5 letnich sztuczek do łowienia okoni do wykorzystania teraz

Letnie łowienie okoni może wystawić twoje umiejętności łowienia na próbę, szczególnie jeśli mieszkasz w południowych stanach, ale to także część uroku. Wiosłowanie szanowanego Micropterus salmoides w miesiącach wiosennych nie wymaga wielu sztuczek w zanadrzu. Z drugiej strony późnym latem łowienie okoni może wymagać użycia kilku magicznych wskazówek, a także najlepszych letnich przynęt okoniowych.

1. Idź wcześnie lub idź późno

Jeśli zastanawiasz się, kiedy łowić bas późnym latem, kluczem jest wyjście na wodę przed wschodem słońca, aby pokonać upał. Jeśli nie możesz iść wcześnie, zaplanuj łowienie o zmierzchu. Najlepszy czas na łowienie basów przypada na chłodniejsze pory dnia. To jedna z najważniejszych podstaw letniego łowienia basów dla początkujących.

2. Mądrze wybieraj letnie łowiska

Weź pod uwagę stawy, jeziora lub zbiorniki, które są albo gęste porośnięte roślinnością, albo są stosunkowo głębokie. Roślinność przyczynia się do wyższego poziomu rozpuszczonego tlenu, a bas potrzebuje więcej tlenu wraz ze wzrostem temperatury wody. Ponadto, jak możesz sobie wyobrazić, głębsza woda jest na ogół chłodniejsza. Oznacza to, że w miarę wzrostu temperatury powietrza i wody basy często można znaleźć po głębokiej stronie uskoków i półek.

3. Zacznij płytko, przejdź na głębokość

Jeśli czytałeś o wszystkich wskazówkach dotyczących łowienia basów, które dotyczą płytkiej wody, nadszedł czas, aby poszerzyć swój sposób myślenia. Możesz zacząć płytko wcześnie rano, ale przygotuj się na letnią grę na okonie na głębsze wody, gdy słońce wspina się wyżej na niebie. Sztuczka do łapania ryb w gorącej pogodzie na głębszych wodach będzie zależeć od twojej zdolności do zlokalizowania struktury.

4. Użyj mapy konturowej lub mapy topograficznej

Kiedy uczysz się łowić ryby, jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, jest znalezienie i użycie mapy konturowej, aby zlokalizować strukturę w głębszej wodzie. Mapy te są szczególnie przydatne podczas późnych letnich wypraw na okonie, kiedy upały spychają ryby na głębiny, gdzie woda jest chłodniejsza. Mapa konturowa pomoże ci znaleźć przydatne wskazówki dotyczące składu dna i struktury zanurzonej. Zwróć uwagę na stosy skalne, garby, płaskie, kanały i zanurzone punkty.

5. Wyjmij swoje woblery, spinnerbaity i miękkie plastikowe przypony

Wydobądź swoje głęboko nurkujące woblery, ciężkie spinnerbaity i miękkie plastikowe przypony. . Używaj swoich miękkich plastikowych robaków z teksaskim lub Karoliną na płyciznach wcześnie, ale potem wypróbuj głęboko nurkujące woblery i spinnerbaity, aby pracować wokół głębokich spadków i półek w cieplejszych godzinach porannych.

Teraz masz kilka letnich sztuczek na okonie, które możesz wyciągnąć z kapelusza, jeśli branie w ciepłe dni zacznie zwalniać. Więcej wskazówek i technik łowienia basów, które mają zastosowanie w innych porach roku, znajdziesz na stronach poświęconych wędkarstwu słodkowodnemu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *