5 sposobów, w jakie Twoja licencja wędkarska wspiera ochronę

Kup licencję, ocal planetę. Byłoby miło, prawda? Chociaż nie jest to w 100% dokładne, w stwierdzeniu jest trochę prawdy. W rzeczywistości, dzięki programowi odbudowy ryb sportowych, wędkarze i żeglarze pomagają chronić nasze wodne naturalne miejsca i żyjącą tam dziką przyrodę, kupując licencje wędkarskie, rejestracje łodzi, sprzęt wędkarski, paliwo do łodzi i wiele więcej.

SFR-Logo100-(2).jpg

Więc następnym razem, gdy odbierzesz licencję, powinieneś czuć się dobrze, wiedząc, że zakup licencji połowowej wspiera te pięć projektów ochrony w twoim stanie:

1. Budowanie publicznych ramp łodzi
2. Utrzymywanie lokalnych wód w czystości, aby rodziny mogły łowić ryby i pływać
3. Utrzymanie zdrowej populacji ryb
4. Edukacja wędkarska i zajęcia dla dzieci
5. Finansuje długoterminowe plany ochrony naszych jezior i strumieni

Oprócz korzyści ochronnych wynikających z zakupu licencji połowowej, istnieją inne rzeczy, które możesz zrobić, aby chronić i utrzymywać lokalne drogi wodne, aby mogły cieszyć się nimi przyszłe pokolenia. Bądź etycznym wędkarzem, przestrzegając lokalnych zasad i przepisów dotyczących wielkości połowu i limitu połowu, stosuj najlepsze praktyki łowienia i wypuszczania oraz stosuj zasadę skauta, pozostawiając swoją ulubioną dziurę czystszą, niż ją znalazłeś.


Może ci się spodobać również

Stephanie Vatalaro

Stephanie Vatalaro

Stephanie Vatalaro jest wiceprezesem ds. komunikacji w Fundacji Rekreacyjnych Żeglarstwa i Wędkarstwa i jej kampaniach Take Me Fishing i Vamos A Pescar, w których pracuje nad rekrutacją nowicjuszy do wędkarstwa rekreacyjnego i żeglarstwa oraz zwiększania świadomości na temat ochrony wód. Stephanie dorastała w Florida Keys jako córka przewodnika wędkarskiego. Poza pracą można ją znaleźć na rzece Potomac w północnej części Wirginii, łowiąc ryby i pływając łódką.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *