5 wskazówek dotyczących wędkowania z dziećmi

Zdjęcie Aly Nicklas

Chcesz, aby Twoje dzieci kochały łowienie ryb tak samo jak Ty. Odnalezienie zen i spokoju, cierpliwości, dreszczyku emocji, pewności siebie, skupienia, połączenia z naturą. Mogą i będą.

Niewiele jest rzeczy bardziej satysfakcjonujących niż obserwowanie, jak Twoje dziecko opanowuje obsadę lub dumnie kręci się podczas wieczornego posiłku. Dodatkowo możesz po prostu znaleźć swojego ulubionego nowego kumpla wędkarza. Te wskazówki pomogą Ci podzielić się z dziećmi swoją miłością do sztuki wędkowania.

1. Zarządzaj oczekiwaniami.
Jeśli przez całą podróż będziesz łowić rybę, prawdopodobnie wrócisz do domu z kwaśną miną. Zamiast tego zwróć uwagę na ćwiczenie obsady, eksplorację siedliska i po prostu spędź trochę relaksującego czasu jako rodzina na zewnątrz. W stosownych przypadkach wykorzystaj praktykę „łapania i wypuszczania” jako okazji do wzmocnienia swoich dzieci jako małych ekologów. Uczyń to rytuałem dnia wędkarskiego, aby później zjeść posiłek ze świeżej całej ryby, niezależnie od tego, czy coś złowisz. W ten sposób na końcu przygody zawsze będzie ryba. Jako dodatkowy bonus jest to doskonała okazja, aby poszerzyć wiedzę swoich dzieci o tym, skąd pochodzi ich jedzenie.

Zdjęcie Aly Nicklas

2. Ćwicz w domu.

Nikt nie chce zaczynać związku z wędkarstwem od zahaczenia się na gipsie, a tego rodzaju wprowadzenie może odstraszyć młodego człowieka na lata. Zawsze pamiętaj, aby nauczyć się ostrożności podczas olinowania i nęcenia haczykiem. Zdobądź krótką wędkę treningową uzbrojoną w przędzę i pozwól im kręcić nią po podwórku, a nawet w salonie. Jego ciężar pozwoli im wyczuć obsadę, zanim przejdą na prawdziwą rzecz. Ponadto będą się lepiej bawić (i częściej coś złowią), jeśli będą mieli pewne umiejętności w rzucaniu, zanim wpadną w sytuację, w której będą krzaki do zacięcia i łowienia, których można przegapić, gdy linka jest zbyt mocno opuszczona. Kiedy będą gotowi na prawdziwe rzeczy, przejdź do naszej strony o sprzęcie i sprzęcie do wędkarstwa muchowego i przygotuj się.

3. Przeprowadź rozpoznanie lokalizacji.
Wybierz ładny, płaski, trawiasty teren z łagodnymi brzegami przy basenie, gdzie nie ma zbyt wielu przeszkód na drodze rzucania i jest miejsce na drzemkę lub zabawę nad rzeką (bez wpadania i płoszenia ryby), gdy potrzebne są przerwy .

Zdjęcie Aly Nicklas

4. Niech przyprowadzą przyjaciela!

Będą mieli więcej zabawy, ucząc się umiejętności, odkrywając i ciesząc się posiłkiem po sesji, jeśli będą mieli rówieśnika, z którym mogą podzielić się doświadczeniem.

Zdjęcie Aly Nicklas

5. Zachęcaj do eksploracji.

Kiedy zmęczą się rzucaniem, zachęć je do grzebania w pobliżu brzegu rzeki. Mogą szukać zwierzaków, zbierać kamienie i brudzić się. Pokaż im różne rodzaje wiązanych much, a następnie wyślij je, aby szukały prawdziwej rzeczy, aby obserwować, gdzie przebywa i jak porusza się w swoim otoczeniu (kiedy wrócisz do domu, mogą nauczyć się je wiązać obejrzyj nasz film “Seria węzłów muchowychNaucz je rozpoznawać różne rodzaje prądów. Zachęć ich, aby myśleli jak ryba: gdzie będą spędzać czas? Pozwól im wejść do wody i zobaczyć, jak blisko mogą podkraść się do ryby. Pamiętaj, aby dać im możliwość Ciesz się środowiskiem na własnych warunkach, cokolwiek to może oznaczać. Bo kiedy się to sprowadza, najważniejszą rzeczą, którą budujesz, jest miłość do tego doświadczenia, a złapanie ryby to tylko jeden mały kawałek tego.

Odwiedź naszą stronę, aby uzyskać dodatkowe wskazówki dotyczące wędkowania


Alisa Geiser

Alisa Geiser

Alisa Geiser czci dziką przyrodę i jest w 100% oddany przygodzie. Pewnego dnia będzie rodzić dzieci, ale teraz jest przytłoczona tym, jak perfekcyjni są jej 11 siostrzenic i siostrzeńców i sprawia, że ​​jej dzieciaki uczą je jeździć na deskorolce, urządzają piżamowe przyjęcia w jej tipi i zabierają je na wycieczki, gdzie odkryją, że ciesz się takimi rzeczami jak jedzenie węgorza. Alisa jest pisarką, wydawcą i filmowcem z wieloletnim doświadczeniem w projektach, które robią dużo hałasu, aby promować pozytywne sprawy społeczne – niedawni klienci to Honor The Treaties i Alex Lowe Charitable Foundation. Knee Deep, film dokumentalny o oddolnym wolontariacie, który współreżyserowała w 2014 roku z Aly Nicklas, jest obecnie w międzynarodowej trasie koncertowej. Jej prace zostały opublikowane w Women’s Adventure Magazine, National Geographic PROOF, Elephant Journal i gdzie indziej. Jest reprezentowana przez Foundry Literary + Media i posiada tytuł licencjata dziennikarstwa na Uniwersytecie Kolorado w Boulder.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *