5 węzłów wędkarskich, które każdy wędkarz powinien znać

Treść dostarczona przez Obszar wędkarza.

Jeśli chcesz być poważnym wędkarzem, musisz nauczyć się wiązać różne rodzaje węzłów. Każdy typ ma swoje zalety i zastosowania. Na tej infografice pokażemy Ci, jak zawiązać pięć węzłów niezbędnych do Twojego arsenału.

Do każdego z nich znajdziesz przewodnik krok po kroku wraz z ilustracjami. Zawarliśmy również kilka rzeczy do zapamiętania i główne zastosowanie każdego węzła.

1. Ulepszony węzeł klinczowy

The ulepszony węzeł wędkarski w klinczu służy do przywiązania linki do haczyka lub przynęty. Ten węzeł wędkarski jest łatwym i niezawodnym węzłem końcowym do zawiązania podczas mocowania haczyka, krętlika lub muchy do żyłki przyponowej lub przyponu. Wielu wędkarzy lubi używać tego węzła podczas łowienia lekkim sprzętem lub łowienia na muchę słodkowodną, ​​ponieważ najlepiej nadaje się do żyłek o wadze do 20 funtów.

2. Węzeł Palomar

Węzeł Palomar służy do wiązania linki do haczyka lub przynęty. Niektórzy wędkarze myślą Węzły Palomar są najlepszymi rodzajami węzłów wędkarskich do stosowania w przypadku lekkich żyłek (takich jak plecionka), ponieważ zachowują znaczną część swojej pierwotnej wytrzymałości żyłki.

3. Węzeł żółwia

The Pokrętło Turla służy do wiązania żyłki do haczyków i przynęt, ten węzeł wędkarski jest przeznaczony do cienkich żyłek i małych haczyków. Ten węzeł końcowy jest jednym z najczęściej używanych węzłów muchowych do łączenia małego haczyka lub muchy z cienką żyłką przyponową lub tippetem.

4. Węzeł krwi

Węzeł Blood służy do związania dwóch linii. Najlepiej używać tego węzła do żyłek o podobnych średnicach. Węzeł krwi to dwa węzły zaciskane tyłem do siebie i jest najczęściej używany do łączenia odcinków żyłki nylonowej o podobnej wadze, przy jednoczesnym zachowaniu dużej części naturalnej wytrzymałości żyłki.

5. Węzeł Snell

Węzeł Snell służy do przywiązania linki do haczyka. A Węzeł Snella służy do mocowania przyponu lub przyponu muchowego bezpośrednio do haczyka. Ten końcowy węzeł rybacki jest często uważany za jeden z najsilniejszych ze względu na sposób równomiernego rozkładu tarcia.

Jednak cała infografika jest na tyle krótka, że ​​można ją wykorzystać jako ściągawkę. Możesz pobrać przewodnik po 5 węzłach wędkarskich na swój telefon lub nawet go wydrukować. W ten sposób będziesz mieć pewność, że Twój sprzęt będzie zawsze gotowy i odpowiednio skonfigurowany.

Jak to zrobić-5-węzły-węzły-Infografika640.jpg

Uczyniliśmy przewodniki tak łatwymi do naśladowania, jak to tylko możliwe. Tak więc, jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami, uzyskasz to za pierwszym razem. Jeśli jednak brakuje Ci zwinności palców lub jeśli efekt końcowy po prostu nie wygląda dobrze – próbuj dalej.

Dopóki nie opanujesz pięciu węzłów, trzymaj w pobliżu kilka haków i trochę linki. Następnym razem, gdy podczas meczu nastąpi przerwa na reklamę, dlaczego nie spędzić kilku minut na ćwiczeniu węzłów? Już niedługo będziesz mógł je związać, nawet o tym nie myśląc!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *