5 przynęt wędkarskich, które wykonują podwójne zadanie

Jeśli jesteś podobny do mnie, pierwsze przynęty do łowienia w słonej wodzie, które przychodzą mi do głowy, są przeznaczone do sprzętu głębinowego, takiego jak korki o rozmiarze puszki sodowej, używane podczas trollingu w poszukiwaniu marlina lub gigantycznych jigów, które spadają na dno w przypadku halibutów lub ryb rafowych, takich jak lucjan. Jednak w „chudej” wodzie lub gdy w zasięgu znajdują się ławice żerujących ryb, wędkarze słonowodni rzucają przynęty, które wyglądają podobnie do przynęt słodkowodnych, ale mogą być o kilka rozmiarów większe, cięższe lub jaśniejsze.

Oto kilka przykładów gatunków słonowodnych i słodkowodnych, które można złowić na tę samą przynętę.

Wypróbuj Baitcastera lub Spinning Tackle

  • Karmazyn przybrzeżny będzie tłukł trzepoczące błystki obrotowe, które są ulubieńcem basów wielkogębowych.

  • Mahi-mahi pelagiczne można łowić z krzykliwymi łyżkami do łososia i pstrąga.

  • Amberjack może ulec pokusie, by wysadzić te same duże, dudniące korki z górnej wody, które mógłby walnąć muskellung. (Albo że pasiasty bas wystrzeliłby w niebo, w słonej lub słodkiej wodzie.)

  • I przewodnik wędkarski, Kapitan Clay Evanson w Tampa na Florydzie łowi „tony snook” za pomocą bezwargowego woblera Rat-L-Trap, którego można używać do łowienia sandacza między innymi w wodach słodkich.

Zabawa z wędkarstwem muchowym

  • Muchy tarponowe będą również wdychane przez szczupaki północne. I wzajemnie.
    Skyway tarpon glina

  • Tarpon można zabrać na muchę szczupakową.

  • Wszystkie przynęty słonowodne i słodkowodne starają się imitować zdobycz. Ogólnie rzecz biorąc, przynęty słonowodne są budowane tak, aby przyciągać uwagę z większych odległości lub głębokości, ale wiele przynęt sprawdzi się w obu rodzajach wody. Nie mogę się doczekać, kiedy rzucę w morze część mojej większej kolekcji przynęt słodkowodnych, aby zobaczyć, co się stanie.

Wędkując w oceanie, przed wyjazdem sprawdź przepisy obowiązujące w stanie przybrzeżnym. A potem opowiedz nam o tym. Czy złowiłeś ryby morskie na przynęty słodkowodne? Albo na odwrót?

Zdjęcie dzięki uprzejmości kpt. Clay’a Evensona


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *