestrzega zasad

3-Ojciec-i-dzieci-wedkarstwo.jpg
 • W zależności od tego, gdzie łowisz, pogoda może być sporadyczna. Warto poznać możliwości w okolicy.
 • Pogoda może zmienić Twoje potrzeby w zakresie bezpieczeństwa. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą wodę i dodatkowe suche ubrania. Długi dzień na słońcu może być męczący dla maluchów, a to, co jest fajne dla Ciebie, może skończyć się dla nich nieprzyjemnym chłodem.
 • Wiedz, kiedy się poddać. Być może będziesz musiał podjąć odpowiedzialną decyzję o zaprzestaniu palenia. Ekstremalne ciepło lub zimno może stać się problemem bezpieczeństwa.

4. Pamiętaj o ich wieku

6-Ojciec-i-synowie-polow.jpg
 • Różne grupy wiekowe różnie reagują na wędkowanie. Im są mniejsze, tym mniej prawdopodobne jest, że będą mieć skupienie uwagi przez długie okresy… cóż, nic. Staraj się nie denerwować, gdy nie wydają się tak uważni, jak byś chciał.
 • Pozwól na zabawę. Czasami pozwolenie im na oderwanie się od rzeczy pomoże im utrzymać je przez całe doświadczenie. Podczas łowienia w dużej rzece moje dzieci lubią wrzucać do wody źdźbła trawy, aby „mrówki mogły je znaleźć i trzymać się, gdy zmęczą się pływaniem”. Cóż, w takim razie dobrze.
 • Dzieci w wieku 4-6 lat: To dobry czas, aby porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa i sprzęcie. Pamiętaj, haczyki są ostre.
 • 6-10 lat: Będą mieli więcej czasu na ćwiczenia w tym wieku, więc możesz z nimi porozmawiać o przepisach i prawach, czystości, etyce i lekcjach moralności. To, jak traktowana jest ryba po złapaniu, jest cenną lekcją i jest to świetny wiek, aby wprowadzić te idee.
 • Dzieci w wieku powyżej 10 lat: W tym wieku dzieci są bardziej zręczne i bardziej skoordynowane. Stają się też bardziej konkurencyjni. To świetny czas na pracę nad techniką i stylami, a także na zorientowanie się, jaki rodzaj wędkowania preferują. Interesujące może być łowienie okoni, pstrągów, łowienie na molo, a nawet wędkarstwo sportowe w oceanie.

5. Miej cierpliwość!

5-mamy-i-dzieci-na ryby.jpg
 • Zacznij od zrozumienia, że ​​prawdopodobnie nic nie potoczy się tak, jak sobie wyobrażasz.
 • Baw się dobrze! Przynajmniej jesteś ze swoimi dziećmi. Będą Cię pamiętać, jak się teraz zachowujesz. Możesz dowolnie kształtować moment.

Niedawno mieliśmy okazję łowić ryby w Eagle River w Kolorado, gdzie te lekcje weszły w grę w takiej czy innej formie. O ile bardzo podobała mi się możliwość spróbowania łowienia ryb w zimnej rzece, bardziej chodziło o robienie małych pamiątek dla dzieci. Oczywiście mieli kapelusze. Zawsze mamy czapki. A gdy Chelsea trzymała najmłodsze dziecko, starsze spędziły trochę czasu, wypuszczając tratwy ratunkowe do wody. Mieliśmy szczęście, że mieliśmy świetną pogodę i rzeczną paradę tratw i wędkarzy latających, którzy złowili znacznie więcej niż my.

Zabieramy jednak do domu wiele wspomnień.

Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach wędkowania i pływania łódką, które czekają na Twoją rodzinę, odwiedź TakeMeFishing.org. Podziel się z nami swoimi rodzinnymi wspomnieniami w mediach społecznościowych za pomocą #FirstCatch.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *