5 ważnych powodów, dla których warto zabrać nastolatków na ryby

Obecnie w mediach i w naszym codziennym życiu krąży wiele niezdrowych wpływów i obrazów. Jedno pytanie, które możemy zadać, brzmi: w jaki sposób te negatywne wpływy wpływają na nastoletnich członków naszego społeczeństwa? I czy jest wystarczająco dużo pozytywnych wzorców do naśladowania i zorganizowanych zajęć na świeżym powietrzu dla nastolatków, aby zrównoważyć negatywne wpływy? Prawdopodobnie nie ma jednej konkretnej odpowiedzi na żadne z tych pytań, ale faktem jest, że w mózgu nastolatka zachodzą zmiany, które prowadzą do zwiększonej wrażliwości.

natalie-leeke-300x225.jpg

Według specjalnego raportu na temat wędkarstwa i żeglarstwa z czerwca 2013 r., opublikowanego przez Recreational Fishing and Boating Foundation, w 2012 r. liczba nowych uczestniczek wędkarstwa spadła w wieku od 13 do 24 lat. Fundacja Freedom Waters, organizacja non-profit w Naples, Floryda, ma nadzieję pomóc zwiększyć te liczby, kontynuując program, w ramach którego kobiety-wędkarze wzorowe do naśladowania łączą się z nastoletnimi dziewczętami na jeden dzień wędkowania i edukacji.

release-elizabeth-300x225.jpg

Każdej jesieni wolontariusze organizacji zabierają 30 nastolatek na wody Zatoki Neapolitańskiej podczas turnieju Freedom Waters Foundation Heels & Reels Girls Fishing Tournament. Wyjątkową częścią tego turnieju jest to, że doświadczone wędkarze są mentorami i zachęcają nastolatki. Większość nastolatków nigdy nie była na łodzi ani nie łowiła ryb przed wydarzeniem, ale szybko uczy się, jak wiązać węzły, zakładać przynęty, mierzyć ryby oraz jak prawidłowo reanimować i wypuszczać swoje połowy… przedstawiając powody, dla których wszyscy powinniśmy rzucać i zabierz nastolatków na ryby jeszcze wyraźniej.

  1. Zajęcia związane z wędkarstwem i pływaniem łódką zapewniają dzień „cyfrowego detoksu”, kiedy nastolatki mogą być z dala od telefonów komórkowych i komputerów.

  2. Nowe umiejętności wędkowania i pływania łódką mogą pomóc nastolatkom zacząć doceniać ich indywidualność i wyjątkowy zestaw umiejętności.

  3. Zajęcia wędkarskie pomagają nastolatkom dowiedzieć się więcej o biologii morskiej, konkretnych gatunkach, siedliskach ryb, środowisku i lokalnych wzorcach pogodowych.

  4. Wędkarstwo i pływanie łódką sprzyjają budowaniu poczucia koleżeństwa wśród mentorów i rówieśników.

  5. Wędkarstwo lub pływanie łódką może być dobrą formą relaksu i jest zdrowym miejscem, w którym można się odwrócić, gdy nastolatki odczuwają presję rówieśników lub doświadczają stresu w domu.

lisa-grant-nastolatki-225x300.jpg

Jesteś rodzicem lub mentorem nastolatka? Czy masz sugestie lub przemyślenia dotyczące innych umiejętności pływania łódką i wędkowania, których można nauczyć nastolatków? Czy byłeś świadkiem pozytywnego wpływu na nastolatka po całym dniu wędkowania? Zapraszamy do wyrażania opinii w społeczności Take Me Fishing.


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *