5 węzłów do połowów głębinowych: których użyć, gdy

Ryby łowne na morzu wymagają użycia najsilniejszych węzłów, ale nie tylko sama siła, ale także rodzaj materiału, z którego wykonana jest linka, i sytuacja olinowania to coś więcej. Dowiedz się o pięciu węzłach, które są najczęściej używane przez wędkarzy w niebieskich wodach.

1. Bimini Twist

Jeśli chcesz zawiązać jeden z najmocniejszych i najlepszych węzłów wędkarskich w głębinach morskich do połączenia żyłki z lufą lub krętlikiem zatrzaskowym, Bimini Twist to węzeł, którego powinieneś się nauczyć. Ten konkretny węzeł zachowa 90%-95% pierwotnej wytrzymałości linki, jeśli zostanie prawidłowo zawiązany. Po zawiązaniu tego węzła powstaje podwójna linia. Druga linia służy jako dodatkowe zabezpieczenie przed otarciami. Jeśli dziób lub ogon ryby przebije się przez jedną nitkę, pozostanie jeszcze jedna nić.

2. Podwójny węzeł uni

Jest to dobre połączenie między liniami, którego można używać z liniami o podobnej lub różnej wytrzymałości. Przy wiązaniu plecionki z żyłką należy wykonać około ośmiu obrotów plecionką, a następnie około pięciu obrotów żyłką.

3. Węzeł Albright

Gdy musisz połączyć dwie linki o różnych średnicach lub materiałach (na przykład pleciona linka główna z drutem lub pleciona linka główna z żyłką), węzeł Albright jest mądrym wyborem.

4. Węzeł Palomar

Węzeł Palomar to jeden z najlepszych węzłów do połowów dalekomorskich, których można użyć podczas mocowania haczyka do żyłki lub przyponu. Ten węzeł jest jednym z najłatwiejszych do zawiązania węzłów końcowych, a także jednym z najsilniejszych.

5. Haywire Twist

Jeśli planujesz wybrać się na wyprawę wędkarską w słonej wodzie, aby wyłowić ząbkowane gatunki (takie jak hiszpańska makrela, makrela królewska, wahoo lub barakuda), możesz nauczyć się wiązać haywire Twist. Chociaż Haywire Twist nie jest technicznie węzłem, wielu wędkarzy morskich uważa, że ​​jest to najlepszy sposób na połączenie przyponu drutowego z hakiem, przynętą lub krętlikiem. Najpierw użyjesz węzła Albright, aby połączyć przypon lub przyponę z drutem, a następnie użyj skręcanego drutu, aby połączyć haczyk, przynętę lub muchę.

Teraz, gdy już wiesz, które węzły wędkarskie są najlepsze na pełnym morzu, przećwicz wiązanie kilku z tych dalekomorskich węzłów wędkarskich. Uzyskaj instrukcje krok po kroku, jak zawiązać podwójny węzeł uni lub inne węzły wędkarskie w słonej wodzie. Mocne węzły pomogą Ci skutecznie wyłowić więcej ryb!


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *