5 noworocznych postanowień wędkarskich do zrobienia teraz

Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak to możliwe, że kolejny rok nadszedł i minął tak szybko. Wracając do ostatnich 365 dni, możesz zadać sobie kilka pytań i podjąć kilka wędkarskich postanowień noworocznych. Czy w ciągu ostatnich 365 dni wyszedłeś na wodę, aby łowić tyle, ile chciałeś? Jeśli nie, dlaczego? Jeśli tak, to czego nauczyłeś się po spędzeniu czasu na wodzie?

Zanim bieżący rok dobiegnie końca, oto pięć noworocznych postanowień wędkarskich, które należy podjąć teraz:

  1. Przeczytaj i przećwicz dwanaście nowych wskazówek i trików wędkarskich w nadchodzącym roku. Jeśli to rozbijesz, to naprawdę proste. Po prostu wyszukaj i przeczytaj jedną nową wskazówkę lub sztuczkę wędkarską na miesiąc przez cały rok. Potrzebujesz pomocy w znalezieniu kilku dobrych? Nie ma problemu, na TakeMeFishing.org znajdziesz wiele wskazówek dotyczących połowów słodkowodnych i morskich.

  2. Postanów nauczyć dziecko łowić ryby. Dzień na wodzie może być świetną okazją, aby nauczyć dzieci przebywania na świeżym powietrzu, jednocześnie ucząc się nowych umiejętności łowienia ryb i pływania łódką. Jeśli uczysz dziecko łowić ryby, możesz również włączyć zajęcia edukacyjne lub powiązane hobby, takie jak wycieczka do lokalnego akwarium lub wylęgarni ryb.

  3. Wybierz jeden gatunek ryb, o którym chcesz dowiedzieć się więcej i zostań „ekspertem”. Jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie większych sukcesów podczas łowienia ryb jest nauczenie się jak najwięcej o anatomii i zachowaniu ryb. Zrozumienie tego, jak i dlaczego ryby zachowują się w taki sposób, pomoże Ci zwiększyć wskaźnik połowu. Na przykład wiedza o tym, że tripletail lubi kręcić się wokół boi lub pływaków na kraby i że wolą żywić się skorupiakami (takimi jak krewetki lub kraby), pomoże ci wiedzieć, gdzie je znaleźć i czego użyć jako przynęty.

  4. Przestań robić wymówki i częściej łowić ryby. Wszyscy znajdujemy czas na rzeczy w życiu, które bardzo nam się podobają. Jeśli lubisz łowić ryby, przestań wymyślać wszystkie wymówki i po prostu rób to częściej. Połącz siły z kumplem wędkarskim i dodaj teraz jedną lub dwie daty do swoich kalendarzy.

  5. Co miesiąc znajdź i wypróbuj nowe miejsce do wędkowania lub pływania łódką. Różne łowiska, które charakteryzują się różnymi typami siedlisk i struktur, zachęcą Cię do bycia lepszym, bardziej wszechstronnym wędkarzem. Dowiedz się, jak łowić w obszarach, które zawierają ciężką osłonę, legowiska, zrzuty, skały, pomosty lub pali i dziury na sprężyny.

Jeśli istnieje inne rozwiązanie wędkarskie, które planujesz dodać do swojej listy, podziel się nim z nami, komentując link do tego postu na TakeMeFishing.org na Facebooku strona! Szczęśliwi miłośnicy wędkarstwa noworocznego!


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *