5 miejsc na wędkowanie, które pokocha Twoja rodzina

Które miejsca wędkarskiego urlopu są na Twojej liście obowiązkowych odwiedzin w tym roku? Być może Twoim celem jest znalezienie miejsca do łowienia ryb, które oferuje spójną akcję dla dzieci, ale daje to również możliwość ścigania kilku wymagających gatunków ryb. Cóż, nie przejmuj się, ponieważ w Stanach Zjednoczonych jest mnóstwo słodkowodnych i słonowodnych miejsc, które zapewniają fantastyczne wakacje wędkarskie. Jeśli chcesz poznać jedne z najlepszych miejsc do wędkowania z rodziną, sprawdź te pięć miejsc.

1. Wielkie Zielone Jezioro, Wisconsin. Big Green Lake znajduje się zaledwie 58 mil na północny wschód od Madison, a dotrzesz do tego ulubionego letniego, rodzinnego miejsca do wędkowania. Bluegill, żółty okoń, crappie i biały bas to idealne cele dla rodzin lub początkujących, którzy chcą łowić z linii brzegowej na żywe przynęty. Bardziej doświadczeni wędkarze mogą łowić łowione ryby, takie jak szczupak czy muskellung z łodzi, używając sztucznych przynęt. Jaka jest jedna z największych zalet wędkowania w Big Green Lake? Fakt, że istnieje siedem startów, dzięki czemu dostęp do tej drogi wodnej jest bardzo prosty.

2. Plaża Fort Myers na Florydzie. Jeśli odwiedzasz miasto Fort Myers Beach na wyspie Estero w południowo-zachodniej Florydzie, rozważ zabranie dzieci na ryby z molo Fort Myers Beach w Lynn Hall Memorial Park. Nakrapiana troć, lucjan mangrowy, sum i pompano to tylko kilka gatunków słonowodnych, które mogą złapać koniec twojej żyłki podczas łowienia w tym miejscu Zatoki Meksykańskiej. Oczywiście na wyspie Estero nie brakuje też miejsc, w których można wypożyczyć łódkę lub wyczarterować przewodnika wędkarskiego. Zaplanuj pobyt na dłużej niż dzień lub dwa, ponieważ przybrzeżne wody zatoki Estero są znane jako doskonałe siedlisko dla godnych pochwały połowów, takich jak snook, karmazyn i tarpon.

3. Park stanowy Galveston Island, Teksas. Miłośnicy łowienia w słonej wodzie w Twojej rodzinie mogą świetnie się bawić podczas łowienia pstrągów cętkowanych, karmazyna i flądry podczas łowienia z plaży o godz. Park stanowy Galveston Island. Pamiętaj tylko, aby sprawdzić lokalną tabelę pływów, zanim wyruszysz na wyprawę, ponieważ przypływy i prądy zatokowe dyktują najlepsze okresy łowienia. Gdy akcja zwalnia, możesz wędrować, jeździć na rowerze, piknikować lub wiosłować. Ponieważ jest wiele do zrobienia, dobrym pomysłem jest zatrzymanie się na jednym z kempingów na plaży lub w zatoce lub wynajęcie domku w parku.

4. Park stanowy Pawtuckaway, New Hampshire. Udaj się do miasta Nottingham w południowo-wschodnim New Hampshire, aby wybrać się na rodzinne wakacje wędkarskie nad brzegiem jeziora Pawtuckaway w parku stanowym Pawtuckaway. Jeśli chcesz spróbować żółtego okonia, czarnego crappie lub bluegill, możesz skorzystać ze szlaków wędkarskich, które graniczą z Fundy Cove i Neal’s Cove. Alternatywnie, możesz zabrać ze sobą swoją łódź i wypłynąć na publiczną rampę Fundy Cove, aby uzyskać dostęp do najlepszych miejsc na bassy wielkogębowe lub małogębowe na jeziorze. Dzika przyroda, sceneria i różnorodność gatunków ryb sprawiają, że jest to jedno z miejsc na wędkarskie wakacje, które możesz odwiedzić więcej niż raz.

5. Jezioro Shasta, Kalifornia. Chociaż znalezienie łowiska w stanie Kalifornia może wydawać się łatwe, decyzja, gdzie łowić, może być trudna. Jezioro Shasta, położone 10 mil na północ od Redding, jest zawsze dobrym wyborem. Istnieje nie tylko wiele kurortów nad jeziorem, które są odpowiednie dla rodzin, ale także doskonałe możliwości połowu pstrągów i basów, które można zwiedzać łodzią lub z brzegu.

Które z tych wakacji wędkarskich byłyby odpowiednie dla Twojej rodziny? Kiedy już zdecydujesz, nie zapomnij kupić licencji wędkarskiej przez Internet i sprawdzić stanowe przepisy wędkarskie dotyczące tych wakacyjnych miejsc wędkarskich.


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson to wielokrotnie nagradzana pisarka outdoorowa, orędowniczka wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistka świata IGFA i przewodnik po wodach słodkich mieszkająca na południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *