5 sposobów na określenie najlepszych dni wędkowania

Masz pewną elastyczność w swoim harmonogramie? Chcesz dowiedzieć się, kiedy masz największą szansę na złapanie godnego pochwały połowu? Dobre wieści! Jest kilka sposobów na zbadanie najlepszych dni wędkarskich na nadchodzące miesiące. Od zmian pływów po zwykłe spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną na wodzie — zapoznaj się z tymi wskazówkami, aby wybrać najlepsze dni na wędkowanie.

Pływy do wędkowania

Jeśli próbujesz określić najlepsze dni na wędkowanie w słonej wodzie, sprawdź tabelę pływów, aby dowiedzieć się, kiedy przypływ lub opadnie w miejscu, w którym planujesz łowić. Żywica i inne zwierzyny łowne są bardziej aktywne podczas przypływu lub odpływu. Oznacza to, że w tych okresach ryby łowne będą żywić się intensywniej.

Stoły słoneczne

Tabele Solunar można wykorzystać do określenia najlepszych dni miesiąca i pory dnia na połów ryb. Przyciąganie grawitacyjne księżyca wpływa na ruch pływowy, a godziny wschodu i zachodu słońca mogą pomóc wędkarzom przewidzieć, kiedy ryby będą brały. Wielu wędkarzy uważa, że ​​ryby są najbardziej aktywne podczas pełni lub nowiu, a aktywność ta jest niska w kwadransie lub w kwadransie.

Raport pogodowy

Pogoda, aw szczególności ciśnienie barometryczne, mogą mieć duży wpływ na działalność połowową. Zachowanie ryb może się znacznie zmienić przed i po zimnych lub ciepłych frontach. Przed frontem ryby często zwiększają aktywność żerowania z powodu okresów niższego ciśnienia atmosferycznego. Ponieważ ryby są wrażliwe na zmiany ciśnienia, zwiększają aktywność żerowania tuż przed przesunięciem frontu – to okazja na jedne z najlepszych dni wędkarskich. Nie zapominaj też, że prognozy pogody mogą się często zmieniać, więc zawsze sprawdzaj pogodę, zanim zaplanujesz wyprawę na ryby. Zawsze zmieniaj swoje plany wędkarskie na inny dzień i pozostań w środku, jeśli prognoza pogody przewiduje burze lub inne niebezpieczne warunki wędkarskie.

pory roku


Powinieneś również wykorzystać pory roku, aby pomóc Ci określić najlepsze dni do wędkowania. Wiosna jest często uważana przez wielu wędkarzy z Florydy za najlepszy czas na łowienie basów wielkogębowych na Florydzie, jako jeden z przykładów. Lato może być również świetnym sezonem na wędkowanie, ale możesz chcieć uniknąć najgorętszych okresów dnia. Skup się na łowieniu o świcie i o zmierzchu w miesiącach letnich, kiedy temperatura wody nie jest aż tak wysoka. Kiedy lato przechodzi w jesień, będzie to kolejna wspaniała pora roku na łowienie ryb, pod warunkiem, że pogoda będzie stała.

Jeśli chcesz łowić pod lodem panfish lub sandacz w północnych stanach, najzimniejsze miesiące zimowe będą najbezpieczniejsze i najbardziej produktywne. Skoncentruj swoje wysiłki na łowieniu pod lodem o zmierzchu lub świcie, gdy celujesz w walleye przez lód, ponieważ mają one wrażliwe na światło oczy i są najbardziej aktywne w tych okresach. Jeśli jednak poszukujesz panfisha, gatunki takie jak crappie często będą się uczyć i obficie żerować w okresach zmniejszonego światła. Zwróć szczególną uwagę na krawędzie chwastów, linie chwastów i punkty w okresie zimowym.

Przyjaciele i rodzina

Czasami najlepsze dni na wędkowanie to po prostu te dni, kiedy możesz spotkać się z przyjaciółmi i rodziną, aby cieszyć się wrażeniami na wodzie. Wędkowanie to często coś więcej niż tylko łowienie. Rozważ wszystkie powyższe, ale nie zapominaj, że czas spędzony na relaksie na świeżym powietrzu w dobrym towarzystwie jest często tym, z czego składają się najlepsze wspomnienia wędkarskie.

Ponieważ wiesz już więcej o tym, jak określić najlepsze dni wędkarskie w miesiącu, nie zapomnij kupić licencji wędkarskiej przez Internet, aby być przygotowanym na odpowiednie warunki. Ścisłe linie!


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *