5 powodów, aby złapać Jack Fish na Florydzie?

Jeśli szukałeś w Internecie hasła „jack fish florida”, istnieje duża szansa, że ​​widziałeś zdjęcia srebrzystożółtych gatunków powszechnie znanych jako jack crevalle lub crevalle jack. Wędkarze poszukujący tarponów, snooków i innych ryb morskich często nie zwracają uwagi na krzepkiego jack crevalle, ale to nie znaczy, że powinniście podążać w ich ślady. Sprawdź pięć powodów, dla których po prostu możesz cieszyć się złapaniem kielicha.

1. Jack Crevalle są łatwe do znalezienia

W rzeczywistości tę słonowodną rybę Florydy można znaleźć wszędzie, od zatok przybrzeżnych Florydy, ujściach rzek i kanałów mieszkalnych, po głębokie wraki i rafy na morzu. Większe jacki, w zakresie od 20 do 50 funtów, są zwykle znajdowane na morzu, ale wiadomo, że przypływają do brzegu, aby ścigać ławice barweny lub innych przynęt.

2. Jack ryba chętnie połknie przynętę lub przynęty

Łowienie tego gatunku na powierzchni może być niezwykle ekscytujące. Wypróbuj przynęty powierzchniowe i popery, aby uzyskać wybuchową akcję. Ryba słonowodna bardzo lubi hałas i plusk, które oferują tego typu prezentacje. Jeśli łowisz z dziećmi lub początkującymi, najlepszą przynętą do łowienia jack fish będzie barwena palcowa, śledź wątkowa lub prawie każdy inny rodzaj przynęty.

3. Jack ryba jest idealnym celem do łowienia na muchę w słonej wodzie

Chętnie łapią muchy i świetnie nadają się do zwinięcia muchówki. Muchy streamerowe, które imitują przynętę, to najlepszy sposób na sukces. Spróbuj rzucać muchy w pobliżu brzegów falochronu, w strefach surfowania wzdłuż plaż lub wzdłuż namorzynów. Muchy mogą być również rzucane bezpośrednio w kierunku ławic z przynętami, a następnie usuwane z powrotem w stałym, szybkim rytmie.

4. Popraw swoje umiejętności walki z rybami

Łapanie jack crevalle może pomóc poprawić twoje umiejętności walki z rybami i przygotować cię na wyzwanie większych ryb morskich. Ten słonowodny gatunek ma wysoki poziom siły i wytrzymałości, co czyni go idealnym celem, jeśli chcesz sprawdzić swoje umiejętności wędkarskie.

5. Złap Jack Fish przez cały rok

Na Florydzie można łowić jack-fish przez cały rok. W chłodniejszych miesiącach zimowych (od grudnia do marca) branie może nieco zwolnić, ale łowienie tego gatunku na ogół pozostaje dobre.

Teraz, gdy masz kilka dobrych powodów, aby spróbować złowić jacka rybę na Florydzie, pamiętaj, aby kupić licencję wędkarską na Florydzie online i wyjść na wodę!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *