5 rzeczy, które Twoja licencja wędkarska robi podczas łowienia ryb

Rozumiemy. Kiedy kupujesz lub odnawiasz swoją licencję wędkarską, jesteś bardzo podekscytowany. Nie możesz się doczekać wyjścia na wodę, znalezienia najlepszych miejsc, a następnie stworzenia fantastycznych wspomnień #FirstCatch z rodziną. Czy jednak zdajesz sobie sprawę z tego, jak ciężko twoja licencja wędkarska pracuje w twoim imieniu, gdy łowisz ryby? OK, być może teraz drapiesz się w głowę, ponieważ próbujesz zrozumieć, o co nam chodzi, więc podamy kilka przykładów.

Zapoznaj się z tymi pięcioma sytuacjami, które ilustrują, ile za kulisami zajmują licencja połowowa, rejestracja łodzi, sprzęt wędkarski i paliwo do łodzi:

1. Projekty dostępu do wędkowania i pływania łódką

Środki ze sprzedaży licencji przeznaczane są na projekty związane z wędkowaniem i dostępem do łodzi. Jednym z przykładów jest Program Rampy i molo w Mississippiktóry przewiduje budowę od 4 do 6 nowych ramp każdego roku, a także naprawę istniejących ramp. Stan Oregon ma również doskonały model angażowania agencji stanowych i federalnych w dodawanie i ulepszanie nowe obiekty żeglarskie.

2. Pomóż w realizacji projektów dotyczących czystej wody

Fundusze na rejestrację łodzi pomagają we wdrażaniu projektów dotyczących czystej wody, takich jak te zainicjowane przez program Clean Vessel Act (CVA) w stanie Hawaje. Te projekty konserwatorskie obejmują budowę nowej kanalizacji stacja wypompowywania w porcie małych łodzi Haleiwa i budowa trzech nowych pływających toalet – wszystko w celu ochrony lśniących, turkusowych wód Hawajów dla przyszłych pokoleń.

3. Projekty utrzymania rybołówstwa

Fundusze na sprzęt wędkarski przeznaczane są na projekty konserwacji łowisk, które pomagają zarządzać naszymi stanowymi łowiskami sportowymi. Na przykład w stanie Nowy Jork biolodzy aktywnie badają populacje ryb i ich siedliska, aby podejmować rozsądne decyzje dotyczące: Zarządzanie rybołówstwem sportowym. Ponadto Massachusetts ma Program siedlisk rybackich w miejscu, które pomaga chronić i przywracać nasze ekosystemy morskie.

4. Programy edukacyjne i rekrutacyjne

Fundusze na licencje wędkarskie pracują nad edukacją i rekrutacją wędkarzy. Ponieważ coraz więcej wędkarzy angażuje się w ten sport, rośnie potrzeba edukacji w takich tematach, jak identyfikacja gatunków, ochrona, przepisy oraz właściwe łowienie i wypuszczanie. Oferty stanu Teksas bezpłatne warsztaty dla wędkarzy, aby mogli kontynuować naukę o wędkowaniu i etycznych praktykach wędkarskich. Massachusetts również ma programy edukacyjne dla wędkarzy morskich że Wydział Rybołówstwa Morskiego ma nadzieję rozszerzyć na wszystkie obszary przybrzeżne stanu.

5. Projekty konserwatorskie

Fundusze na licencje połowowe wspierają długoterminowe plany ochrony naszych rzek i strumieni. Nasze siedliska ryb rzecznych i strumieniowych wymagają oceny, aby zapewnić ilość i jakość wody, aby zachować naturalną równowagę tych ekosystemów wodnych. Teksas jest przykładem jednego stanu, który ma Program studiów rzecznych w celu rozwiązania problemów związanych z zagospodarowaniem wody, planowaniem wody i jakością wody.

Niezależnie od tego, czy agencje stanowe badają populacje pstrąga tęczowego, czy naprawiają rampy do łodzi, twoje opłaty licencyjne są ciężkie, a jedyne, co musisz zrobić, to kupić lub odnowić licencję.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *