5 korzyści z zakupu łodzi jesienią

Na wodzie lekko siekało i obserwowałem, jak bez trudu je przecina 23-metrowy Sea Craft. To był dzień, w którym żałowałem, że nie mam tej samej łodzi, bo ja i mój lekki kadłub mieli się odbić. Gdyby raporty z połowów nie były od razu gorące, przesadziłbym to. Ale innym sposobem jest zakup większej łodzi.

Wielu żeglarzy i wędkarzy myśli o zakupie łodzi jesienią zamiast na wiosnę. A kiedy się nad tym zastanowisz, takie podejście ma sens.

Zalety kupowania łodzi jesienią

1. Powiedz nie zimowaniu

Wielu ludzi nie chce kłopotów ani wydatków związanych z zimowaniem łodzi. Aby być uczciwym, to nie koszt czy praca jest problemem. Zamiast tego jest to zwykle tylko monit, ponieważ właściciel i tak jest gotowy do sprzedaży.

2. Potencjał uaktualnienia

Nowi żeglarze nauczyli się bardzo dużo w swoim pierwszym sezonie. Wraz ze wzrostem ich doświadczenia rosną też ich gusta i preferencje. Sprzedawanie łodzi startowej i modernizacja do łodzi spełniającej ich nowe wymagania to prosta droga.

3. Niezainteresowany konserwacją

Stare łodzie, które powodują ciągłe bóle głowy i zgagę, czasami niszczą ich powitanie. Niektóre łodzie wymagają przeładowania, inne naprawy strukturalne, a wiele z nich wymaga kosztownej nowej elektroniki. Zamiast ponownie inwestować w dobrze używany statek, niektórzy właściciele chcą po prostu sprzedać i zacząć od nowa.

4. Czas jest wszystkim

Zakup łodzi jesienią oznacza, że ​​będzie gotowa na wiosnę. Podczas gdy wszyscy inni ciągną i zimują, ty szukasz i negocjujesz umowę. Nie ma presji wynikającej z decyzji o zakupie i finansowaniu w ostatniej chwili, i zrozum, że jeśli kupisz łódź jesienią, możesz ją tak ostroić i wyznaczyć tak, aby wiosną była gotowa do pluskania. Wyprzedzisz zakręt.

5. Świetne rabaty na zeszłoroczne modele

Jeśli nie masz nic przeciwko kupowaniu łodzi, która nie jest w bieżącym roku, poszukaj ukochanych ofert jesienią. Wielu z nich tam jest.

Nigdy nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić dzisiaj. Hmmm… to z pewnością dotyczy jesiennych pokazów łodzi! Zanim je uderzysz, przygotuj się, sprawdzając nasze narzędzie do porównywania łodzi i te wskazówki dotyczące zakupu łodzi.

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America, a także blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *