5 powodów, dla których powinieneś nauczyć dziecko łowić ryby

Niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem, czy mentorem, istnieje wiele powodów, aby nauczyć dziecko łowić ryby. Niektóre powody są oczywiste, jak spędzanie czasu na świeżym powietrzu i tworzenie nowych wspomnień, ale są też powody nie tak oczywiste. Nie zapomnij o tych dodatkowych powodach, gdy następnym razem będziesz miał okazję wziąć dziecko na ryby.

1. Kiedy uczysz dziecko łowić ryby, pomagasz mu odłączyć się od technologii. Urządzenia mobilne i komputery stały się ważną częścią naszego codziennego życia, ale ważne jest, aby dzieci nauczyły się, kiedy zrobić sobie przerwę od technologii. Możesz uczyć dzieci o psychicznych korzyściach spędzania czasu na świeżym powietrzu, pomagając im skupić wzrok i uwagę na przyrodzie, a nie na ekranie komputera.

2. Łowienie ryb zachęca do poczucia pewności siebie i wzmocnienia. Jeśli dorastałeś, łowiąc ryby, prawdopodobnie pamiętasz, jak holowałeś swój pierwszy połów, jakby to było wczoraj. Jednym z powodów, dla których wędkarstwo tworzy tak żywe wspomnienia, jest to, że zachęca do pozytywnych uczuć spełnienia i wzmocnienia. Za każdym razem, gdy dzieci opanują nową umiejętność wędkowania, jest dla nich kolejna okazja, aby nabrać pewności siebie.

3. Kiedy dzieci chodzą na ryby, dowiadują się więcej o ekosystemach słodkowodnych i słonowodnych, które zamieszkują ryby. Wyprawy wędkarskie mogą być świetnymi mini lekcjami biologii. Dorośli mogą ich używać do tworzenia „momentów, które można nauczyć” na temat morskiego łańcucha pokarmowego i identyfikacji gatunków ryb.

4. Wędkarstwo może nauczyć dzieci znaczenia ochrony. Kiedy uczysz dziecko łowić ryby, możesz nauczyć je stanowych przepisów połowowych, właściwych technik wypuszczania ryb i dowiedzieć się, dlaczego przepisy są ważne dla ochrony. Zachęcaj dzieci do ćwiczenia właściwych technik łapania i wypuszczania za każdym razem, gdy wybierają się na ryby.

5. Podczas wędkowania dzieci budują trwałe relacje z przyjaciółmi i rodziną. Jeśli jesteś wędkarzem, możesz z pierwszej ręki potwierdzić więź, jaka ma miejsce między przyjaciółmi lub rodziną podczas wspólnych wypraw wędkarskich. Podekscytowanie wspaniałym połowem podwaja się, gdy możesz podzielić się doświadczeniem z kimś, na kim Ci zależy.

Teraz, gdy masz jeszcze pięć powodów, aby nauczyć dziecko łowić ryby, upewnij się, że masz ważną stanową licencję wędkarską, zanim wyruszysz na wodę. Każdy stan ma inne przepisy dotyczące licencji połowowych. Podczas gdy nieletni mogą zwykle łowić ryby za darmo lub uzyskać zniżkę na licencji, musisz sprawdzić szczegółowe zasady połowów obowiązujące w swoim stanie.


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson to wielokrotnie nagradzana pisarka outdoorowa, orędowniczka wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistka świata IGFA i przewodnik po wodach słodkich mieszkająca na południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *