5 super fajnych sekretów dotyczących hodowli ryb

Populacjami ryb zarządza się na wiele sposobów, ale jednym z najważniejszych jest zarybianie ryb przez władze federalne lub stanowe. Zarybianie wykorzystuje ryby hodowane w wylęgarni, aby wzmocnić istniejące łowiska i budować populacje niektórych gatunków w poszczególnych akwenach.

Oto pięć super fajnych sekretów dotyczących zarybiania ryb, których możesz nie znać:

Niektóre stany oferują możliwość zarybiania prywatnych stawów i jezior, jeśli wniosek zostanie złożony do stanu w celu zatwierdzenia i uzyskano pozwolenie na zarybianie. Wymagając zezwolenia na zarybianie, biolodzy mogą przeanalizować potencjalny wpływ zarybionych gatunków na drapieżnictwo, konkurencję i rozprzestrzenianie się czynników chorobotwórczych w celu określenia ryzyka dla istniejącej populacji ryb w wodach przeznaczonych do zarybiania i w pobliżu fale. Jeśli myślisz o zarybieniu prywatnego jeziora lub stawu, koniecznie skontaktuj się z usługą rozszerzenia rolnictwa lub agencją ds. Ryb i dzikiej przyrody w swoim stanie.

Wiele stanów udostępnia społeczeństwu informacje online dotyczące harmonogramów i podsumowań zarybień. Na przykład Florida Fish and Wildlife Conservation Commission oferuje informacje na temat zarybiania i podsumowania zarybiania ryb słodkowodnych na MyFWC.com. Możesz także sprawdzić lokalne raporty wędkarskie, aby uzyskać najnowsze informacje o miejscach i terminach zarybiania w Twojej okolicy.

Najczęściej zarybianą rybą słodkowodną jest pstrąg, ale zarybione są również inne popularne gatunki, takie jak bass wielkogębowy, walleye, steelhead czy sum. Pstrąg potokowy i tęczowy to najczęściej występujące ryby sportów zimnowodnych. Miliony pstrągów są każdego roku celem małych dzieci, które mają nadzieję na holowanie w #firstcatch, a także wędkarzy, którzy mają wieloletnie doświadczenie wędkarskie.

Kiedy biolodzy planują zarybiać gatunki takie jak okoń wielkogębowy, zazwyczaj błękitnoskrzele i inne ryby pastewne są najpierw dobrze zadomowione w zbiorniku wodnym. W ten sposób, gdy zarybiony okoń zostanie dodany do akwenu, ryby będą mogły się pożywić.

US Fish & Wildlife Service, we współpracy z Komisją Rybołówstwa Wielkich Jezior, oferuje dostęp do internetowej bazy danych obsady ryb w Wielkich Jeziorach, dzięki czemu opinia publiczna może wyszukiwać surowe dane dotyczące zarybiania ryb w oparciu o parametry, takie jak gatunek, jezioro i etap wzrostu. Dane te są dostępne dla jezior Erie, Huron, Michigan, Ontario, St. Clair i Superior.

Teraz, gdy masz dobre zasoby do zarybiania ryb, które możesz wykorzystać przed kolejną wyprawą wędkarską, dowiedz się więcej o miejscach, w których żyją i rozwijają się ryby, pobierając plik PDF, który przedstawia podstawowe typy siedlisk ryb.


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *