5 porad wędkarskich Barracuda, których możesz użyć teraz

Jeśli nigdy nie doświadczyłeś łowienia barakud, zima to idealny czas, aby odwiedzić tropikalne słone wody, aby spróbować szczęścia w złapaniu kilku. Florida Keys to jedno z najlepszych miejsc do łowienia barakud na mieszkaniach w miesiącach zimowych.

Nie odrzucaj tego mniej popularnego gatunku tylko dlatego, że ma zwyczaj rzucania się na inne łapy, które możesz łowić. Nie popełnij tego błędu; Ciężkie biegi barakudy i spektakularne skoki z pewnością sprawią, że Twoje serce będzie bić szybciej z ekscytacji.

Jeśli nie masz pewności, gdzie szukać lub jakiego rodzaju sprzętu do połowu barakudy możesz potrzebować, te pięć wskazówek może pomóc.

  1. Barakudy można znaleźć na mieszkaniach ze słoną wodą, w kanałach i w pobliżu konstrukcji przybrzeżnych. Kiedy inne przybrzeżne ryby łowne zaczynają zachowywać się niestabilnie ze względu na zmiany pogody, łowienie barakud na płaskich powierzchniach może być nadal dość produktywne. Barakudy mają tendencję do chodzenia na płyciznach podczas chłodniejszej pogody, co czyni je głównymi celami rzucania wzroku. Wraz ze wzrostem temperatury wody w mieszkaniach wraz z nadejściem wiosny barakudy zwykle zaczynają wypływać na głębsze wody.
  2. Łowiąc barakudy, możesz użyć wędki spinningowej o średniej akcji o długości 7½ stopy i kołowrotka spinningowego serii 4000 na szpuli z 20-funtową plecionką. Rzucanie na odległość jest ważne, aby nie wystraszyć tego gatunku ryb. Gdy barakuda zauważy ciebie lub twoją łódź, zwykle oznacza to koniec gry.
  3. Zawsze używaj przyponu z drutu na przypon barakudy. Barakudy mają ostre jak brzytwa zęby, co oznacza, że ​​musisz użyć przyponu z drutu, który jest wystarczająco lekki, aby pozostać niewykrytym, ale wystarczająco mocny, aby wytrzymać zęby barakudy.
  4. Łowiąc barakudy na przynęty sztuczne, należy stosować szybkie zwijanie. Najlepsze przynęty barakudy sprawiają wrażenie uciekającej przez wodę ofiary, ale to połączenie szybkości i wyglądu przynęty wywoła cios. Możesz spróbować jaskrawo kolorowej przynęty na rurkę barakudy lub srebrnego korka pływackiego.
  5. Wreszcie, ale z pewnością nie mniej ważne, zachowaj ostrożność i dobrą parę wytrzymałych szczypiec do usuwania haczyków. Jeśli planujesz trzymać barakudę do zdjęcia, trzymaj rybę bardzo mocno za głową.

Skorzystaj z tych pomocnych wskazówek dotyczących łowienia barakud i przygotuj się na złapanie swojej pierwszej barakudy. Zanim wyruszysz, po prostu dowiedz się, kiedy najlepiej jest łowić ryby w słonej wodzie, aby odpowiednio zaplanować podróż.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *