5 rzeczy, których wędkarze nigdy nie powinni robić podczas wyprawy wędkarskiej

Czy kiedykolwiek byłeś na wyprawie wędkarskiej z przyjacielem, a potem widzisz, jak twój przyjaciel zaczyna kręcić głową na kogoś, kto łowi ryby w tym samym obszarze? Jeśli jesteś nowym lub początkującym wędkarzem, być może musiałeś zapytać swojego kumpla wędkarza, co dokładnie ta osoba zrobiła, aby wywołać reakcję „SMH”. Co do odpowiedzi, domyślam się, że miała ona coś wspólnego z kimś, kto nie przestrzega etycznych praktyk wędkarskich.

Jakich rzeczy etyczny wędkarz nigdy nie zrobiłby na wyprawie wędkarskiej? Dowiesz się, jeśli przeczytałeś poniższą listę.

  1. Śmieci. Wędkarze etyczni zawsze lepiej opuszczają miejsca, w których łowią i żeglują, niż gdy przybyli. Nigdy nie śmiecą. Nie tylko etyczni wędkarze zbierają sprzęt wędkarski, żyłkę lub śmieci, które przynieśli ze sobą, ale także zauważają śmieci lub inne przedmioty, które mogły zostać wyrzucone przez innych, i również je podnoszą.

  2. Zignoruj ​​przepisy wędkarskie. Etyczni wędkarze nigdy nie lekceważą państwowych przepisów połowowych, nie znając sezonów połowowych dla każdego gatunku, trzymając zbyt wiele ryb, trzymaj ryby zbyt duże lub ryby zbyt małe. W rzeczywistości, etyczni wędkarze praktykują łapanie i wypuszczanie podczas wielu wypraw wędkarskich, które podejmują.

  3. Nie szanuj naszych zasobów naturalnych. Wędkarze, którzy rozumieją etyczne praktyki połowowe, nigdy nie lekceważą naszych zasobów naturalnych. Wędkarze ci zwracają uwagę na wrażliwe siedliska ryb (takie jak łąki trawy morskiej, tereny podmokłe i rafy) i unikają zakłócania otaczającego ich środowiska.

  4. Skarb wiedza i doświadczenie. Dzielenie się dokładnymi informacjami i wiedzą na temat etycznych praktyk połowowych jest ważne, jeśli chodzi o zapewnienie zdrowych populacji ryb teraz i dla przyszłych pokoleń wędkarzy. Kiedy doświadczeni wędkarze dzielą się wiedzą, a początkujący mentorzy, wędkarstwo przynosi korzyści.

  5. Tłum innych wędkarzy. Na pewno dostaniesz kilka uniesionych brwi lub potrząśnięć głową, jeśli stłoczysz innych wędkarzy, którzy łowią na tym samym obszarze. Zamiast tego daj innym wędkarzom wokół siebie dużo miejsca, aby zapewnić wszystkim pozytywne wrażenia z wędkowania. Łowiąc w ciasnych miejscach lub w grupie, uważaj, aby nie rzucać na czyjąś żyłkę.

Zatłoczone łodzie

Kupując licencję wędkarską, podejmij decyzję o byciu etycznym wędkarzem i dowiedz się jak najwięcej o rozsądnych praktykach ochronnych. Każda wyprawa wędkarska daje możliwość dawania dobrego przykładu innym.


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson to wielokrotnie nagradzana pisarka outdoorowa, orędowniczka wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistka świata IGFA i przewodnik po wodach słodkich mieszkająca na południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *