5 wskazówek dotyczących rzucania much w celu szybkiego ulepszenia

Jeśli podam wędkarzowi wędkę spinningową, rzucają jak mistrz w ciągu kilku minut. Jeśli podam tę samą wędkę nowemu wędkarzowi, zajmie to więcej czasu. Nie jestem pewien, dlaczego tak jest, ale może kilka wskazówek dotyczących rzucania muchami pomoże.

Podstawy wędkarstwa muchowego, aby szybko śledzić swój sukces

1. Niech pręt wykona twoją pracę. Rzucanie muchą przypomina łucznictwo lub skok o tyczce. W łucznictwie łuk wygina się, a po zwolnieniu strzała leci. W skoku o tyczce tyczka ugina się i katapultuje sportowca. Wędka muchowa jest podobna, wygina się, a gdy się odgina, wystrzeliwuje linkę. Niech wędka wykona swoją pracę, a linka przesunie się przez przelotki.

2. Nie myśl, czuj. Wędka muchowa musi się załadować zarówno podczas rzutu do tyłu, jak i do przodu. Oznacza to, że twoja linka musi się wyprostować i naciągnąć wędkę do tyłu, tak jak w łucznictwie. Kiedy poczujesz obciążenie wędki, czas iść naprzód. To uczucie jest częściowo powodem, dla którego ludzie mówią, że wędkarstwo muchowe to przemyślany sport. Nie myśl, czuj.

3. Czas jest wszystkim. Jeśli czekasz zbyt długo, twoja linia prosta spada. Jeśli czekasz zbyt krótko, twoja wędka nie jest wygięta. Jest taki moment, w którym linka jest prosta, a wędka muchowa jest wygięta. Wtedy przechodzisz do następnej części obsady. To tak, jak wypuszczanie piłki do koszykówki w wyskoku. Jeśli puścisz się w drodze w górę lub w dół, strzał nie powiedzie się. Jeśli strzelasz dobrze, gdy jesteś zawieszony i ani nie idziesz w górę, ani w dół, przez cały dzień trafiasz trzy punkty.

4. Casting jest ważny, ale technika ma kluczowe znaczenie. Więc jeśli twoja mucha śmierdzi, nie możesz iść na muchę? Niekoniecznie. Jeśli potrafisz znaleźć ryby i naturalnie zaprezentować swoją muchę, możesz łowić ryby. Dryfuj suche muchy i nimfy w sposób naturalny i bez oporu, a możesz je zaczepić. Wypróbuj kieszonkową wodę tam, gdzie pstrąg musi podjąć szybką decyzję lub w inny sposób przegapić posiłek. Krótkie rzuty i tak są idealne w takiej wodzie, więc miej to na uwadze, nawet jeśli zastosujesz się do moich wskazówek dotyczących rzutów muchowych i poprawisz swoją technikę.

5. Wybierz ryby, które są łatwe do złapania. Panfish, bass małogębowy, bluefish i tym podobne to wybaczające ryby. Przejdź do bardziej wymagających gatunków wraz ze wzrostem umiejętności. I wybierz wodę, która na pewno zawiera ryby.

Wędkarstwo muchowe wymaga trochę praktyki, ale jeśli się zrelaksujesz, złapiesz go szybciej, niż gdy będziesz próbował go zmusić. Mam nadzieję, że te wskazówki dotyczące rzucania muchami pozwolą ci zacząć. Zdobądź licencję wędkarską i ciesz się grą!


Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *