5 świetnych wskazówek dotyczących łowienia złowionych i wypuszczonych ryb

Jednym z najskuteczniejszych sposobów połowu ryb jest użycie naturalnej przynęty. A jednym z najlepszych sposobów na uwolnienie ryb złowionych na przynętę jest stały kontakt z tą przynętą. Niewykryte trafienia mogą prowadzić do głębokiego usuwania haczyków, zmniejszając w ten sposób szanse na obserwowanie, jak ryby odpływają bez szwanku, by złapać kolejny dzień.

Oto 5 wskazówek dotyczących łowienia metodą „złów i wypuść” na przynętę:

  1. Wybierz odpowiedni kształt i typ haczyka. Nie bez powodu istnieją dziesiątki rodzajów haczyków. Wybierz haczyk pasujący do przynęty i gatunku docelowego. Na przykład krewetki są naturalnie zakrzywione, więc będą nawleczone w podobny kształt na łatwym do uwolnienia okrągłym haczyku. Lub, jeśli złapiesz niebieskoskrzela o małych ustach, haczyk z długim trzonkiem może pomóc w odhaczeniu.

  2. Jeśli łowisz na dnie i używasz uchwytu na wędkę, miej oko na szczytówkę wędki. Ustaw siebie lub szczytówkę wędki tak, aby była dobrze widoczna, na przykład kontrastując z jasnym niebem zamiast ruchliwego tła drzew.

  3. Nadaj wędce pewien kąt. Nie kieruj wędki bezpośrednio na rybę lub przynętę. Kiedy nadejdzie trafienie, wygięcie wędki pomoże w wykryciu i zacięciu w odpowiednim momencie.

  4. Boisz się zwijać, bo myślisz, że ryba może to wyczuć i upuścić przynętę? Wystarczy obrócić się w bok lub zrobić mały krok do tyłu, aby lekko naprężyć linkę. Ostrożnie, jeśli na łodzi.

Trzymaj palec na linii. Nawet w przypadku czułej wędki niewielkie wibracje przenoszone na palec mogą stanowić bogactwo informacji.

Jesteś gotowy? Sprawdź naszą mapę miejsc, w których można pływać i łowić ryby, i wybierz miejsce na następną przygodę z łapaniem i wypuszczaniem!


Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *