5 sposobów, aby zamienić wędkarstwo w naukę dla dzieci

Za każdym razem, gdy zabierasz dziecko na ryby, masz okazję nauczyć je podstawowych umiejętności wędkarskich i lekcji, z których będą mogły korzystać przez wiele lat. Ponieważ dzieci są z natury dociekliwe, młodość to nie tylko doskonały czas, aby pokazać im, jak wiązać proste węzły, prawidłowo używać podstawowego sprzętu, jak zakładać różne przynęty lub wypuszczać ryby, ale także uczyć je, dlaczego niektóre węzły, przynęty i haki działają lepiej w niektórych sytuacjach niż w innych. Oto pięć konkretnych „naukowych” okazji, z których możesz skorzystać, gdy następnym razem zabierzesz dziecko na ryby.

  1. Jakie rozmiary haczyków najlepiej stosować do różnych gatunków ryb. Ogólnie rzecz biorąc, mniejsze haczyki są używane do mniejszych ryb, a większe haczyki do większych gatunków. Jednak rodzaj i rozmiar użytego haczyka mogą również zależeć od metody przynęty i olinowania. Wyjaśnij, dlaczego i w jaki sposób używanie zbyt małych haczyków może zwiększyć prawdopodobieństwo połknięcia haczyka przez rybę oraz w jaki sposób użycie zbyt dużego haczyka może spowodować nienaturalną prezentację, której ryby będą unikać.
  2. Jak zawiązać haczyk na żyłce. Węzeł zaciskowy jest dość łatwym i popularnym węzłem wędkarskim, którego dzieci mogą nauczyć się wiązać. Użyj cienkiego kawałka liny lub przędzy, aby pokazać i wyjaśnić pierwszy raz, odkąd żyłka jest trudniejsza do zauważenia. Kiedy już poćwiczą kilka razy z liną lub przędzą, niech „przejdą” do kawałka prawdziwej żyłki wędkarskiej.
  3. Jak montować różne żywe przynęty. Naucz dzieci, jak i gdzie wkładać haczyk podczas łowienia w wodach słodkich przy użyciu żywych robaków lub płotek. Podczas łowienia w słonej wodzie pokaż im, jak uzbrojić krewetkę lub pinfish, aby przynęta pozostała żywa i poruszała się w nurcie tak naturalnie, jak to możliwe.
  4. Jak zdjąć rybę z haczyka. Poinformuj dzieci, że z rybami należy obchodzić się jak najmniej i że nie należy używać ręcznika ani szmaty do obchodzenia się z rybą, ponieważ ręcznik usunie ochronny śluz, który ryba ma na ciele. Jeśli dzieci są trochę starsze, pokaż im, jak sobie z nimi radzić i użyj szczypiec, aby szybko usunąć haczyki, aby zminimalizować stres dla ryb.
  5. Jak ożywić i wypuścić rybę. Przypomnij dzieciom, jak ważne jest trzymanie ryb w wodzie tak długo, jak to możliwe. Po zdjęciu haczyka naucz je, jak delikatnie umieszczać rybę z powrotem w wodzie, a następnie jak delikatnie poruszać rybą w przód iw tył, aby woda spłynęła z powrotem przez skrzela.

Jeśli miałeś satysfakcjonujące doświadczenie wędkowania z grupą dzieci, jakie inne momenty lub możliwości do nauki poleciłbyś?


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *