5 sekretów, które warto znać podczas używania sztucznej przynęty

Używanie sztucznej przynęty lub przynęt podczas łowienia może być zarówno wyzwaniem, jak i zabawą. Podczas gdy sztuczna przynęta zwykle wymaga nieco więcej przemyślenia i strategii, sztuczne są łatwiejsze w transporcie i mogą zaoszczędzić czas, ponieważ nie ma potrzeby ponownego nęcenia linki po każdym złowieniu.

W zależności od rodzaju sztucznej przynęty lub przynęt, które planujesz użyć, gatunku, na który łowisz, i warunków; Istnieją różne sekrety lub techniki, które można zastosować, aby zwiększyć szanse na uderzenie.

  1. Jeśli łowisz bassy wielkogębowe w słodkiej wodzie za pomocą miękkich plastikowych robaków, używaj mniejszych przynęt, podążając za zimnym frontem, a większych w cieplejszej wodzie. Jeśli zwykle łapiesz ryby na 10-calowego robaka, spróbuj zmniejszyć rozmiar do 7-calowego lub 5-calowego robaka podczas chłodniejszej pogody.

  2. Metalowe wahadłówki to dobry wybór na przynętę słodkowodną na muskellunga lub szczupaka północnego. Pamiętaj tylko, że rozmiar łyżki powinien odpowiadać rozmiarowi przynęty, którą normalnie żywi się docelowy gatunek.

  3. Podczas łowienia na słonowodnych obszarach przybrzeżnych we wczesnych godzinach porannych w celu snook, przynęty na powierzchnie mogą być często produktywne. Sekretem skutecznego łowienia na przynęty powierzchniowe jest zmiana prędkości prowadzenia, aż ryba zainteresuje się i złapie branie.

  4. Grzechotające woblery to sztuczne przynęty, które mogą być skuteczne zarówno w słodkiej, jak i słonej wodzie, jeśli woda jest poplamiona lub mętna. Grzechotka wytwarza wibracje, które przyciągają rybę nawet wtedy, gdy ryby mają trudności z dostrzeżeniem przynęty. Wypróbuj grzechoczące woblery w słodkiej wodzie na okonia wielkogębowego i w słonej wodzie na karmazyna.

  5. Plastikowe krewetki to jedna z najbardziej wszechstronnych sztucznych przynęt słonowodnych, jakich możesz użyć. Sekretem sukcesu podczas używania plastikowych krewetek jest myślenie o tym, jak żywa krewetka porusza się po dnie i naśladowanie tej akcji. Pracuj ze sztuczną przynętą powoli, a prawdopodobnie ugryzie cię takie gatunki jak karmazyna lub troć wędrowna.

Teraz, gdy znasz już kilka sekretów dotyczących używania sztucznej przynęty, znajdź najlepsze miejsce do wędkowania i pływania łódką w pobliżu i spróbuj szczęścia bez konieczności zabierania ze sobą wiadra na przynęty!


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson to wielokrotnie nagradzana pisarka outdoorowa, orędowniczka wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistka świata IGFA i przewodnik po wodach słodkich mieszkająca na południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *